MARSZ JAMNIKÓW JUŻ 10 WRZEŚNIA! JAMNIKI OPANUJĄ KRAKÓW PO RAZ 23.!
- A
- A
- A
„Pieskie życie zmieniamy na dobre!”
11 cudownych psiaków i tysiąc powodów, aby przygarnąć każdego z nich... Podobnie jak rok temu „Marsz jamników” poprzedzi akcja „Pieskie życie zmieniamy na dobre!”, podczas której Radio Kraków postara się pomóc w znalezieniu dobrych domów dla psów czekających na adopcję w małopolskich schroniskach.
Od 29 lipca do 2 września Radio Kraków zaprasza do włączenia się w akcję „Pieskie życie zmieniamy na dobre!”, która poprzedzi tegoroczny „Marsz jamników”. Na antenie i na stronie www.radiokrakow.pl przybliżymy czekające na happy end historie 11 psów, które na swój dom czekają w małopolskich schroniskach.
5 PSÓW ZNALAZŁO JUŻ NOWY DOM! NIE OGŁASZAMY JEDNAK SUKCESU, BO...
...Kajtuś z Oświęcimia, Surówka ze schroniska w Skawinie, Gunia z Tarnowa, Sali ze schroniska w Wieloglowach, Tosia z Nowego Sącza, Józio, Iwo z Rzezawy, Jantek z Nowego Targu, Kamyk z Bolesławia, Trampek z krakowskiego schroniska oraz Szoszon ze schroniska w Starym Sączu - bohaterowie akcji „Pieskie życie zmieniamy na dobre!” różnią się wiekiem, wzrostem, kolorem, charakterem, temperamentem i psim usposobieniem, łączy je jedno: wciąż wszystkie wyczekują na swojego Człowieka i własny dom.
Przed podjęciem decyzji, że możecie Państwo zapewnić dom bohaterom naszej akcji, prosimy, abyście odpowiedzieli sobie na kilka pytań:
- czy wszyscy domownicy zgadzają się na adopcję psa,
- czy ktoś w rodzinie nie jest uczulony na sierść zwierząt,
- czy jest ktoś, kto może przejąć opiekę nad psem w przypadku Państwa dłuższych wyjazdów,
- czy obecnie macie Państwo w domu inne zwierzęta a jeśli tak, to jaki jest ich stosunek do innych zwierząt,
- co mogłoby Państwa skłonić do oddania psa ponownie do schroniska? (narodziny dziecka, przeprowadzka, choroba, zmiana pracy, trudne zachowanie psa, brudzenie przez psa, sierść, choroba psa).
WAŻNE. Ogólne zasady związane z adopcją psów ze schroniska:
- psy mogą być wydane do adopcji tylko i wyłącznie osobom pełnoletnim,
- każda osoba adoptująca musi podpisać umowę przedadopcyjną,
- jeżeli zwierzę będzie mieszkać w wynajętym mieszkaniu, to potrzebna jest pisemna zgoda właściciela na przetrzymywanie w domu zwierzęcia,
Żaden z piesków nie zostanie wydany na łańcuch ani do kojca!
Jeśli masz pewność, że Kajtuś, Surówka, Gunia, Sali, Tosia, Józio, Iwo, Kamyk, Trampek, Jantek oraz Szoszon mogą odnaleźć dzięki Tobie kochający dom, zgłoś się do schroniska, w którym przebywa wybrany przez Ciebie pies (link przy każdym z psiaków) i umów się na wizytę. Nie pozwól jednak, aby pochopna decyzja podjęta pod wpływem emocji sprawiła, że przeżyją one kolejny zawód związany z odrzuceniem / zwróceniem do schroniska.
ZAPRASZAMY W KAŻDĄ SOBOTĘ SIERPNIA NA SPECJALNE WYDANIA "KLINIKI ZDROWEGO CHOMIKA". O GODZINIE 9:00 BĘDZIE OKAZJA DO POZNANIA HISTORII PSICH BOHATERÓW NASZEJ AKCJI
Poznajcie Kajtka, Surówkę, Gunię, Saliego, Tosię, Józia, Iwo, Trampka, Jantka, Szoszona oraz Kamyka:
Tydzień 5:
Szoszon - czeka na swojego Człowieka w schronisku w Starym Sączu
W schronisku od 2016 r.
Wiek: 3-4 lata
Szoszon został adoptowany na krótko, ponieważ dostał ataku, po którym uciekł. Właścicielka odwiozła go do schroniska. W schronisku nikt nigdy nie zauważył ataków. Jedna z wolontariuszek wzięła go do siebie na obserwacje. Niestety ataki się powtórzyły. Zostały więc zrobione badania, które wykluczają inne choroby. Na dzień dzisiejszy wiemy, że jest to padaczka lub nowotwór, aby to stwierdzić potrzebny jest rezonans mózgu. Po napadzie faktycznie Szoszon był bardzo agresywny, ale trudno stwierdzić czy to przez atak czy przez serię niechcianych badań i nowego otoczenia. Zaczęliśmy podawać mu lek Luminal, wszystko było w porządku. Wolontariuszka, która miała go cały czas w domu, postanowiła sprawdzić czy można zmniejszyć dawkę. Pies czuł się bardzo dobrze, przez pewien okres, bo był nasycony luminalem, jednak znowu dostał słabszego ataku. Po napadzie był nieswój, jest to tzw. ”aura po ataku”. Szukaliśmy mu długo domu, po wielu okresach próbnych u różnych właścicieli - wrócił do schroniska. Dostaje nadal lek i nie ma ataków. To jest dobry pies, jednak chory, ma swoje plusy i minusy.
Kamyk – czeka na swojego Człowieka w schronisku w Bolesławiu
Wiek: 4 lata
W schronisku od: lutego 2016r.
Cechy charakteru: aktywny, posłuszny, toleruje inne pieski
Opis: Kamyk to 4-letni większy psiak z Limanowej. Uwielbia biegać, ale także ładnie chodzi na smyczy. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi czworonogami, dlatego najlepszy byłby dla niego dom z ogrodem oraz kompanem do zabawy i pościgów. Kamyk szuka właścicieli aktywnych, którym nie znudzą się spacery. Psiak nadaje się do zawodów dogtrekkingowych. Już półtora roku czeka w schronisku na Człowieka, który pragnie towarzystwa przy codziennym joggingu. W biegu za piłką będzie niedościgniony, ale może czasem pozwoli wygrać w tym pościgu swojemu czworonożnemu towarzyszowi.
Zasady adopcji: wizyta podopcyjna, umowa adopcyjna zobowiązuje nowego właściciela do godnego traktowania psa, zapewnienia mu dobrych warunków, należy przyjść z własną obrożą oraz smyczą, w ramach podziękowania schronisko przyjmie karmę dla psiaków.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
18:56
Radni Lewicy chcą usunięcia arcybiskupa z kapituły Cracoviae Merenti. Głosowanie na najbliższej sesji rady miasta?
-
15:49
"Wspólne Jutro" nazwą nowego stowarzyszenia politycznego; przewodniczącą Daria Gosek-Popiołek
-
15:42
Wybory w nowo utworzonej gminie Szczawa: jest kalendarz wyborczy
-
15:22
Zakopiańska snowboardzistka Aleksandra Król-Walas wygrała zawody Pucharu Świata
-
14:11
Nie żyje dr Kazimierz Walasz, wieloletni prezes Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego
-
13:56
Nowy Sącz - nowy rok - nowe twarze we władzach miasta, spółek i instytucji
-
13:41
Partia Razem ogłosiła kandydata na prezydenta
-
12:53
IMGW ostrzega przed zamieciami śnieżnymi i silnym wiatrem
-
11:28
Owintar w końcu przestanie straszyć w centrum Tarnowa. "Część mieszkańców Krakowa czeka na tę ofertę"
-
10:07
Gdy zimno - mocno sie przytulamy, czyli zwierzeca "termoregulacja"
-
09:13
W górach przybyło śniegu, ratownicy TOPR i GOPR apelują o rozwagę
-
09:08
Telematyka wideo w branży transportowej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze