pomoc dla powodzian
Woda, żywność, farby, a nawet agregaty. Urząd Miasta Krakowa podsumował zbiórkę dla powodzian
541 palet, kilkanaście tirów i busów, kilkudziesięciu wolontariuszy - krakowski magistrat podsumował miejską zbiórkę darów dla osób poszkodowanych we wrześniowej powodzi. Trwała ona od 16 września do 21 października.
Ostatni dzwonek, przynieść dary dla powodzian do głównego magazynu w Krakowie
Poniedziałek będzie w Krakowie ostatnim dniem miejskiej zbiórki dla powodzian w magazynie przy al. Jana Pawła II. To główna lokalizacja, gdzie mieszkańcy przynosili dary. Oprócz tego miejsca wciąż czynne są inne punkty zbiórek.
Szef MON: w związku z powodzią będziemy mieć wsparcie m.in. z USA, Francji i Niemiec
Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił w poniedziałek, że Polska będzie miała wsparcie z innych państw w związku z powodzią. Przekazał, że do naszego kraju przyjadą w misję ekspedycyjną przedstawiciele sił zbrojnych m.in. Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Turcji i USA.
Fałszywe zbiórki i szabrownictwo na terenach objętych powodzią
Minionej doby polska policja zanotowała 23 zdarzenia związane z szabrownictwem; zatrzymano 19 osób - poinformowała w niedzielę policja na platformie X. Przypomina, że służby na bieżąco monitorują sytuację w regionach powodziowych.
Darmowy laptop dla powodzian? Uwaga, to może być próba oszustwa!
Kolejne oszustwo zostało ujawnione przez policjantów Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Krakowie. Policjanci zatrzymali trzy osoby, które wykorzystując trudną sytuację materialną osób dotkniętych przez powódź, oferowali im darmowe laptopy w zamian za niewielką opłatę kurierską. W ten sposób posługując się wieloma rachunkami bankowymi oraz numerami telefonów oszukali co najmniej 200 osób.
Studenci i ich rodziny, którzy ucierpieli w powodzi mogą liczyć na pomoc
Do 7 tysięcy złotych jednorazowej zapomogi oraz wsparcie psychologiczne – Uniwersytet Jagielloński wyciąga rękę do swoich studentów, którzy wraz ze swoimi rodzinami ucierpieli w powodzi. Ale to nie wszystko. Studenci ci, ze względu na wyjątkową sytuację, dostaną też dodatkowy czas na nadrobienie zaległego materiału lub będą mogli zaliczyć egzaminy w innym terminie.
Co będzie z autami po powodzi? Nie wszystkie muszą iść na złom
Część aut zabranych przez nurt wody powodziowej niestety nadaje się tylko na złom. Są bardzo zniszczone i tego nie da się już naprawić. Jeśli auto nie było ubezpieczone, właściciel nie ma szans na odszkodowanie. Inaczej jest, jeśli samochód ma ubezpieczenie AC. Jeśli auto nie zostało kompletnie zmiażdżone, ale zostało zalane, sytuacja wygląda inaczej. Tu ubezpieczyciel będzie musiał uznać szkodę całkowitą i wypłacić odszkodowanie. Jednak nie oznacza to, że auto zostanie oddane na złom. Część tych pojazdów da się jeszcze uratować. Jak umyć i odkazić powodziowy samochód? W magazynie Radiostrada w Radiu Kraków wyjaśniał to Łukasz Kiełbasa z 44 Detailing, który właśnie wrócił z wyjazdu z pomocą humanitarną.
Darmowa A4 dla organizacji niosących pomoc powodzianom
Firma Stalexport wprowadza darmowe przejazdy płatnym odcinkiem Autostrady A4 Kraków-Katowice dla organizacji rządowych i pozarządowych niosących pomoc powodzianom. Przed planowanym wyjazdem, trzeba pojazd zgłosić za pomocą specjalnego formularza.
Krakowskie MPO na pomoc Nysie. 12 ochotników wyjechało sprzątać miasto
Kraków po raz kolejny wychodzi z pomocą powodzianom. Konwój specjalistycznego sprzętu i zespół dwunastu pracowników-ochotników krakowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania wyjechał w poniedziałek do Nysy w województwie opolskim. W trakcie misji będą pomagać mieszkańcom i tamtejszym służbom w porządkowaniu skutków powodzi - myć elewacje budynków, wywozić gruz, sprzątać ulice i drogi.
Pracownicy krakowskiego szpitala pojechali do Lądka Zdroju. Wiozą powodzianom najpotrzebniejsze rzeczy
Środki czystości, artykuły higieniczne, ubrania ochronne, śpiwory, latarki i wyposażenie dla szkoły podstawowej wiezie do Lądka Zdroju personel 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Transport wyruszył w niedzielny poranek (22 września).
Z Krakowa ruszył pierwszy transport darów dla powodzian
20 ton żywności i chemii, w sumie - 33 palety. Pierwszy tir z darami dla powodzian od mieszkańców Krakowa wyjechał w okolice Wałbrzycha i Wrocławia.
Oszuści próbują wykorzystać tragedię powodzian. Uwaga na fałszywe zbiórki i alerty
W związku z dramatyczną sytuacją powodziową w Polsce uruchomione zostały różnego rodzaje akcje pomocowe dla osób dotkniętych tragedią. Niestety już żerują na tym oszuści. Policja ostrzega przed fałszywymi zbiórkami pomocowymi, ale i przed fałszywymi alertami.
Pierwsze pieniądze na walkę ze skutkami powodzi są już na kontach poszkodowanych gmin
Małopolski Urząd Wojewódzki wykonał w środę pierwsze przelewy środków dla gmin poszkodowanym wskutek ostatnich ulewnych opadów deszczu. Łącznie przekazano blisko 180 tys. zł na konta gmin Oświęcim, Brzeszcze i Osiek. Urzędnicy spodziewają się kolejnych wniosków i zapewniają, że są na nie przygotowani.
Uzdrowiska – uzdrowiskom! Wsparcia udzieli m.in. Muszyna
Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP ruszyło ze wsparciem dla kurortów poszkodowanych przez powódź. Organizacja uruchomiła internetową zbiórkę pieniędzy dla powodzian z Lądka - Zdroju i Bystrzycy Kłodzkiej. Finansowa pomoc popłynie też z budżetów samorządów na odbudowę zniszczonych przez żywioł miast. Takiego wsparcia chce udzielić m.in burmistrz Muszyny i prezes stowarzyszenia zrzeszającego polskie gminy uzdrowiskowe.
Oszuści zaczęli wysyłać fałszywe Alerty RCB. Wiadomości zawierają podejrzane linki
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. To próby podszywania się pod alerty RCB, które zawierają podejrzane linki. Przypominamy, że prawdziwe Alerty RCB nie zawierają linków ani prośby o kliknięcie w odnośnik - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Woda, żywność, środki czystości – można pomóc powodzianom z Dolnego Śląska
Można pomóc naszym sąsiadom z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Niektórzy w wyniku nawalnych opadów deszczu, stracili prawie wszystko. Zbiórki ruszają w całym regionie.
Najnowsze
-
17:24
Wypadek na DK7 - uwaga na poważne utrudnienia
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
14:57
Czy komicy są smutni?
-
13:32
Miał dożywotni zakaz prowadzenia, wsiadł za kierownicę. Do tego był poszukiwany
-
13:14
Dziki Zachód na Prądniku Czerwonym. Będzie audyt bezpieczeństwa i więcej patroli policji
-
12:30
Kto będzie nowym dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej? Największe szanse ma Przemysław Walaszczyk
-
12:10
Rektor Politechniki Krakowskiej: „W ciągu 30 lat nastąpił gigantyczny przeskok w budowie dróg w Polsce”
-
10:00
Czy komicy są smutni?