- A
- A
- A
Strefa wolna od futbolu?
Muzeum Etnograficzne zaprasza do Ratusza na spotkanie w ramach cyklu „dzieło-działka”.Nawet jeśli i na działkach rozmawia się o sporcie, rozmawia się również, a może przede wszystkim o sprawach uniwersalnych: o pogodzie, o przyrodzie i niezmiennym porządku natury.
Ogródki działkowe inspirują artystów, którzy je fotografują, filmują, organizują na nich happeningi.
Muzeum Etnograficzne zaprasza do Ratusza na spotkanie w ramach cyklu „dzieło-działka”. O fotograficznych eksploracjach ogródków działkowych rozmawiać będą Aleksander Duraj, Jan Bujnowski i Mathilde Papa pietro.
Prezentowana na wystawie „dzieło-działka” seria fotograficzna dzieło-działka Aleksandra Duraja stanowi intymną opowieść o nawiązywaniu więzi. Jednocześnie fotograf podejmuje dialog z pracami grafika i fotografa Jana Bujnowskiego , który w swym czarno-białym cyklu skupił się na typologii architektury działkowej, tworząc rodzaj inwentarza otaczającej nas ikonosfery. Tymczasem zamieszkała w Polsce w początku lat 90. artystka Mathilde Papa pietro odkrywa furtki jako abstrakcyjne obrazy. W jej zbiorze ponad 400 fotografii furtek, który nazywa Portale ( Portails ), podkreślona jest barwna „sztuczność” działkowego świata wobec kolorystyki świata natury.
W książce prezentującej wyniki kilkuletnich badań etnograficznych projektu „dzieło-działka”, wśród kilkunastu autorów dr Patrycja Cembrzyńska, historyk sztuki, przygląda się działaniom artystów. Znajdziemy tam oprócz obszernego wyboru prac Jana Bujnowskiego i Aleksandra Duraja również fotografie Mathilde Papapietro, Andrzeja Ślusarczyka, Andrzeja Jerzego Lecha, Jana Zegalskiego, Marty Deskur oraz fotograficzną dokumentację działań Tomka Saciłowskiego czy Maurycego Gomulickiego.
Spotkanie z artystami i prezentacja tomu „dzieło-działka” 14 czerwca o godz.18.00
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:50
Dlaczego Kraków jest coraz bardziej zakorkowany? Ekspert: SCT może nie załatwić sprawy
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Wypadek na DK7 - uwaga na poważne utrudnienia
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska
-
17:15
Nowe ładowarki samochodowe w Krakowie. Części mieszkańców się nie podobają, ale czy słusznie?
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
14:57
Czy komicy są smutni? Krzysztof Piasecki o kulisach pracy satyryka
-
10:00
Czy komicy są smutni?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze