Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

„Krasnal w Krzywej Czapce” – już można posłuchać audiobooka Radia Kraków i Instytutu Książki

Święta to czas radości, wspólnych chwil z rodziną i snucia opowieści pełnych magii i wzruszeń. Właśnie z myślą o najmłodszych czytelnikach i ich rodzicach Instytut Książki we współpracy z Radiem Kraków przygotował niezwykły prezent – audiobook na podstawie książki „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej. To nie tylko wspaniała historia, ale również doskonała jakość produkcji, która zachwyca muzyką, efektami dźwiękowymi i mistrzowską grą aktorską.

Prace nad audiobookiem w studiu Radia Kraków. Fot. RK

Audiobook powstał w ramach ogólnopolskiej kampanii Mała książka – wielki człowiek”, która ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Kampania realizowana jest przez Instytut Książki w blisko 7000 bibliotek w całej Polsce. To właśnie tam najmłodsi czytelnicy mogą otrzymać wyprawkę czytelniczą z książką „Krasnal w Krzywej Czapce”.

Aktorski kunszt i mistrzowska realizacja

Opowieść o Krasnalu, jego niezwykłych przygodach i o tym, jak ważne jest wspólne czytanie, jest pełna ciepła i humoru. Tekst Wojciecha Widłaka, autora uwielbianego przez dzieci, oraz ilustracje Aleksandry Krzanowskiej już same w sobie dostarczają wielu emocji. Teraz, dzięki adaptacji dźwiękowej, historia ta zyskuje nowy wymiar.

W nagraniu audiobooka wzięli udział profesjonalni aktorzy, którzy swoimi interpretacjami ożywili literackich bohaterów. W rolach postaci z książki usłyszymy:

Oraz gościnnie:

  • Tomasza Buszewskiego,
  • Aleksandrę Sobczak,
  • Bartłomieja Ziaję,
  • Krzysztofa Pietraszewskiego.

Reżyserką audiobooka była Georgina Gryboś, a za realizację i reżyserię dźwięku odpowiadał Wojciech Gruszka. Opracowanie muzyczne przygotowała Kinga Paterka.

Magia dźwięku

Audiobook „Krasnal w Krzywej Czapce” to nie tylko doskonała lektura, ale też świetnie przygotowana produkcja. Dopracowana oprawa muzyczna, subtelne efekty dźwiękowe i profesjonalna gra aktorska sprawiają, że słuchacz przenosi się do magicznego świata Krasnala i jego przyjaciół. Audiobook świetnie sprawdzi się zarówno podczas rodzinnych wieczorów, jak i jako towarzysz podróży czy spokojnych chwil w domu. A święta i zima to doskonały czas na czytanie i słuchanie książek w domowym zaciszu i chwile bliskości z najbliższymi.

Zwiększanie dostępności

Audiobook przyczynia się do zwiększania dostępności literatury dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Forma dźwiękowa umożliwia dzieciom i dorosłym, którzy nie mogą korzystać z tradycyjnych książek drukowanych, cieszenie się opowieścią w świetnej interpretacji aktorskiej. To ważny krok w kierunku budowania równego dostępu do kultury i literatury, niezależnie od barier fizycznych czy zmysłowych.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” przypomina, jak ważne jest wprowadzenie dzieci w świat książek już od najmłodszych lat. Wizyta w bibliotece, wspólne czytanie i słuchanie audiobooków to doskonały sposób na budowanie relacji z literaturą.

Audiobook dostępny jest bezpłatnie dla najmłodszych czytelników. Można go pobrać tutaj.

Więcej o samej kampanii można przeczytać na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

Dzięki staraniom Instytutu Książki i Radia Kraków ta niezwykła produkcja trafi do tysięcy dzieci w całej Polsce, przynosząc chwile radości i wzruszeń.

Producentem audiobooka jest Instytut Książki.

IK(c)PolandRGB.jpg (465 KB)

Projekt "Mała książka wielki człowiek" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo_MKiDN_PL_kolor_biale_tlo_CMYK(1).jpg (784 KB)

Źródło:
Materiały prasowe

Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (1)

K
Krasnal
2024-12-22
Kocham Panią, Pani Georgino.

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię