6 września w Tarnowie ze sportowcami spotkał się prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. O wrażenia i emocje, które towarzyszyły olimpijczykom w trakcie zakończonych właśnie igrzysk pytał nasz reporter Marcin Golec.
- A
- A
- A
Tarnowscy paraolimpijczycy z 4 medalami. "Poziom igrzysk znacznie się podniósł"
Cztery medale, na zakończonych właśnie w Tokio Igrzyskach Paraolimpijskich zdobyli zawodnicy Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START: Róża Kozakowska złoto w rzucie maczugą i srebro w pchnięciu kulą, Michał Derus - srebro w biegu na 100 metrów, Marzena Zięba - brąz w podnoszeniu ciężarów. W Japonii startowała też Joanna Mazur, niewidoma biegaczka, które zajęła 4. miejsce.
„Startowałam w Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro, i teraz w Tokio. W Rio zdobyłam srebrny medal, w Tokio zdobyłam 3. miejsce. Jednakże w Rio wyciśnięcie 134 kg dawało mi właśnie 2. miejsce, a teraz musiałam wycisnąć już 140 kg. Ale to kwestia ciężkiej pracy, odpowiedniego przygotowania. Poziom się podniósł. Ale myślę, że poradziłam sobie z tym” - mówiła Radiu Kraków Marzena Zięba, brązowa medalistka w podnoszeniu ciężarów. „To mi daje dużą satysfakcję. Lubię podnosić duże ciężary. Zwłaszcza, jak oglądają to inni mężczyźni. Boją się mnie później” - śmieje się.
Jak przyznaje srebrny medalista Michał Derus, cieszy się przede wszystkim dlatego, że udało mu się przygotować bardzo wysoką formę, „praktycznie życiową”. „To mój drugi wynik w życiu. Cieszę się, że trafiłem na tę najważniejszą imprezę. Te igrzyska były inne przede wszystkim przez pandemię. Przygotowania wydłużyły się o rok. Więc była ta świadomość o konieczności przygotowaniu dobrej formy, że muszę biegać na życiowym poziomie, by móc myśleć o medalu. Gdybym osiągnął rezultat sprzed 5 lat, byłbym poza burtą” - tłumaczy biegacz.
Joanna Mazur, niewidoma biegaczka, zajęła 4. miejsce. „Trudno o większą motywację niż 4. miejsce na igrzyskach oraz świadomość tego, jak byłam przygotowana, co się wydarzyło, że kończymy start, nie zdobywając medalu. Analiza błędów została wykonana, były trudne rozmowy, trudne podsumowania każdego, dosłownie 50-metrowego odcinka. Wiemy, co zrobić, żeby to poprawić. Trzeba działać” - podkreśla Joanna Mazur.
Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy!
Komentarze (0)
Najnowsze
-
19:31
Byli prezesi tarnowskich Zakładów Mechanicznych Henryk Łabędź oraz Robert Pacana z zarzutami
-
19:11
Medalowy czwartek na Uniwersjadzie
-
18:34
Krakowskie PiS zaskarży uchwałę radnych o wykreśleniu metropolity z kapituły medalu Cracoviae Merenti
-
17:31
Zarzuty pracowników wobec szefa Muzeum Narodowego w Krakowie. Sprawa zniszczenia pracy Łempickiej, zatrudnianie znajomych
-
17:16
Siedem lat w kolejce do chirurga naczyniowego w Tarnowie. Czy możemy krócej czekać na wizytę u specjalisty?
-
16:17
Wieliczka: Rodzinne Ferie w Muzeum 2025
-
16:10
Politechnika Krakowska ma 80 lat! Uroczysta inauguracja obchodów w Teatrze im. Juliusza Słowackiego
-
16:01
FERIE ZIMOWE 2025 W NCK
-
15:31
Lech Wałęsa w Krakowie: Mam nadzieję, że zaczniemy wreszcie budować nowy porządek
-
15:27
Nowa metoda oszustwa. Oddzwonienie może nas słono kosztować
-
09:30
Unikatowa baza danych izotopów plutonu w lodowcach
-
07:15
„Uchwała antyhałasowa nic nie wnosi”
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze