Podczas koncertu będzie można usłyszeć światowej sławy sopranistkę Elżbietę Towarnicką, Jadwigę Pawlak – flet, Izabelę Kochańską-Półtorak – fortepian, Krakowski Chór Akademicki UJ, Orkiestrę smyczkową II st. z ZPSM w Bochni oraz Chór Cecyliański, za pulpitem dyrygenckim stanie Tomasz Półtorak a koncert poprowadzi Jerzy Górecki.
Koncert ten jest punktem centralnym obchodów jubileuszu. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory m.in.: A. Borroniego – Tota Pulcha, B. Rizziiego – Salve Sanguis, Fr. Witta – Ave Maria czy A. Koszewskiego – Zdrowaś Królewno wyborna.
Chór Cecyliański założył w roku 1923 franciszkanin o. Bernardino Rizzi. Do roku 1931 roku był to chór chłopięco-męski liczący ok. 70 członków. Pierwsze publiczne występy miały miejsce w październiku 1925 roku.
Rosnąca z roku na rok popularność Chóru sprawiła, że zapraszano go na szereg uroczystości organizowanych w Krakowie, m.in. z okazji 100-lecia śmierci ks. Stanisława Staszica (1926), sprowadzenia zwłok Juliusza Słowackiego na Wawel (1927), rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego (1929 i 1933). Uczestniczył także w pogrzebie Jacka Malczewskiego (1929) oraz śpiewał w pierwszą rocznicę śmierci Karola Szymanowskiego. Chór brał udział w szeregu akcji charytatywnych; koncertował na rzecz biednych dzieci w Teatrze im. J. Słowackiego (1925), na rzecz powodzian w Teatrze Starym (1927), na cele Komitetu do walki z gruźlicą (1928). Do szczególnych osiągnieć zespołu w dziedzinie kultury należy zaliczyć wielokrotne wystawienie na dziedzińcu Wawelskim misterium pasyjnego opartego na XVI-wiecznym tekście ks. Mikołaja z Wilkowiecka, z muzyką o. B. Rizziego. W roku 1932 na krużgankach franciszkańskich Chór przedstawił, przy współudziale wybitnych artystów teatrów krakowskich, misterium poświęcone pamięci St. Wyspiańskiego.
W roku 1973 Ojciec Święty Paweł VI, za nieprzerwaną kontynuację muzyki sakralnej, odznaczył Chór medalem Pro Ecclesia et Pontifice; w roku 1996 za całokształt działalności muzycznej Zarząd Chórów i Orkiestr w Warszawie wyróżnił zespół medalem i dyplomem za zasługi dla społecznego ruchu muzycznego, a w 2010 roku Prezydent Miasta Krakowa nadał Chórowi odznakę Honoris Gratia.
W latach 1988-2004 Chór odbył liczne wyjazdy zagraniczne koncertując m.in. w: Rzymie, Sienie, Gorycji, na Monte Casino, w Lourdes, Fatimie, Montserrat, La Salette, a także na Litwie, Białorusi, Ukrainie; we Lwowie i Drohobyczu. W 2007 roku zespół brał udział w widowisku muzycznym Poezja Witraży Stanisława Wyspiańskiego.
Zespół brał udział w spotkaniach kombatantów Armii Krajowej, wykonując utwory powstańcze i legionowe oraz uczestniczył w mszach świętych, odprawianych w intencji Zakonu Bibliofilskiego. Chór podtrzymuje tradycję zainicjowaną w roku 1926, koncertu kolęd i pastorałek, wykonywanego co roku na zakończenie okresu kolędowego w dniu 2 lutego w Bazylice św. Franciszka z Asyżu. Cieszy się on dużym powodzeniem wśród mieszkańców Krakowa i jest połączony ze zbiórką datków na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Nowej Hucie. Chór w ostatnich dziesięcioleciu zainicjował nowe cykle koncertowe; Koncert pamięci poświęcony pamięci zmarłych członków chóru a także Koncert pieśni maryjnych. Zespół występuje podczas Festiwalu Chórów Męskich Krakowska wiosna. Chór w 2022 roku wystąpił z koncertem kolęd na Rynku Głównym w ramach Targów Bożonarodzeniowych – Śpiewaj z Nami. W 2023 roku dał wspólny koncert kolęd z chórem Słowiki 60 ze Szczecina.
Dyrygentami Chór Cecyliańskiego byli m.in.: Wł. Kotschy, St. Krawczyński, A. Korzeniowski, a od 2012 roku chór prowadzi Tomasz Półtorak.
W 2007 roku Chór Cecyliański uzyskał status Organizacji Pożytku Publicznego. Od 100 lat zespół występuje w Bazylice św. Franciszka z Asyżu, biorąc czynny udział w coniedzielnej liturgii.