Z ustaleń Radia Kraków wynika, że firma Eurovia, która jest odpowiedzialna za remont ulicy Witosa, ma kłopoty z jednym z podwykonawców. Mieszkańcy to potwierdzają. "Tu od lata nic nie robią. Robili z tamtego końca, teraz robią z drugiego, a u nas raczej się zatrzymało. Widzi pan, jak chodzimy po wertepach" - mówią.
- A
- A
- A
Jednokierunkowy ruch z mostu w Ostrowie do Tarnowa aż do połowy przyszłego roku
Znaczenie wydłuży się okres, w którym kierowcy będą dojeżdżali objazdem do otwartego w czerwcu mostu w Ostrowie, z Tarnowa ulicą Dunajcową, natomiast od mostu do Tarnowa ulicą Dunajcową lub jednokierunkową ulicą Witosa. Remont tej ulicy prowadzony w ramach budowy nowego łącznika autostrady A4 miał się zakończyć w listopadzie. Jak dowiedziało się jednak Radio Kraków, pojawiły się niespodziewane komplikacje i taka organizacja ruchu może potrwać nawet do maja przyszłego roku.Zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Robert Górecki przyznaje, że wykonawca remontu ulicy Witosa, firma Eurovia, zmieniła harmonogram robót. Górecki tłumaczy to m.in. pojawieniem się różnic między projektem a zastanymi na miejscu warunkami, w tym uzbrojeniem terenu. "Spotykamy się z różnymi problemami, ale to jest normalna rzecz na budowie" - mówi. Droga miała być gotowa w grudniu, ale ruch jednokierunkowy na ulicy Witosa miałby być utrzymany aż do maja 2023 roku. Po to, żeby - jak wyjaśnia zastępca dyrektora ZDW - ułatwić wykonawcy budowę infrastruktury towarzyszącej, czyli np. ścieżek rowerowych.
Co najmniej do tego czasu kierowcy będą musieli korzystać z dotychczasowych dojazdów. O ile ruch przebiega w miarę płynnie, to jest uciążliwy dla mieszkańców ulicy Dunajcowej, którzy narzekają na stan ulicy. Musi być ona ciągle doraźnie łatana. Dodatkowo zdarzają się tiry, które łamią zakaz i przejeżdżają tą osiedlową ulicą. Jeden z mieszkańców po interwencji w tej sprawie miał usłyszeć, żeby... napisać wniosek o zainstalowanie tam rejestratora video, bo policjanci nie mogą tam ciągle stać.
Z kolei jednokierunkowy ruch na ulicy Witosa jest dużym problemem dla tamtejszych przedsiębiorców, którzy najpierw cierpieli po zamknięciu mostu w Ostrowie, a teraz nadal zmagają się z dużymi utrudnieniami w dotarciu klientów do nich.
Dobrą wiadomością jest z kolei postępująca w szybkim tempie budowa mostu w ramach nowego łącznika autostrady A4 z Mościcami. Jak wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Robert Górecki, most ma być połączony w grudniu. Cała inwestycja powinna być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku. Tu już nie ma miejsca na opóźnienia, bo prace muszą się zakończyć w 2023 roku, żeby województwo małopolskie mogło rozliczyć ponad 100-milionową dotację.
Po otwarciu nowego łącznika i mostu ma on służyć przede wszystkim kierowcom dojeżdżającym do autostrady. Natomiast pobliski, niedawno wyremontowany most powiatowy w Ostrowie, ma wtedy obsługiwać jedynie ruch lokalny.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
10:07
Gdy zimno - mocno sie przytulamy, czyli zwierzeca "termoregulacja"
-
09:13
W górach przybyło śniegu, ratownicy TOPR i GOPR apelują o rozwagę
-
09:08
Telematyka wideo w branży transportowej
-
09:04
Jakie są kryteria skuteczności leczenia alkoholizmu w długiej perspektywie?
-
08:58
Jak wybrać idealne krzesła do salonu? Poradnik dla każdego wnętrza
-
08:36
Mata grzewcza – jak działa? Jak ją użytkować?
-
08:07
Jędrzej Majka: Słynne karnawały świata
-
06:55
Zmarł wieloletni prezes PKOl Andrzej Kraśnicki
-
21:50
Dlaczego Kraków jest coraz bardziej zakorkowany? Ekspert: SCT może nie załatwić sprawy
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Seria wypadków po opadach śniegu
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze