pomoc dla Ukrainy
Ośrodek dla Uchodźców w Chrzanowie otrzymał kolejne wsparcie
W Ośrodku dla Uchodźców w Chrzanowie otwarto biblioteczkę z książkami w różnych językach. Książki poświęcił ks. Isakowicz-Zaleski z Fundacji Brata Alberta, która wspiera działania ośrodka.
Charytatywny mecz kibiców Polska vs Ukraina
Kibice drużyn piłkarskich Polski i Ukrainy spotkali się w Proszowicach, żeby rozegrać charytatywny mecz piłki nożnej na rzecz ofiar wojny.
W krakowskich Swoszowicach zamieszkają dzieci z Ukrainy, pozbawione opieki rodziców
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej kupił dla nich dom, w którym właśnie kończy się remont. A było to możliwe dzięki darczyńcom, głównie z zagranicy, którzy przekazali na ten cel około 3 milionów złotych.
Karetka transportowa wyruszyła z Krakowa do Ukrainy
To kolejny dar dobrego serca, który wyruszył w drogę z Tarnowa do objętej wojna Ukrainy. Tym razem jest to karetka transportowa, która będzie służyć we flocie Chersońskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego Rady Obwodu Chersonia. Samochód już wyruszył w drogę. Zatrzymać się ma we Lwowie, gdzie zabrany zostanie dodatkowy ładunek medyczny, po czym wyruszy w dalszą drogą na linię frontu.
Uchodźcy przenoszą się z krakowskich akademików do hoteli
Trwa relokacja uchodźców z krakowskich akademików. Obywatele Ukrainy opuścili już teren należący do Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mogli tam przebywać do końca marca. Teraz obiekty będą wykorzystywane przez uczelnię do celów statutowych.
Konsul Ukrainy w Krakowie: Wciąż potrzebne jest wsparcie, zarówno militarne, jak i humanitarne
Ukrainie wciąż potrzebne jest wsparcie, zarówno militarne, jak i humanitarne - podkreśla konsul generalny Ukrainy w Krakowie. Wiaczeslaw Wojnarowski, nie kryjąc wdzięczności za dotychczasową pomoc, podkreśla, że bez jej kontynuacji Ukrainie ciężko będzie stawić czoła rosyjskiemu agresorowi.
Fundacja Bratnia Dusza organizuje świąteczną zbiórkę dla Polaków w Ukrainie
Chcą zorganizować dla Polaków w Ukrainie Wielkanoc. Sądecka Fundacja Bratnia Dusza ruszyła z kolejną zbiórką. Potrzebne są produkty, dzięki którym będzie można przygotować świąteczne potrawy oraz paczki.
Co Ukraińcy mogą zrobić dla Krakowa?
Co Ukraińcy mogą zrobić dla Krakowa? Takie hasło będzie towarzyszyć cyklowi spotkań w Centrum Obywatelskim Reymonta 20. Organizatorzy chcą wykorzystać aktywnych Ukraińców do podejmowania inicjatyw społecznych na rzecz obywateli Polski i Ukrainy. Z Katarzyną Mroczek z Centrum Obywatelskiego i Kyrylem Shkirenko, liderem grupy Step By Step z Krakowskiego Centrum Wolontariatu, rozmawiał o tym Jacek Bańka.
Konwój humanitarny, który wyjechał z Radłowa dotarł już na Ukrainę
Wśród aut, które wspomagać będą walczących Ukraińców, jest ambulans przekazany Fundacji Moc Przyszłości przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu. Będzie służyć w szpitalu w Charkowie. Było to "pospolite ruszenie dobrych serc".
Karetka pogotowia, przekazana przez szpital w Nowym Targu, pojechała do Charkowa
W środę po południu na Ukrainę wyjechała karetka, przekazana przez szpital w Nowym Targu, w zastępstwie podpalonego ambulansu, który miał trafić do Charkowa.
Szpital w Nowym Targu przekaże Ukrainie karetkę. Zastąpi spalony ambulans
Szpital w Nowym Targu przekaże na Ukrainę karetkę, w miejsce ambulansu, który miał tam trafić w sobotę, ale spłonął w pożarze. Doszło do niego w piątek wieczorem w Radłowie w powiecie tarnowskim, gdzie ze Śląska dojechał na postój konwój 6 karetek i 4 samochodów. Niestety wskutek pożaru 1 karetka została zniszczona, a trzy pojazdy uszkodzone. Dlatego konwój humanitarny ostatecznie dotarł na Ukrainę w niepełnym wymiarze. Dzięki instytucjom oraz ludziom dobrej woli ma zostać uzupełniony.
Dziewięć psów szkolonych do szukania min jedzie na Ukrainę
Dziewięć psów szkolonych do szukania min zostało w piątek w Nowym Sączu przekazanych ukraińskim siłom zbrojnym. Czworonogi zostały wyszkolone w Belgii w ramach projektu Dyrekcji Generalnej do spraw Migracji i Spraw Wewnętrznych Komisji Europejskiej.
Od marca obowiązują nowe zasady pomocy uchodźcom z Ukrainy
Chodzi o osoby, które mieszkają w ośrodkach zbiorowego zakwaterowania. Pobyt w takich placówkach po 120 dniach od przekroczenia polskiej granicy nie będzie już bezpłatny, a przynajmniej nie dla wszystkich. Zmiana ma motywować uchodźców do podjęcia pracy.
W polskich szkołach i przedszkolach jest niemal 188 tysięcy dzieci i młodzieży z Ukrainy
W polskich szkołach i przedszkolach jest niemal 188 tysięcy dzieci i młodzieży z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po agresji rosyjskiej na ich kraj. Najwięcej uczy się w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Tak wynika z danych przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Wielu uchodźców z Ukrainy pozostało pod Tatrami
Na Podhalu jeszcze przed kryzysem uchodźczym mieszkało sporo Ukraińców zatrudnionych w branży turystycznej, a po wybuchu wojny pod Tatry dotarła fala uchodźców. Po roku od wybuchu wojny nawet kilkanaście procent z nich pozostało tutaj.
Wiec poparcia dla Ukrainy na tarnowskim Rynku
Kilkadziesiąt osób wzięło dziś udział w Tarnowie w wiecu poparcia dla objętej od ponad roku wojną Ukrainie. Na tarnowskim Rynku zgromadzili się młodsi i starsi, Polacy i Ukraińcy, by zaprotestować przeciwko wojnie i wyrazić swoje poparcie dla walczących Ukraińców i dla pomagającym im Polaków.
Remont tarnowskiej bursy, w której od roku mieszkają uchodźcy z Ukrainy, przebiega zgodnie z planem
Mieszka tam 88 osób, głównie kobiet z dziećmi. Bursa przy ulicy św. Anny od lat wymagała remontu, ale miasto nie miało na niego pieniędzy, dlatego w 2021 roku zamknęło budynek. Po agresji Rosji na Ukrainę, pod koniec lutego, tarnowska bursa ponownie została uruchomiona na potrzeby uchodźców, którzy tam do dziś mieszkają. Natomiast pod koniec roku ruszył remont tego miejsca, który przebiega bardzo sprawnie - przekonuje kierownik robót Paweł Dudzik.
Muszyna: jak po roku w Polsce żyje się uchodźczyniom z Ukrainy [ROZMOWA]
Gdy na Ukrainę spadły pierwsze bomby, a granicę przekroczyli Rosjanie, tysiące kobiet i dzieci ruszyły do Polski szukać bezpiecznego schronienia. W podróż wyruszyły także Rusłana i Mirosława z dziećmi. Kobiety zabrały tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Przyjechały do Muszyny do przyjaciół, bo mają polskie korzenie i wcześniej często bywały w naszym kraju. Razem wynajmują mieszkanie i razem wpierają się w trudnych chwilach. Odwiedził je nasz reporter Bartosz Niemiec, którego zebrały na spacer po ogrodach w Muszynie.
- chevron_left
- 1
- 2
- 3
- ...
- 29
- 30
- chevron_right
Najnowsze
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Wypadek na DK7 - uwaga na poważne utrudnienia
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska
-
17:15
Nowe ładowarki samochodowe w Krakowie. Części mieszkańców się nie podobają, ale czy słusznie?
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
14:57
Czy komicy są smutni? Krzysztof Piasecki o kulisach pracy satyryka
-
12:10
Rektor Politechniki Krakowskiej: „W ciągu 30 lat nastąpił gigantyczny przeskok w budowie dróg w Polsce”
-
10:00
Czy komicy są smutni?