W Małopolskim Ogrodzie Sztuki instalacja „W powietrzu na lądzie i morzu” Jakuba Woynarowskiego, młodego krakowskiego artysty, jednego z panelistów naszej debaty "Czy Kraków jest stolicą kultury?".
Ogród jest świadectwem kruchej władzy, jaką człowiek posiada nad naturą. Jest też symboliczną próbą wprowadzenia porządku w chaotyczny świat fauny i flory.
Instalacja „W powietrzu na lądzie i morzu” poświęcona jest właśnie zagadnieniu panowania człowieka nad przyrodą. Jej tytuł odnosi się do okresu międzywojennej Polski, w której urzeczywistniały się idee budowy nowego przemysłu, nowego człowieka, nowej sztuki.
Pierwsza instalacja prezentowana we foyer Małopolskiego Ogrodu Sztuki bazuje na zderzeniu języka form abstrakcyjnych z żywiołem natury i jest częścią wystawy o tym samym tytule zrealizowanej w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.
Jakub Woynarowski (1982) – rysownik, designer, niezależny kurator; realizuje filmy, animacje, instalacje. Autor eksperymentalnych komiksów ("Hikikomori", "Historia Ogrodów", "Gizela 1989", "Barok"). Prowadzi zajęcia w Pracowni Rysunku Narracyjnego na krakowskiej ASP. Swoje prace publikował w "Lampie", "Ha!arcie", "Autoportrecie", "Exclusivie", "POKA POKA", "Arteonie" oraz na stronach "Art Bazaar", "Liternet" i "Piana Magazine". Współpracuje z galerią AS. Mieszka i pracuje w Krakowie.
P odczas wystawy prezentowane będą publikacje projektowane przez Jakuba Woynarowskiego
10 lutego – 17 marca
otwarcie: 9 lutego o 20:00
kurator: Piotr Sikora
- A
- A
- A
Woynarowski na lądzie i wodzie
Instalacja „W powietrzu na lądzie i morzu” poświęcona jest właśnie zagadnieniu panowania człowieka nad przyrodą.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
22:44
Praca, zakupy, psychoterapia... Ale przede wszystkim Spajku i Dziunek rapują coś jeszcze.
-
22:00
Zezwierzęcenie Asteriosa, czyli historia Minotaura
-
19:46
To gdzie ten "dom" reprezentacji?
-
19:43
Zamiast spotkania ws. budowy największego polderu w Polsce protest w Szczurowej. Sprzeczne stanowiska wojewody i Wód Polskich
-
18:19
Zagrożony cmentarz w Bukownie k. Olkusza. Nigdy nie powinien tam powstać
-
17:59
Więcej ciszy w mieście! – proszą krakowianie. Prawnik: Hałas nie zna granic fizycznych
-
16:30
Nowohuckie neony. Jeszcze chwila i zaświeci Jubilatka!
-
16:24
Mamy medal na Zimowej Uniwersjadzie!
-
15:45
Zakopiańska fotografia Klementyny hr. Szembekowej po raz pierwszy w Krakowie
-
15:39
Bardzo dobre warunki do szusowania na krynickich stokach narciarskich
-
21:46
2025: Rok kultury, dialogu i inspiracji / 2025: Рік культури, діалогу та наснаги
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze