Łukasz Kmita
"Wrócił Tusk, wróciła bieda" - działacze PiS podsumowują rok rządów koalicji
Donald Tusk jest królem podwyżek - tak ostatni rok rządów koalicji 15 października podsumowują krakowscy posłowie i samorządowcy z Prawa i Sprawiedliwości. Zwracają uwagę na wzrost cen gazu, podstawowych produktów spożywczych, masła. Jak komentuje poseł PiS Łukasz Kmita - "Wrócił Tusk, wróciła bieda".
Łukasz Kmita: Radosław Sikorski będzie dla nas łatwiejszym przeciwnikiem
- Kto będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta? To pytanie do kierownictwa partii, to ono podejmie decyzję - mówił na antenie Radia Kraków Łukasz Kmita, poseł PiS, kilka dni temu wybrany na szefa krakowskiego okręgu tej partii. Według medialnych doniesień pod uwagę brani są Przemysław Czarnek, Karol Nawrocki, Tobiasz Bocheński, Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak. "To musi być kandydat optymalny dla każdej ze stron. Naszym zadaniem jest uszycie i skrojenie kandydata na miarę potrzeb Polaków. Zamawiamy sondaże, patrzymy, jakie są oczekiwania społeczne" - mówił poseł Kmita w porannej rozmowie Radia Kraków. Jego zdaniem kandydata PiS poznamy w drugiej połowie listopada, na początku grudnia.
Łukasz Kmita wygrał wybory na szefa Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krakowskim
Poseł PiS został wybrany podczas dzisiejszego zjazdu partii w Krakowie. Razem z nim wyznaczono nowych członków zarządu. Do niedawna Łukasz Kmita był szefem PiSu w całej Małopolsce, jednak władze ugrupowania zdecydowały o powrocie do podziału na okręgi zgodne z okręgami wyborczymi do Sejmu.
Łukasz Kmita: Ustawa minister Kotuli otwiera drogę do tego, żeby pary jednopłciowe adoptowały dzieci
- To nie jest bliska nam ustawa - tak o projekcie ustawy minister ds. równości Katarzyny Kotuli, dotyczącej związków partnerskich mówił poranny gość Radia Kraków, poseł PiS Łukasz Kmita. Szef małopolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że ustawa jest mocno lewicowa i mogłaby spowodować duże zmiany w polskim społeczeństwie. "To model, który otwiera drogę do tego, żeby pary jednopłciowe adoptowały dzieci" - podkreślał Kmita w Radiu Kraków.
Posłowie z Małopolski awansują. W Komitecie Wykonawczym PiS będą zajmować się "lepszą promocją partii"
Małopolscy posłowie Łukasz Kmita i Rafał Bochenek członkami powołanego dziś przez Prawo i Sprawiedliwość Komitetu Wykonawczego. W jego skład wchodzi 24 polityków PiS młodszego pokolenia. Będą zajmować się lepszą promocją partii w internecie, ale także - jak mówił Radiu Kraków poseł Kmita - patrzeć władzy na ręce.
Czy Łukasz Kmita wystartuje w wyborach na szefa okręgu? "Decyzja po stronie centrali partii"
- Na początku listopada odbędą się wybory lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, przygotowuję je z radością - mówił poranny gość Radia Kraków, poseł PiS Łukasz Kmita, który jest też szefem lokalnych struktur tej partii. Jak zaznaczał, decyzja o jego starcie w wyborach należy do centrali. To właśnie szefostwo partii wskaże tych, którzy wezmą udział w wyborach. Zdaniem Łukasza Kmity mają one zdynamizować partię, ponieważ będzie powrót do mniejszych okręgów sejmowych. "Wybory w partii są czymś naturalnym i rozwojowym" - mówił poseł Kmita.
Małopolscy politycy o Ukraińcach w Polsce: Część obywateli Ukrainy zaczęła wykorzystywać państwo polskie
Powinniśmy pomagać, ale musimy to robić w taki sposób, żeby nasi sąsiedzi, nasi przyjaciele z Ukrainy przychodzili do nas pracować, a nie korzystali z socjalu. Albo zasilali szarą strefę – mówił na naszej antenie Grzegorz Małodobry, radny małopolskiego Sejmiku. Gośćmi Radia Kraków byli też poseł PiS Łukasz Kmita i Ryszard Śmiałek, wicewojewoda małopolski (Lewica). Rozmowa z nimi to część Tematu tygodnia, którym jest „Ukraińcy w Polsce: od pomocy do niechęci”.
Sejmik po raz piąty nie wybrał marszałka województwa. Piotr Ćwik i Łukasz Kmita polegli w głosowaniu
Sejmik Województwa Małopolskiego znów nie zdołał wybrać marszałka. Dwudziestu z trzydziestu dziewięciu radnych oddało nieważne głosy. Wicemarszałek Małopolski Józef Gawron (PiS) zgłosił we wtorek kandydaturę radnego, byłego wojewody Małopolski Piotra Ćwika. Ćwik był kontrkandydatem posła PiS Łukasza Kmity, który po raz piąty ubiegał się o ten urząd.
Marszałek albo nic. 1 lipca małopolski Sejmik spróbuje po raz trzeci wybrać zarząd województwa
Dwie poprzednie próby to nieudane wybory Łukasza Kmity z Prawa i Sprawiedliwości. PiS ma w Sejmiku większość, Kmitę popiera sam Jarosław Kaczyński, ale to za mało. Posła i szefa lokalnych struktur PiS-u nie chce jako marszałka część radnych partii.
Łukasz Kmita po kolejnym przegranym głosowaniu: "Gdybym to ja byl zdrajcą, wstydziłbym się wyjść po chleb"
- Najważniejsze jest kontynuowanie dobrej passy PiS w Małopolsce. Nikt jej nie przerwie. A jeżeli tak się stanie, będą srogie konsekwencje. Przecież to zdrada! Na miejscu kogoś takiego wstyd byłoby mi wyjść po chleb - mówi Łukasz Kmita, poseł PiS i kandydat tej partii na marszałka Małopolski. W środę ponownie przegrał w głosowaniu - nie zdobył poparcia wszystkich radnych PiS. - Skoro oni chcą kwestionować decyzje Jarosława Kaczyńskiego, to prędzej, czy później poniosą odpowiedzialność - dodał Kmita, gość porannej rozmowy Jacka Bańki.
Sejmik znowu nie wybrał Łukasza Kmity na marszałka Małopolski. "To zdrada ideałów Prawa i Sprawiedliwości"
Małopolska nadal bez marszałka! Łukasz Kmita przegrywa kolejne głosowanie w Sejmiku województwa. Posła Prawa i Sprawiedliwości po raz drugi nie poparło w całości nawet własne ugrupowanie. Kmita uzyskał siedemnaście głosów za, a PiS ma dwadzieścia jeden szabel w Sejmiku. Przeciwko było dziewiętnastu radnych, dwa głosy były nieważne. Sam kandydat opuścił Sejmik jeszcze przed samym głosowaniem.
Łukasz Kmita: Jest rekomendacja prezesa Kaczyńskiego, żebym objął funkcję marszałka
- Nie możemy sobie pozwolić na to, by utracić władzę w Małopolsce. Nic się nie zmieniło, jest rekomendacja bym objął funkcję marszałka wójewództwa - mówił na antenie Radia Kraków poseł PiS Łukasz Kmita. Jego kandydatura na marszałka Małopolski została odrzucona w pierwszym głosowaniu, choć w 39-osobowym sejmiku PiS ma większość - 21 mandatów. Za kandydaturą Kmity zagłosowało jedynie 13 radnych. Media informowały, że to efekt konfliktu frakcji skupionych wokół Ryszarda Terleckiego i Beaty Szydło. Po głosowaniu szefem małopolskich struktur PiS przestał być Andrzej Adamczyk. Nowym został Łukasz Kmita. "Czasem pojawiają się różnice zdań. Moim celem jest zachowanie jedności i współpracy, ręka jest wyciągnięta do zgody" - zapewniał poseł Kmita w porannej rozmowie Radia Kraków.
Łukasz Kmita nowym szefem małopolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego nowym przewodniczącym zarządu wojewódzkiego partii w Małopolsce został poseł Łukasz Kmita – przekazał w środę wieczorem rzecznik PiS Rafał Bochenek. Kmita zastąpił na tym stanowisku posła Andrzeja Adamczyka.
Nieoficjalnie: nowym kandydatem na marszałka Małopolski będzie... Łukasz Kmita
Podobno do trzech razy sztuka, a w tym przypadku być może tylko do dwóch. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Kraków, kandydatem na marszałka Małopolski będzie nadal Łukasz Kmita. W poniedziałek nie został wybrany, pomimo że był jedynym zgłoszonym kandydatem rekomendowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.
Małopolski sejmik wciąż bez marszałka. Łukasz Kmita przepadł w głosowaniu
Nowym marszałkiem województwa małopolskiego nie został Łukasz Kmita delegowany przez Prawo i Sprawiedliwość, które w nowym sejmiku ma większość.
Kandydat PiS w Krakowie wierzy II turę. "Wielu powie, że gość jest z PiS, ale potrafi się oderwać od myślenia partyjnego"
- Wierzę, że będę w II turze wyborów prezydenckich, mierząc się z Łukaszem Gibałą - mówił na antenie Radia Kraków kandydujący na prezydenta Krakowa, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Łukasz Kmita przyznał też, że dopiero po pierwszej turze będzie się zastanawiał co w razie, gdy do drugiej tury nie wejdzie.
Łukasz Kmita: Kraków nie jest ani PO, ani PSL, ani PiS, ani Łukasza Gibały. Kraków jest wspólny
- Nie chciałbym, żeby samorząd był polityczny. Chciałbym, żeby był mieszkańców - przekonywał na antenie Radia Kraków Łukasz Kmita, poseł PiS, kandydat tej partii na prezydenta Krakowa. Przed Świętami Wielkanocnymi kandydaci w wyborach na prezydenta Krakowa: poseł Koalicji Obywatelskiej Aleksander Miszalski i Stanisław Mazur podpisali porozumienie o współpracy programowej. Jak tłumaczyli, chcą utrudnić przejęcie miasta przez kandydata populistycznego, czyli Łukasza Gibałę i w pełni sterowanego przez władze PiS, czyli Łukasza Kmitę. "Samorząd nie jest ani Platformy, ani PSL, ani Łukasza Gibały. Jest nasz wspólny" - mówił poseł Kmita w porannej rozmowie Radia Kraków.
Łukasz Kmita: „Stop patodeweloperce”
Stop patodeweloperce mówi poseł Łukasz Kmita, kandydat na prezydenta Krakowa. Jednocześnie odnosi się do zamrożenia przez rząd projektu wcześniejszego ministra Waldemara Budy. Poseł Łukasz Kmita zaznacza, że program Prawa i Sprawiedliwości miał uregulować działania deweloperów na korzyść mieszkańców.
Najnowsze
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
14:57
Czy komicy są smutni?
-
13:32
Miał dożywotni zakaz prowadzenia, wsiadł za kierownicę. Do tego był poszukiwany
-
13:14
Dziki Zachód na Prądniku Czerwonym. Będzie audyt bezpieczeństwa i więcej patroli policji
-
12:30
Kto będzie nowym dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej? Największe szanse ma Przemysław Walaszczyk
-
12:10
Rektor Politechniki Krakowskiej: „W ciągu 30 lat nastąpił gigantyczny przeskok w budowie dróg w Polsce”
-
11:59
Cztery Złote Globy dla "Szōguna". Co sprawiło, że serial zachwycił krytyków?
-
11:45
Czekolada za choinkę. W Małopolsce Zachodniej trwają akcje odbioru drzewek
-
10:00
Czy komicy są smutni?