pomoc dla Ukrainy
Uchodźcy z tarnowskiej bursy dostali przedświąteczny prezent. Będzie remont.
Do Świąt Bożego Narodzenia szykują się także uchodźcy z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Małopolsce, choć większość z nich w ojczyźnie obchodziłaby je dwa tygodnie później. 89 uchodźców, którzy zamieszkują bursę szkolną przy ulicy św. Anny w Tarnowie, dostało świąteczny prezent - zapewnienie o remoncie tego miejsca, które stało się ich tymczasowym domem.
Zbliża się finał świątecznej zbiórki Radia Kraków [ROZMOWA]
Już 10 grudnia wielki finał zbiórki żywności i słodkości organizowanej przez Radio Kraków we współpracy z fundacją Kocham Dębniki. Od 1 grudnia nasi słuchacze i pracownicy mogli przynosić dary do holu radia przy alei Juliusza Słowackiego. Później powstaną z nich paczki dla prawie trzystu rodzin z Ukrainy, które przyjechały do Krakowa z powodu wojny. Co ważne, będą to wyjątkowe paczki, bo pachnące cynamonem, goździkami i wszystkim, co świąteczne które miejmy nadzieję, przyniosą im choć trochę radości. Z Olgą Lany z fundacji Kocham Dębniki oraz z samymi uchodźczyniami rozmawiała Elżbieta Raczyńska.
Z Oświęcimia wyjechał kolejny transport humanitarny do ukraińskiego Sambora
Sambor to partnerskie miasto Oświęcimia. Tym razem wśród darów są m.in. agregaty prądotwórcze, ogrzewacze, termosy i power banki, które udało się zakupić z pieniędzy przekazanych przez inne miasta partnerskie Oświęcimia z Niemiec, Francji i Włoch. Przekazane przedmioty są potrzebne, bo w Samborze codziennie na kilka godzin wyłączana jest energia elektryczna.
Gościnne Święta. Świąteczna zbiórka darów i rodzinne warsztaty w holu Radia Kraków. Zapraszamy!
To będzie trudne Boże Narodzenie dla ukraińskich rodzin, które uciekając przed wojną, znalazły u nas bezpieczną przystań. Naszego wsparcia i życzliwości, których tak mocno doświadczają, w sposób szczególny potrzebują teraz – podczas najbardziej rodzinnych Świąt, które spędzą daleko od domu, często daleko od rodzin i najbliższych. Wspólnie możemy sprawić, aby Święta przy gościnnym stole, przyniosły im chwile radości i obudziły nadzieję.
Ratownicy z Małopolski organizują pomoc dla wyzwolonego spod rosyjskiej okupacji Chersonia. WIDEO
Na wyzwolonych spod okupacji rosyjskiej terenach Ukrainy brakuje wszystkiego. Nie ma prądu, gazu, wody - relacjonują małopolscy ratownicy medyczni, którzy jako pierwsi dotarli z pomocą do wyzwolonego Chersonia. W okolicach miasta brakuje też żywności i lekarstw.
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy
Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy przedstawiony przez MSWiA. Proponowana regulacja zakłada m.in. uszczelnienie systemu świadczeń wypłacanych uchodźcom wojennym i pokrywanie przez nich części kosztów utrzymania w miejscach zbiorowego zakwaterowania.
Piotr Kubiczek: Pomoc dla uchodźców wojennych jest nieustannie potrzebna
Piotr Kubiczek z Fundacji OnLife, koordynator punktu darów przy ulicy Piłsudskiego 29 w Krakowie był gościem Wojciecha Jakubowskiego.
Premier Morawiecki: Stoimy ramię w ramię z ukraińskimi przyjaciółmi i zawsze będziemy was wspierać
Stoimy ramię w ramię z ukraińskimi przyjaciółmi i partnerami i zawsze będziemy was wspierać - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki we wspólnym nagraniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Ukraiński prezydent dziękował Polsce za pomoc.
Akcja Pogoń za Przyszłością. "Chcemy odciągnąć dzieci od myśli o wojnie"
Pogoń za Przyszłością - to hasło akcji organizowanej z okazji 100-lecia zdobycia Mistrzostwa Polski przez lwowski klub piłkarski.
Przed zimą przybywa osób uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy
W Tarnowie w ostatnich tygodniach ponownie pojawiły się osoby, które tymczasowo szukają schronienia czy mieszkania do wynajęcia.
Pan Rościsław z Ukrainy dziękuje Polakom za pomoc uchodźcom
Wdzięczność wobec Polski i Polaków przyprowadziła pana Rościsława z Ukrainy do Radia Kraków. Przyszedł podziękować za codzienne gesty wsparcia, które otrzymuje on i jego rodacy. Nie ma pieniędzy na kwiaty dla wolontariuszy ani płatne ogłoszenie. Pierwsze słowa wdzięczności pan Rościsław kieruje wobec bezimiennej wolontariuszki Zupy dla Ukrainy z ulicy Śniadeckich.
Rośnie liczba uchodźców z Ukrainy przyjeżdżających do Krakowa
Harcerze wydają nawet 1000 posiłków więcej niż przed kilkoma tygodniami. Chorągiew Krakowska ZHP prowadzi punkt wydawania żywności na terenie Dworca Głównego i punkt noclegowy przy starym dworcu. Harcmistrz Mariusz Siudek przyznaje, że większy ruch może być związany z kolejnymi brutalnymi atakami Rosji na Ukrainę:
W Tarnowie trwa zbiórka darów, które trafią do Ukraińców walczących na froncie
To pokłosie spotkania prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli z przewodniczącym Rady Miejskiej Tarnopola, Igorem Hirchakiem. Podczas rozmów przewodniczący poprosił o pomoc w formie przekazania ciepłych śpiworów.
Ok. tysiąca Ukrainek skorzystało już z Centrum Pomocy dla Kobiet w Ciąży oraz Mam z Noworodkami
W Krakowie powstało miejsce, gdzie kobiety z Ukrainy mogą otrzymać kompleksowe wsparcie okołoporodowe. Centrum Pomocy dla Kobiet w Ciąży oraz Mam z Noworodkami działa przy ul. Piłsudskiego 29, w świeżo wyremontowanym budynku.
"Szafa Dobra" szuka wolontariuszy do nowej lokalizacji
Potrzebni wolontariusze, by pomagać w „Szafie Dobra” wspierającej uchodźców z Ukrainy. W Krakowie otwarta została właśnie nowa filia szafy - przy ulicy Śniadeckich 3. Będzie działać w poniedziałki i wtorki od 10 do 16. W tym miejscu wydawane będą tylko bielizna i buty.
Arcybiskup Eugeniusz Popowicz spotkał się z wiernymi z Ukrainy
Greckokatolicki biskup przemysko - warszawski spotkał z wiernymi z Ukrainy, którzy zamieszkali w Tarnowie i okolicy. Msze w obrządku greckokatolickim były odprawiane w kościele akademickim przy ulicy Dwernickiego w Tarnowie jeszcze przed pandemią. Wrócono do nich po tym jak do Tarnowa i okolicy przyjechali Ukraińcy uciekający przed wojną.
Politechnika Krakowska kształci specjalistów, którzy będą brali udział w odbudowie Ukrainy
Politechnika Krakowska rozpoczęła kształcenie specjalistów, którzy będą brali udział w odbudowie Ukrainy. Prawie 100 ukraińskich studentów na kierunkach transport i budownictwo będzie poznawać jednocześnie normy ukraińskie i europejskie. Z prof. Andrzejem Szaratą, dziekanem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej rozmawiał Jacek Bańka.
- chevron_left
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- ...
- 29
- 30
- chevron_right
Najnowsze
-
21:50
Dlaczego Kraków jest coraz bardziej zakorkowany? Ekspert: SCT może nie załatwić sprawy
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Wypadek na DK7 - uwaga na poważne utrudnienia
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska
-
17:15
Nowe ładowarki samochodowe w Krakowie. Części mieszkańców się nie podobają, ale czy słusznie?
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
14:57
Czy komicy są smutni? Krzysztof Piasecki o kulisach pracy satyryka
-
10:00
Czy komicy są smutni?