Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

MZ: kolejne dwa przypadki koronawirusa; liczba potwierdzonych zakażeń wzrosła do 125. 15.03,2020. RELACJA

  • Aktualności
  • date_range Niedziela, 2020.03.15 07:06 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:26 )
Od północy polskie granice w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa są zamknięte. Przywrócono kontrole graniczne. Do Polski tymczasowo nie mogą wjeżdżać cudzoziemcy. Polacy powracający do kraju muszą odbyć 14-dniową kwarantannę. Ograniczenia wprowadzono także w ruchu kolejowym i lotniczym. We współpracy z PLL LOT rząd uruchomił program "Lot do domu". Do Polski będzie można wrócić samolotem zaplanowanym wcześniej lotem czarterowym, specjalnym dodatkowym czarterem LOT-u albo lotami organizowanymi przez LOT według zapotrzebowania.

Fot. Jan Lorek

 

ODŚWIEŻ RELACJĘ

 

23.18 - Polskie Linie Lotnicze LOT wysyłają kolejne 11 maszyn po Polaków przebywających za granicą – poinformował w niedzielę wieczorem PAP rzecznik LOT Michał Czernicki. Polacy wracać będą m.in. z Wielkiej Brytanii, Sri Lanki, Islandii, Cypru, Gruzji, czy Hiszpanii.

Czernicki wyjaśnił, że w poniedziałek na Lotnisko Chopina przylecą cztery samoloty PLL LOT z londyńskiego lotniska Heathrow, z lotniska Keflavík w Rejkiawiku (stolica Islandii), Larnaki na Cyprze, z Tbilisi w Gruzji, z Malty, Dublina w Irlandii oraz Barcelony w Hiszpanii.

23.05 - Polscy wioślarze i lekkoatleci, którzy przebywali na zgrupowaniach w Portugalii, wracają do kraju rządowym samolotem z Lizbony. Informacje przekazała na Twitterze minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Po wylądowaniu wszystkich kadrowiczów czeka dwutygodniowa kwarantanna.

22.47 - Wszystkie puby i bary w Irlandii, włącznie z barami w hotelach, powinny być zamknięte od północy w nocy z niedzieli na poniedziałek przynajmniej do 29 marca - ogłosił w niedzielę wieczorem rząd tego kraju w ramach działań, mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

22.25 -  W Hiszpanii z powodu epidemii koronawirusa odwołano słynne procesje Wielkiego Tygodnia. Tradycyjne procesje pokutne, w których uczestniczą setki osób w historycznych strojach, nie odbędą się między innymi w Sewilli, Madrycie, Walencja i Alicante.
    W Sewilii po raz ostatni odwołano procesję w 1933 roku, z powodu narastającego konfliktu politycznego, który trzy lata później doprowadził do wybuchu wojny domowej.

22.02 - Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak apelował w TVP Info, by czerpać informacje dotyczące koronawirusa z rzetelnych, oficjalnych źródeł. Szef MON w ten sposób odniósł się do pojawiających się w mediach i w przestrzeni publicznej tak zwanych fake newsów - fałszywych doniesień.

21:43 - Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę późnym wieczorem o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łącznie potwierdzono go dotychczas u 125 osób, trzy z nich zmarły.

Dwa nowe przypadki dotyczą osób z Wrocławia i Szczecina. Resort podał, że pacjenci są w stanie dobrym.

21.23 - Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapewnia, że w Polsce mimo ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i obowiązywania stanu epidemicznego, nie zabraknie żywności. Szef MON podkreślał w TVP Info, że robienie zakupów na zapas nie ma żadnego uzasadnienia.

20.50 - W niedzielę służbę na granicach pełniło tysiąc żołnierzy, a od poniedziałku zaangażowanych we współpracę z innymi służbami będzie 2,5 tysiąca żołnierzy - zapowiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

20.29 - Na Słowacji ogłoszono stan wyjątkowy w celu powstrzymania epidemii koronawirusa. Od jutra od szóstej rano będą zamknięte wszystkie sklepy za wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, stacji benzynowych, banków i urzędów pocztowych.

20.12 - Komisja Europejska wezwała w niedzielę startupy i małe firmy z technologiami i innowacjami, które mogłyby pomóc w leczeniu lub innych aspektach walki z pandemią koronawirusa, do składania wniosków do 18 marca o przyspieszone finansowanie z unijnych funduszy.

6 marca KE poinformowała, że Unia Europejska przeznaczy 47,5 mln euro na badania nad szczepionką, leczeniem i diagnostyką koronawirusa. Jest to część skoordynowanej reakcji UE na zagrożenie, jakie stanowi Covid-19.

19.52 - Zakładamy, że wybory prezydenckie się odbędą. Chciałbym wierzyć też w to, że w kwietniu sytuacja będzie lepsza i wtedy będziemy podejmowali decyzję - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

19.46 - Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów i ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, można znaleźć na udostępnionej w niedzielę stronie www.gov.pl/zdalnelekcje podaje Ministerstwo Cyfryzacji.

19.31 - Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała, że nie ma razie dowodów na to, by psy, czy inne zwierzęta domowe, mogły zakazić się koronawirusem. Władze Hongkongu, gdzie w lutym zdiagnozowano nowego wirusa u psa, poinformowały, że po ponownych testach pies okazał się zdrowy.

Objęty kwarantanną szpic, należący do osoby zainfekowanej Covid-19, który w testach miał wcześniej wynik „lekko pozytywny”, nie ma koronawirusa.

19.29 - Będziemy chcieli wyłączyć wkrótce wewnątrzkrajowy ruch samolotowy - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił też, że rząd nie planuje zamykać miast i kierować wojska na ulicę.

19.18 - Potwierdzone cztery nowe przypadki dotyczą osób z woj. śląskiego, łódzkiego i lubelskiego. Resort podał, że wszyscy ci pacjenci są w stanie dobrym.

19.15 - Koronawirus wykorzystywany jest przez przestępców do oszustw i siania dezinformacji - ostrzega w niedzielę CERT Polska. Fałszywe wiadomości i linki rozsyłane są przez e-mail, sms oraz posty i komentarze w mediach społecznościowych.

19.10 - MZ: kolejne cztery przypadki koronawirusa; liczba potwierdzonych zakażeń wzrosła do 123

18.55 -

18.44 - KOMUNIKAT O ZMIANIE ORGANIZACJI PRACY URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W ZWIĄZKU Z ZAPRZESTANIEM BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTÓW ZEWNĘTRZNYCH

Szanowni Państwo,

w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego wystąpiła konieczność podjęcia działań zmierzających do ograniczenia rozpowszechniania się koronawirusa SARS-COV-2, co wiąże się ze zmianą organizacji pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa, a także pracowników samorządowych, podjąłem decyzję o zaprzestaniu bezpośredniej obsługi klientów od 16 marca 2020 r. aż do odwołania
w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego (UMWM), Agendach Zamiejscowych w Nowym Sączu, Tarnowie i Oświęcimiu, a także Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich na terenie Małopolski. Ograniczeniu podlegać będzie także funkcjonowanie Dziennika Podawczego UMWM.

Nasi pracownicy w dalszym ciągu pozostaną do Państwa dyspozycji, jednak kontakt zostanie ograniczony wyłącznie do formy elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej.

Oznacza to wprowadzenie całkowitego zakazu poruszania się klientów zewnętrznych po obiektach UMWM za wyjątkiem wyznaczonych stref, tj:

Dziennika Podawczego w budynku przy ul. Racławickiej 56 (nowy budynek - parter)
Dziennika Podawczego przy punkcie Obsługi Klienta Urzędu Wojewódzkiego w budynku przy ul. Basztowej 22 (wejście do budynku dla klientów zewnętrznych wyłącznie od Plant).

Dziennik Podawczy przy ul. Wielickiej 72 B (siedziba Departamentu Funduszy Europejskich) będzie nieczynny do odwołania.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach, wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym oraz po złożeniu oświadczenia o nieprzebywaniu w miejscach szczególnie narażonych na możliwość zarażenia koronawirusem SARS-COV-2, istnieje możliwość kontaktu osobistego z pracownikami poszczególnych Departamentów, Kancelarii i Agend w wyznaczonym miejscu. Decyzję w tej sprawie podejmują każdorazowo dyrektorzy/kierownicy poszczególnych komórek organizacyjnych przy uwzględnieniu możliwych zagrożeń i bieżącej sytuacji epidemicznej.

Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem wprowadzonych ograniczeń, które mają służyć zapewnieniu bezpieczeństwa Państwa i pracowników samorządowych. O wszelkich dalszych działaniach będziecie Państwo informowani za pośrednictwem strony internetowej www.malopolska.pl

Dziękuję Państwu za zrozumienie powagi sytuacji, a za utrudnienia serdecznie przepraszam.

Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego

 

13.47 - W niedzielę kolejnych sześć samolotów PLL LOT poleci po Polaków chcących wrócić do kraju - poinformował PAP rzecznik LOT Michał Czernicki. Dodał, że będą to dwa rejsy do USA i po jednym do Kanady, na Sri Lankę, Wielkiej Brytanii i Portugalii.

Rzecznik przypomniał, że w niedzielę o godz. 13.55 wyląduje w Warszawie pierwszy samolot w ramach operacji LOTdoDomu. Na jego pokładzie będzie 232 pasażerów.

13.26 - Od jutra cięcia w krakowskiej komunikacji miejskiej. Z powodu epidemii koronawirusa, pracy zdalnej wprowadzonej w wielu firmach oraz z powodu zamknięcia szkół, uczelni i przedszkoli - Zarząd Transportu Publicznego tymczasowo likwiduje wiele kursów.
Zawieszone będą linie numer: 16, 17, 49, 71, 76 i 78 - mówi Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.
Miasto będzie monitorowało ilość pasażerów podróżujących komunikacją miejską - i w najbliższym czasie, jeśli będzie to potrzebne, zwiększy lub zmniejszy ilość kursów.
Podobne zmiany wprowadza też MPK w Nowym Sączu.

13.13 - Stacje paliw PKN Orlen stanowią infrastrukturę krytyczną, dlatego będą funkcjonować i nie ma planu ich zamykania - poinformował w niedzielę na Twitterze prezes firmy Daniel Obajtek. Jest zapewniona ciągłość dostaw paliw - podkreślił.

13.02 - Nie planujemy masowych szczepień w związku z koronawirusem, to kolejny fake news – podkreśla w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mowa jest o konieczności wniesienia opłat - dodano.

12.42 - Nie pracujesz w Czechach – nie przekraczaj granicy – zaapelowały w niedzielę władze Cieszyna. Każdy, kto nie jest zatrudniony po drugiej stronie Olzy, wracając do Polski, będzie poddany obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie - przypomniano.

12: 25 - Szpital w Bochni rozważa wystąpienie o odszkodowanie od pacjenta, który na około 2 godziny unieruchomił pracę SOR-u i Poradni Chirurgicznej. Nieodpowiedzialny pacjent zgłosił się we wtorek do szpitala i celowo wprowadził personel szpitala w błąd. Sugerował, że mógł zostać zarażony koronawirusem. Przekazał lekarzom, że po powrocie zza granicy ma gorączkę i duszności. Więcej

12.02- Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że władze spodziewają się dziś wyraźnego przyrostu liczby osób zakażonych koronawirusem. Jak podkreślił podczas konferencji prasowej przed posiedzeniem rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, ma to związek z ilością wykonanych testów. Im ich więcej - tym więcej ujawnionych przypadków - wyjaśnił Michał Dworczyk.

11:58 - W kierunku koronawirusa przebadano dotąd 5493 próbki, 111 z nich dało wynik pozytywny, a 5382 negatywnych – podało w niedzielę przed południem Ministerstwo Zdrowia.

Oznacza to, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad tysiąc testów. W sobotę resort informował o wykonaniu 4414 testów.

11.41 - Lidia Stopyra, ordynator Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Żeromskiego w Krakowie podkreśla, że warunki pracy są trudne: "brakuje testów, brakuje masek, kombinezonów, brakuje rąk do pracy". Lekarka apeluje do wszystkich, aby zostać w domu, zaopiekować się starszymi i zachować spokój.

11:21 - Mamy zabezpieczoną dostateczną ilość testów na koronawirusa - poinformował w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk. Testy będą wykonywane w zależności od potrzeby - to decyzja lekarzy i służb sanitarnych - podkreślił.

11.04 - 12 tysięcy osób zgłosiło za pośrednictwem strony PLL LOT chęć powrotu do kraju; pierwsze samoloty wylatują dzisiaj do USA oraz Londynu - poinformował w niedzielę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

11.00 - Dworczyk: będzie znaczny wzrost liczby osób poddanych kwarantannie.Wczoraj to 2 tysiące - wkrótce może dojść nawe do 100 tysięcy!

10:44 - O godz. 11. w niedzielę zbierze się rządowych zespół zarządzania kryzysowego. Głównym tematem spotkania będzie analiza aktualnych ognisk chorobowych koronawirusa w Polsce oraz stan realizacji zamknięcia granic i przywrócenia kontroli granicznych – powiedział PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

10.29 - Na przejściu granicznym ze Słowacją w Chyżnem w niedzielę panuje znikomy ruch samochodowy. Pozostałe przejścia w Małopolsce są zamknięte; granic pilnują patrole policji i wojska.

10:29 - Jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano we Wrocławiu. W sumie na Dolnym Śląsku jest to już czternasta osoba zakażona.
10.14 - Z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa statek wycieczkowy "Golden Princess" został objęty kwarantanną w pobliżu wybrzeży Nowej Zeladii. Trzy osoby na pokładzie wycieczkowca są podejrzane o zakażenie wirusem Covid-19. 

10.09 - Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Kielcach. W regionie świętokrzyskim na COVID-19 chorują trzy osoby.

 9.57 -   Osoby przybywające do Australii będą musiały się poddać 14-dniowej kwarantannie. Premier Scott Morrison poinformował o podjęciu środków, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

9.40 - Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 111 osób, z których trzy zmarły – taki jest najnowszy bilans w Polsce. Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę rano o siedmiu nowych przypadkach.

9.57 -   Osoby przybywające do Australii będą musiały się poddać 14-dniowej kwarantannie. Premier Scott Morrison poinformował o podjęciu środków, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

9.40 - Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 111 osób, z których trzy zmarły – taki jest najnowszy bilans w Polsce. Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę rano o siedmiu nowych przypadkach.

Potwierdzone nowe przypadki dotyczą osób z osób z woj. podkarpackiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i lubelskiego.

9.11 - We Francji rozpoczęły się w niedzielę rano, mimo epidemii koronawirusa, wybory samorządowe. Do głosowania uprawnionych jest 47,7 mln obywateli francuskich. Druga runda zaplanowana jest na 22 marca.

9.00 - Kościelni hierarchowie apelują, aby korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy. W związku z epidemią koronawirusa przebywanie w dużej grupie osób może być niebezpieczne dla zdrowia.

W Krakowie bazylika pw. św. Idziego są dziś zamknięte. To często odwiedzany przez katolików kościół ojców dominikanów.

Biskup tarnowski zdecydował, że w kościołach tej diecezji na mszach mogą być obecne tylko osoby zamawiacie intencje, co w praktyce oznacza najbliższą rodzinę.

A w niewielkiej Tokarni koło Myślenic proboszcz zdecydował podobnie... i uruchomił transmisje mszy w internecie w serwisie YouTube.

8.14 - Czym jest kwarantanna, hospitalizacja i dozór sanitarny

8.10 - Koniec kwarantanny w Starym Domu Zdrojowym w Krynicy. W nocy dotarły wyniki testu, który wykluczył obecność koronawirusa u jednej z kuracjuszek. Kobieta trafiła na oddział zakaźny szpitala specjalistycznego w Nowym Sączu. W Starym Domu Zdrojowym musiały pozostać pod kontrolą 223 osoby - 213 kuracjuszy i 10 osób z personelu. Pracownicy i kuracjusze mogą już wrócić do domu.

7.46-  W związku z koronawirusem szpitale w Małopolsce ograniczają działalność. Decydują się na ten krok ze względów epidemiologicznych (aby zmniejszyć ryzyko zakażenia), ale także z powodu braków kadrowych i niewystarczającej ilości środków higienicznych, takich jak maseczki, rękawiczki i fartuchy chirurgiczne. Placówki decydują się wstrzymać prace w różnym stopniu, w zależności od profilu działalności. Szczegóły

7.06 - Koronawirus nie zatrzymuje się we Włoszech, rośnie liczba przypadków w Lacjum, Piemoncie i Toskanii - odnotował epidemiolog Paolo D’Ancona z Instytutu Zdrowia. W dzienniku „Corriere della Sera” wyraził nadzieję, że restrykcje w kraju przyniosą rezultaty.

7.04 -  Wszystkie uroczystości Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem papieża Franciszka odbędą się bez "fizycznej obecności wiernych" - ogłosiła w sobotę Prefektura Domu Papieskiego. Powodem tej decyzji jest obecny międzynarodowy kryzys epidemiologiczny - wyjaśniła.

Taka decyzja nie ma precedensu.

 

 

PAP/IAR/RK

18.27 - Na moście w Piwnicznej, na jednej z najruchliwszych tras pomiędzy Polską a Słowacją, ustawiono zapory i cały czas obecne są wspólne patrole Straży Granicznej i Policji. Jak informują funkcjonariusze, niestety cały czas trafiają tam zagubieni ludzie próbujący przekroczyć granicę. Dziś np. pojawili się Słowacy, którzy wracając ze Stanów Zjednoczonych, wylądowali na jednym z polskich lotnisk. Do Piwnicznej dotarli pociągiem, a po drugiej stronie granicy czekali na nich krewni w samochodzie. Niestety od wprowadzonego na 10 dni zakazu nie ma odstępstw i podróżujący muszą teraz dotrzeć albo do Chyżnego, albo do Barwinka w województwie podkarpackim. Straż Graniczna przypomina i ostrzega, że zakaz obejmuje wszystkie drogi, ścieżki, a także szlaki turystyczne. Pokonanie granicy poza wskazanymi przejściami będzie traktowane jako przestępstwo graniczne i grożą za to surowe kary. 

18.15 -

17.58 - Od sobotniego do niedzielnego popołudnia w Hiszpanii nastąpiły 103 zgony na Covid-19. Od początku epidemii zmarło tam już 288 zakażonych. W ciągu doby znacząco powiększyło się również grono osób zainfekowanych, z 5900 do 7800.

17.43 - W związku z koronawirusem hospitalizowanych jest obecnie 768 osób, 7535 objętych jest kwarantanną, a 25 tys. 816 nadzorem epidemiologicznym - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

17:16 - Jeszcze tylko do północy Polacy będą mogli przekroczyć polsko-czeska granicę. Czeski rząd zadecydował w piątek, że ze względu na koronawirusa, od poniedziałku cudzoziemcom nie będzie wolno wjeżdżać do kraju. Mogą jednak go swobodnie opuszczać. Jeśli zatem ktoś planuje powrót do Polski, np. z Austrii przez Czechy, musi zdążyć przekroczyć granicę przed północą.

16.54 - Niemcy postanowiły od jutra zamknąć granice z Włochami, Francją i Szwajcarią. Niemiecka kolej ogranicza liczbę pociągów w ruchu podmiejskim i regionalnym. Czasowo w pociągach nie będzie kontroli biletów.

16.33 - Wielka Brytania zmierza walczyć z koronawirusem, poddając izolacji osoby powyżej 70 roku życia. Minister zdrowia Matt Hancock oświadczył, że osoby w wieku powyżej 70 lat będą - jak ujął - "chronione przed wirusem przez izolację trwającą do czterech miesięcy". Jej ogłoszenie ma nastąpić "w nadchodzących tygodniach".

16.03 - Ukraina wstrzymała kolejowe połączenia pasażerskie z Polską. Nad Dnieprem wprowadzane są w życie ograniczenia, mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronowirusa.   Nie kursują pociągi relacji: Kijów-Warszawa, Lwów-Przemyśl, Lwów-Wrocław i Kijów-Wrocław. Z kolei pociągi relacji Kijów-Przemyśl oraz Odessa-Przemyśl  kończą trasy we Lwowie.

15.44 - Belgowie omijają zakazy u siebie w kraju, gdzie restauracje i bary są zamknięte z powodu koronawirusa, i jeżdżą do Holandii, by zjeść wspólnie w tamtejszych lokalach. Władze w Brukseli są oburzone, a belgijscy eksperci apelują do rządu w Hadze, by poszedł śladem Belgii i również zamknął bary i restauracje.

15.23 - Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę po godz. 15 o ośmiu nowych przypadkach.

Potwierdzone nowe przypadki dotyczą osób z województw: mazowieckiego, łódzkiego i lubuskiego. Resort przekazał, że wszyscy pacjenci są w stanie dobrym.

15.10 - MZ: zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 119 osób, trzy zmarły 

14.56 -

14.50 - Przestrzegamy przed fałszywymi sms-ami o zaplanowanym odcięciu energii elektrycznej - poinformowała w niedzielę PGE Polska Grupa Energetyczna.

Spółka uspokoiła, że zapewnia nieprzerwane dostawy energii elektrycznej i ciepła.

14.28 - Będziemy w pierwszej kolejności wysyłać samoloty do miejsc, z których utrudnione jest przedostanie się - mówił w niedzielę w TVN24 wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Zachęcał również osoby, które przebywają w krajach europejskich, aby w miarę możliwości wracały do kraju transportem kołowym.

14.25 - Każdej godziny napływają do nas informacje o tysiącach Polaków chcących wrócić do kraju z zagranicy Polaków chcących wrócić do kraju - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz pytany o liczbę chętnych do powrotu.

W popołudniowym wywiadzie dla TVN24 Przydacz powiedział, że podawana wcześniej liczba 12 tys. osób rośnie i nie jest ostateczna.

14.16 - Zwrot biletów kolejowych na połączenia krajowe, w przypadku tych kupionych 5 marca br. i później, jest możliwy, ale po potrąceniu 15-proc. odstępnego - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa PKP Intercity Katarzyna Grzduk. Zwrot za bilety na odwołane pociągi jest w pełnej wysokości – dodała.

14.15 - Podobnie jak uzdrowiska w całej Polsce także spółka Uzdrowisko Państwowe Krynica Żegiestów zawiesza działalność. Rozporządzenie tej sprawie wydał Minister Zdrowia. Kuracjusze, którzy rozpoczęli turnusy, mogą je dokończyć lub przerwać i wrócić do domów. Nowi nie są przyjmowani. Jak informuje prezes krynickiej spółki Wiesław Pióro, zamykana jest też działalność niezwiązana bezpośrednio z leczeniem kuracjuszy.

14.05 - KOMUNIKAT O ZAMKNIĘCIU MAŁOPOLSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO W KRAKOWIE DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI KLIENTA

Szanowni Państwo,
w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego władze terenowej administracji rządowej podejmują działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i urzędników, podjąłem decyzję o zaprzestaniu z dniem 16 marca 2020 r. bezpośredniej obsługi klientów przez pracowników Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.
Oznacza to realizację zadań w szczególnym trybie. Kontakt z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim będzie odbywał się z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej.

Do Państwa dyspozycji pozostają adresy i numery ogólne do Urzędu:

adres: ul. Basztowa 22
31-156 Kraków
ePUAP: /ag9300lhke/skrytka
adres e-mail: [email protected]
tel.: 12 39 21 527, 12 3921 200


Kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych wydziałów Urzędu będzie możliwy:

-    w szczególnie uzasadnionych przypadkach,
-    wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

W przypadku konieczności wizyty w głównej siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wejście do Urzędu dla interesantów otwarte jest od strony ul. Basztowej 22. Należy kierować się do Punktu Obsługi Klienta.

Zasady obsługi klientów przez wydziały Urzędu będą publikowane w zakładkach wydziałowych.
Proszę Państwa o uszanowanie wprowadzonych zasad i ograniczenie do niezbędnego minimum osobistych wizyt w Urzędzie.
Dziękuję za wyrozumiałość. O wszelkich zmianach będziecie Państwo informowani za pośrednictwem strony internetowej www.malopolska.uw.gov.pl

Wojewoda Małopolski
Piotr Ćwik

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię