cmentarz dla zwierząt
Nie widać końca sporu o cmentarz dla małych zwierząt w Olszanicy
170 osób podpisało się pod petycją dotyczącą zmiany lokalizacji grzebowiska. A to jeszcze nie koniec zbiórki podpisów - organizatorzy zapowiadają, że petycja będzie dostępna w internecie jeszcze przez kilka dni.
O dalszym losie grzebowiska dla zwierząt w Olszanicy zdecyduje raport na przełomie czerwca i lipca
Dopiero na przełomie czerwca i lipca będzie gotowy dokument, który zdecyduje o dalszym losie grzebowiska dla zwierząt w Krakowie. Starania o budowę cmentarza trwają w mieście od kilkunastu lat. Teren w Olszanicy, wskazany jako kolejna możliwa lokalizacja, jest badany przez ekspertów. Sprawdzają, jaki wpływ na środowisko mogą mieć zwłoki małych zwierząt.
Wciąż daleko do budowy grzebowiska dla zwierząt w Krakowie
Grzebowisko miałoby powstać u zbiegu ul. Powstania Styczniowego oraz ul. Insurekcji Kościuszkowskiej. Mimo przychylnych analiz, Uniwersytet Rolniczy musi przygotować dodatkowy raport z oddziaływania tej inwestycji na środowisko. Jego sporządzanie zajmie nawet pół roku.
Ruszają konsultacje społeczne w sprawie budowy grzebowiska dla zwierząt w Krakowie
Na czwartek urzędnicy zapowiedzieli pierwsze spotkanie z mieszkańcami Olszanicy. To właśnie tam, na zachodnich obrzeżach Krakowa ma powstać cmentarz. Okoliczni mieszkańcy nie są z tego zadowoleni. Miłośnicy zwierząt chcą ich jednak przekonać, że grzebowisko jest koniecznością.
Coraz bliżej budowy grzebowiska dla zwierząt w Krakowie. Umowa z Uniwersytetem Rolniczym podpisana
Władze miasta właśnie podpisały umowę z Uniwersytetem Rolniczym, który na swoich terenach w Olszanicy zajmie się realizacją tej inwestycji. Prace powinny ruszyć pod koniec tego roku. Wcześniej będą przeprowadzone konsultacje społeczne.
Kolejny krok w sprawie budowy cmentarza dla zwierząt w Krakowie
Krakowski magistrat szykuje się do przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie budowy grzebowiska dla zwierząt. Na podstawie umowy z miastem, grzebowisko ma zbudować Uniwersytet Rolniczy na swojej działce w Olszanicy. Inwestycja ma powstać przy ulicach Powstania Styczniowego i Insurekcji Kościuszkowskiej. Uczelnia kompletuje teraz dokumenty, ma też wstępną koncepcję, jak grzebowisko miałoby wyglądać. "To będzie sprawdzian ludzkiej wrażliwości" - komentuje radna Małgorzata Jantos, która od lat walczy o budowę cmentarza.
Cmentarz dla zwierząt w Krakowie może powstać w Olszanicy
Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" podała, że miejscem, w którym ma ostatecznie powstać grzebowisko dla zwierząt, będzie Olszanica. Ostatecznie, ponieważ wcześniej władze miasta próbowały umieścić je w Baryczy i Batowicach, jednak nie udało się to po protestach społecznych. A z problemem wciąż się spotykamy, ponieważ w Krakowie, mieście milionowym, nie mamy gdzie godnie pogrzebać swojego pupila. Mieszkańcy mogą zostawić go u weterynarza, który przekaże ciało do utylizacji, lub – i to się dzieje najczęściej – zwierzę chowane jest nielegalnie w lesie czy parku.
Czy powstanie cmentarza dla zwierząt w Krakowie jest w ogóle realne?
W przyszłym tygodni krakowscy radni znowu dyskutować będą o lokalizacji grzebowiska dla zwierząt domowych. Sprawa ta powraca już od kilkunastu lat, bo dotychczasowe miejsca, gdzie mogłyby być grzebane zwierzęta, budziły protesty. 10 maja na krakowskich Błoniach będą zbierane podpisy pod petycją dotyczącą powstania krakowskiego grzebowiska.
"Nie ma nic złego w traktowaniu zwierząt jak ludzi"
Przygarnąć kota lub psa. To najlepsze lekarstwo na samotność. I z tej potrzeby posiadania kogoś bliskiego rodzi się uczucie, uczucie tak wielkie, że zaczynamy traktować zwierzę jak drugiego człowieka. Antropomorfizacja zwierząt jest bardzo popularna, ale równie ważne jest wyznaczenie granic.
W audycji "Przed hejnałem": czy można kochać zwierzę za bardzo?
„Umrzeć – tego nie robi się kotu, bo co ma począć kot w pustym mieszkaniu” – pisała Wisława Szymborska. A co ma począć człowiek w pustym mieszkaniu? Przygarnąć kota lub psa. To najlepsze lekarstwo na samotność. I z tej potrzeby posiadania kogoś bliskiego rodzi się uczucie, uczucie tak wielkie, że zaczynamy traktować zwierzę jak drugiego człowieka.
Przed hejnałem: czy w Krakowie powstanie cmentarz dla zwierząt?
„Nie chcemy naszych Zwierząt traktować jak odpady komunalne i nie chcemy ich bezprawnie, potajemnie zakopywać gdzieś pod płotem, pod osłoną nocy... Dlatego domagamy się od władz Krakowa stworzenia miejsca, gdzie będziemy mogli w godny sposób rozstawać się ze Zwierzętami, które były częścią naszego życia, czyniły je lepszym, czasami mniej samotnym” – to fragment petycji skierowanej do prezydenta Krakowa o budowę cmentarza dla zwierząt. Dokument podpisało ponad cztery tysiące krakowian.
Wieliczanie mogą odetchnąć - grzebowiska nie będzie
W Krakowie nie będzie grzebowiska dla zwierząt. Grzebowisko miało powstać w sąsiedztwie wysypiska śmieci w Baryczy, pod Wieliczką. Przeciwko temu pomysłowi skutecznie zaprotestowali mieszkańcy.
Najnowsze
-
09:13
W górach przybyło śniegu, ratownicy TOPR i GOPR apelują o rozwagę
-
09:08
Telematyka wideo w branży transportowej
-
09:04
Jakie są kryteria skuteczności leczenia alkoholizmu w długiej perspektywie?
-
08:58
Jak wybrać idealne krzesła do salonu? Poradnik dla każdego wnętrza
-
08:36
Mata grzewcza – jak działa? Jak ją użytkować?
-
08:07
Jędrzej Majka: Słynne karnawały świata
-
06:55
Zmarł wieloletni prezes PKOl Andrzej Kraśnicki
-
21:50
Dlaczego Kraków jest coraz bardziej zakorkowany? Ekspert: SCT może nie załatwić sprawy
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Seria wypadków po opadach śniegu
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska