koronawirus
Rząd wprowadza kolejne, ostre restrykcje
W weekendy zamknięte zostaną wszystkie sklepy budowlane, pozostawiamy natomiast otwarte sklepy spożywcze, apteki, drogerie. Limit osób przebywających jednocześnie w sklepie wynosi maksymalnie 3 osoby na jedną kasę, na poczcie 2 - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki po wtorkowym spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jak mówił, musimy utrzymać dystans społeczny na ulicach i w pracy. Będą ograniczenia w dostępie do parków, bulwarów, miejsc rekreacji.
Apel radnych o wprowadzenie Oświęcimskiej Tarczy Antykryzysowej
Radni Prawa i Sprawiedliwości z Oświęcimia apelują o wprowadzenie Oświęcimskiej Tarczy Antykryzysowej - w związku z epidemią koronawirusa. Proszą prezydenta miasta o przygotowanie uchwały obniżającej czynsze w lokalach miejskich do złotówki za metr kwadratowy w kwietniu i maju. Radni chcą też przeznaczenia pieniędzy z rezerwy budżetowej na pomoc przedsiębiorcom w związku z kryzysem. Chodzi o 250 tysięcy złotych. Trzecim postulatem jest zniesieni opłat za parkowanie na terenie Oświęcimia, co uczyniło już wiele małopolskich miast. Wnioski o wprowadzenie nowych przepisów - jak przekonują radni PiS - zostały już wysłane prezydentowi Januszowi Chwierutowi.
Producenci rolni: bez pracowników rolnictwo sobie nie poradzi
Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych apeluje do władz o elastyczne podchodzenie do kwestii wpuszczania do kraju zagranicznych pracowników sezonowych. Bez ich pomocy zbiory będą bardzo utrudnione - napisano w komunikacie.
Razem dla seniora - tarnowscy wolontariusze rozdali już 1000 posiłków
W ciągu półtora tygodnia tarnowscy wolontariusze skupieni wokół akcji "Razem dla seniora" przygotowali już ponad 1000 bezpłatnych, ciepłych posiłków dla najstarszych mieszkańców Tarnowa. Ale pomagają też w inny sposób: robią podstawowe zakupy, kupują lekarstwa, podwożą do banku lub pomagają w innych codziennych sprawach.
Tarnów: Młodzież nie chce siedzieć w domu, sypią się mandaty
Młodzież z regionu tarnowskiego ma problem z dotrzymaniem zasad izolacji. Mimo zakazu wychodzenia z domu bez ważnego powodu, młodzi tarnowianie spotykają się - najczęściej w popularnym miejscu spacerowym na " Marcince" . Tylko w ubiegły weekend policja wystawiła 26 mandatów tym, którzy nie stosują się do zaleceń o zakazie zgromadzeń.
Prognoza dla Polski: 9 tys. zakażeń i maksymalnie 500 przypadków dziennie
Maksymalna liczba zakażeń koronawirusem w Polsce nie przekroczy 9 tys. i zostanie osiągnięta ok. 20 kwietnia; potem powinna spadać. W ciągu doby najwięcej może być ok. 500 nowych przypadków – prognozuje spółka ExMetrix, podtrzymując tym samym swą prognozę sprzed tygodnia.
Maski dla Tarnowa - tarnowianie szyją maseczki dla szpitali i innych służb
Już ponad 4 tysiące maseczek powstało w ramach inicjatywy "Maski dla Tarnowa". Akcja została wymyślona przez pracowników Centrum Sztuki Mościce, a zaangażowała się w nią także Galeria BWA. Te instytucje koordynują akcje, zbierają zapotrzebowanie, przyjmują maseczki i rozdzielają je. Ale do akcji może się włączyć absolutnie każdy - podkreśla Agnieszka Kawa.
Do odwołania zamknięto wszystkie miejskie parki w Krakowie
Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował o zamknięciu do odwołania wszystkich parków miejskich.
Gowin: rok akademicki zostanie przedłużony, jeśli w maju uczelnie nie wrócą do normalnego funkcjonowania
Jeżeli uczelnie nie wrócą do normalnego funkcjonowania w maju, to z całą pewnością rok akademicki będzie musiał być wydłużony - zasugerował we wtorek szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że w związku z epidemią koronawirusa MNiSW pracuje nad przedłużeniem grantów i ich rozliczeń.
W tym roku więcej czasu na złożenie PIT
Mimo iż standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia, w tym roku deklaracje można składać do końca maja - informuje we wtorkowym komunikacie Ministerstwo Finansów.
Prezydent Krakowa apeluje do ministra o wsparcie dla sektora kultury
Z apelem o stworzenie narzędzi umożliwiających samorządom udzielanie realnego wsparcia dla sektora kultury zwrócił się prezydent Krakowa Jacek Majchrowski do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego.
Referendum w sprawie odwołania burmistrza Skały odwołane
Komisarz wyborczy w Krakowie zawiesił referendum w podkrakowskiej Skale. W najbliższą niedzielę miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania burmistrza Krzysztofa Wójtowicza przed upływem kadencji.
Bogdan Klich: "Postanowiliśmy wyrzucić z ustaw wszystkie śmieci polityczne"
Tak o zmianach w pakiecie głosowanych w nocy projektów ustaw mówi senator Koalicji Obywatelskiej Bogdan Klich. Senatorowie większością głosów odrzucili między innymi możliwość korespondencyjnego głosowania w wyborach prezydenckich przez osoby przebywające na kwarantannie oraz osoby powyżej 60. roku życia. - To wprowadza nierówność wśród obywateli - przekonywał w porannej rozmowie Radia Kraków Bogdan Klich.
Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów
Od jutra Miejski Zakład Komunikacyjny w Gorlicach wprowadza zmiany w kursowaniu autobusów. Z uwagi na panującą w kraju epidemię koronawirusa zdecydowania spadła liczba osób korzystających z komunikacji miejskiej. Nie można jednak zapominać o tych wszystkich, którzy muszą dojechać do pracy. Dlatego od 1 kwietnia autobusy będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązujących w dni powszednie, jednak kursy będą wykonywane tylko w dwóch blokach godzinowych; od 4:00 do 9.30 oraz od 12.30 do 17:00. W soboty i niedzielę obowiązywał będzie świąteczny rozkład jazdy.
185 osób zakażonych koronawirusem w Małopolsce. 11 nowych przypadków
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 11 osób.
Trudna sytuacja benedyktynek z podkrakowskich Staniątek
Z powodu epidemii koronawirusa zakon zawiesił działalność sklepu z własnymi wyrobami w Tyńcu. Siostry muszą się więc utrzymać z niewielkich dochodów ze sprzedaży prowadzonej stacjonarnie przy klasztorze.
Ministerstwo Zdrowia: 96 nowych zakażeń koronawirusem, łącznie 2311; zmarła kolejna osoba. RELACJA
Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.
Senat przyjął poprawki do nowelizacji ustaw zdrowotnych związanych z COVID-19
Senat we wtorek nad ranem przyjął poprawki do nowelizacji ustaw zdrowotnych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Dziesięć poprawek zostało przyjętych, dwie senatorowie odrzucili.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 206
- 207
- 208
- ...
- 238
- 239
- chevron_right
Najnowsze
-
17:36
Mniej znaczy więcej? Duże zmiany w Krynickiej Orkiestrze Zdrojowej na 150-lecie
-
17:30
Czy dostęp do ksiąg wieczystych będzie ograniczony?
-
16:32
Tak mogłaby wyglądać tarnowska kamienica wstydu po przebudowie
-
16:07
Czy abp Marek Jędraszewski zostanie usunięty z kapituły Cracoviae Merenti? Radni zdecydowali
-
15:53
Kobieta w tunelu. Inżynier Natalia Schmidt-Polończyk o wielkim drążeniu w Małopolsce
-
15:01
W ferie w Nowohuckim Centrum Kultury porozmawiamy o uczuciach!
-
15:00
W willi komendanta obozu Auschwitz będzie działać organizacja walcząca m.in. z mową nienawiści
-
14:52
Kto będzie zarządzał Centrum Kongresowym ICE?
-
14:50
Mec. Pociej: Władza, jeżeli chce, może z obywatelem zrobić wszystko
-
14:04
Apartamentowiec zamiast modernistycznego biurowca. Rozpoczęto rozbiórkę
-
13:52
Tajemniczy świat szeptuch - o uzdrowicielkach i uzdrowicielach
-
11:00
W ferie w Nowohuckim Centrum Kultury porozmawiamy o uczuciach!