Oto nasze kalendarium na lato:
Lipiec zaczynamy spektaklem „Boginie” w reżyserii Jana Jelińskiego już 1,2,3,4 lipca zagramy dla Was na scenie Domu Machin. Boginie to spektakl oparty na mitach Orfeusza i Eurydyki oraz Demeter i Kory, które łączy motyw wędrówki między światami żywych i umarłych. Moment przejścia oraz liczne w kulturze przedstawienia Hadesu zainspirowały twórców do postawienia pytania o kondycję bogów i bogiń.
W pierwszą sobotę lipca mamy ostatnią premierę sezonu „Powarkiwania Drogi Mlecznej” w reżyserii Wojtka Klemma na Scenie MOS. Zapraszamy na popremierowy set spektakli 4, 6, 7 lipca.
9, 10, 11 lipca na Dużej Scenie zagramy spektakl „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. To opera komiczna we dwóch aktach oryginalnie przez Wojciecha Bogusławskiego napisana z muzyką Jana Stefaniego, a właściwie singspiel, czyli śpiewogra inspirowana Mozartem i jego Uprowadzeniem z Seraju i Czarodziejskim fletem.
Ponadto na Dużej Scenie 15, 16, 17 lipca zagości również „Hamlet” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego. "W Polsce zagadką Hamleta jest to: co jest w Polsce – do myślenia". To słowa Stanisława Wyspiańskiego z gorączkowo pisanego przez kilka dni Studium o „Hamlecie” – niezwykłego dzieła, będącego źródłem inspiracji dla wielu polskich reżyserów. Wyspiański zawarł w nim swoją fascynację fenomenem teatru, miłość do genialnego tekstu oraz wielkie pragnienie rozczytania go tak dotkliwie, aby wstrząsnąć sumieniami swoich rodaków.
W lipcu ostatnia premiera sezonu na Scenie MOS „Powarkiwania Drogi Mlecznej” w reżyserii Wojtka Klemma. Zapraszamy na popremierowe sety 4, 6, 7 lipca.
Do końca lipca w Teatrze w Krakowie można także będzie zobaczyć na żywo na Scenie MOS „Boga Mordu” w reżyserii Marka Gierszała, na Scenie Domu Machin spektakl „O Kotach” w reżyserii Tomasza Cyza oraz w Domu Rzemiosł Teatralnych monodramat Hanny Bieluszko „Bóg ja i pieniądze” w reżyserii Macieja Wojtyszko.
W sierpniu wyjątkowe wydarzenie plenerowe!
7 sierpnia w Parku Jordana gramy spektakl „Turnus mija, a ja niczyja” operetka sanatoryjna w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Do Sanatorium Uzdrowiskowego i Pijalni Wód im. prof. dra Józefa Dietla przybywa grupa specjalnych gości. Siostra Wanda oprowadza ich po ośrodku i prezentuje najbardziej popularne zabiegi. Zwiedzający zastanawiają się, w co warto zainwestować: w turystykę zdrowotną, doznania sensoryczne czy może w wody lecznicze?
W lipcu jak i w sierpniu nie zabraknie mocnych wrażeń dzięki „Zagubionym w Teatrze”. Zapraszamy na nocne zwiedzanie! Pełna napięcia i nagłych zwrotów akcji wędrówka po Teatrze odbędzie się 8-10, 15, 16, 22-24, 29-31 lipca oraz 26-18 sierpnia.
Aktualne kalendarium znajduje się na www.teatrwkrakowie.pl , a bieżące informacje można znaleźć także na stronie Teatru na Facebooku.