Jak informuje IMGW, Europa Północna oraz częściowo Basen Morza Śródziemnego są w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem rozległego wyżu, rozciągającego się od Półwyspu Iberyjskiego po Morze Czarne. Polska jest w zasięgu zatoki niżu znad północno-zachodniej Rosji, w strefie przemieszczających się z centrum na południowy wschód kraju frontów atmosferycznych. Od zachodu zaczyna rozbudowywać się klin wysokiego ciśnienia. Napływa polarna morska masa powietrza, nad północne i zachodnie rejony cieplejsza, nad pozostały obszar chłodniejsza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa. Przewiduje się wzrost ciśnienia.

W środę w kraju zachmurzenie duże i całkowite, większe przejaśnienia miejscami na północy kraju. Miejscami słabe opady deszczu i mżawki, a na południu i południowym wschodzie również deszczu ze śniegiem i tam miejscami opady będą marznąć, powodując gołoledź oraz śliskość. W górach i rejonach podgórskich również opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3 st. C w rejonach podgórskich Karpat, około 2 st. C; 3 st. C na przeważającym obszarze kraju, cieplej na wybrzeżu, do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 60 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, większe przejaśnienia na północy kraju. Miejscami w centrum, na południu i wschodzie słabe opady deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki, które na południu i południowym wschodzie będą gdzieniegdzie marznąć, powodując gołoledź oraz śliskość. W rejonach podgórskich i górskich opady głównie śniegu. Miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie marznące osadzające szadź. Temperatura minimalna od -4°C w rejonach podgórskich, około 0 st. C, 1 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 2 st. C na wybrzeżu. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, w górach porywisty, z kierunków zachodnich.