Do tej pory na osiedlu Pileckiego obowiązywała strefa ograniczonego postoju. W praktyce osiedlowe miejsca parkingowe w dużej mierze zajmowali turyści przyjeżdżający do Muzeum Auschwitz. Mieszkańcy i radni osiedla Zasole, w skład którego wchodzi osiedle Pileckiego, od dawna walczyli o tę zmianę. Zakaz nie będzie utrudniał funkcjonowania samym mieszkańcom.
- A
- A
- A
Zakaz ruchu na os. Pileckiego w Oświęcimiu. Mieszkańcy odetchnęli z ulgą
Od kilku dni na terenie osiedla Pileckiego w Oświęcimiu obowiązuje zakaz ruchu. Odkąd w czerwcu minionego roku przeniesiono wejście do Muzeum Auschwitz z ulicy Leszczyńskiej na ulicę Więźniów Oświęcimia, mieszkańcy osiedla Pileckiego borykali się z nadmiernym ruchem turystów między blokami. Teraz ta sytuacja ma szansę się zmienić.Zakaz ruchu nie dotyczy mieszkańców osiedla Pileckiego służby miejskich oraz wiernych, którzy przyjeżdżają na nabożeństwa do kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Nie będzie też problemów z dojazdem do pawilonów handlowych
- wyjaśnia Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Oświęcimiu.
Wiosną planowane jest rozpoczęcie przebudowy osiedla, na które miasto z dotacji rządowej pozyskało prawie 7,5 mln złotych.
Wprowadzony zakaz ruchu na osiedlu sąsiadującym bezpośrednio z Miejscem Pamięci jest istotny również z punktu widzenia zbliżających się 27 stycznia obchodów Wyzwolenia Obozu Auschwitz.
Komentarze (0)
Zobacz także
Najnowsze
-
08:07
Jędrzej Majka: Słynne karnawały świata
-
06:55
Zmarł wieloletni prezes PKOl Andrzej Kraśnicki
-
21:50
Dlaczego Kraków jest coraz bardziej zakorkowany? Ekspert: SCT może nie załatwić sprawy
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Seria wypadków po opadach śniegu
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska
-
17:15
Nowe ładowarki samochodowe w Krakowie. Części mieszkańców się nie podobają, ale czy słusznie?
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
10:00
Czy komicy są smutni?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze