W protokole Komisji Artystycznej finału czytamy:
„Po obejrzeniu dwudziestu finałowych bajdurkowych przedstawień (a wcześniej jeszcze, podczas eliminacji w całym województwie małopolskim – kilkudziesięciu innych) jesteśmy przekonani, że dziecięcy i młodzieżowy ruch teatralny w naszym regionie już w pełni zaczyna nabierać rozpędu po okresie pandemii i jej wielomiesięcznych skutków. Mieliśmy bowiem okazję zachwycić się wieloma pięknymi, nie raz bardzo wysmakowanymi pod względem treści i formy przedstawieniami, ich artystyczną dojrzałością i jakością, ale też wdziękiem, pomysłowością inscenizacyjną, czasem rozbudowaną strukturą, a czasem subtelnością użytych środków. Jednak przede wszystkim jesteśmy pozytywnie zaskoczeni talentem, a co za tym idzie, kreacjami aktorskimi młodych wykonawców, umiejętnie i z pedagogicznym zacięciem prowadzonych przez ich artystycznych opiekunów i reżyserów. Zbudowani wysokim i wyrównanym poziomem finałowych spektakli, z niecierpliwością będziemy oczekiwali następnej edycji tego święta dziecięcego i młodzieżowego teatru.”
Komisja Artystyczna finału: Krystyna Hussak-Przybyło – reżyser i instruktor teatralna, pedagog teatru, dyrektor Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, Janusz Michalik – aktor i reżyser, specjalista ds. animacji kultury i teatru MCK SOKÓŁ oraz Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, autor, wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, po obejrzeniu i omówieniu z instruktorami 20 przedstawień przyznała Grand Prix 38. BAJDURKA grupie teatralnej KLASA 8 POSA z Zespołu Szkół Artystycznych w Zakopanem za konsekwentny język teatralny, a zwłaszcza znalezienie w ciałach i umysłach wykonawców witkacowskiej formy, za oszczędne w środkach a dynamiczne w wyrazie, precyzyjne warsztatowo aktorstwo, za sceniczną dyscyplinę i twórczą swobodę – w spektaklu pt. „Sen modrooki na mnie kiwa”.
Pełna treść protokołu TUTAJ.
Spotkanie finałowe tradycyjnie w barwny, profesjonalny, pełen wdzięku i humoru sposób prowadzili Ciocia Basia i Wujek Alek – czyli Państwo Barbara i Aleksander Porzuckowie, którym pomagali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu. A symbolicznego otwarcia i zamknięcia bajdurkowego parasola dokonał Andrzej Zarych – dyrektor MCK SOKÓŁ, który podziękował uczestnikom finału: artystom, opiekunom i publiczności za wytworzenie w MCK SOKÓŁ niezwykłej magii teatralnej przestrzeni i przede wszystkim teatru przez duże „T”!
Tych wszystkich, którzy nie mieli okazji zobaczyć finałowych spektakli lub chcieliby przeżyć to jeszcze raz, organizatorzy zapraszają już dziś na powakacyjny plebiscyt OGLĄDAJ i GŁOSUJ, gdzie finaliści powalczą o dodatkową nagrodę – NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI!
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa ilustracji ze zbiorów BWA – Galerii Zamojskiej pt. „Baśnie Andersena”, którą zwiedzać można w Galerii SOKÓŁ jeszcze do 25 czerwca 2023 roku. Więcej o wystawie: TUTAJ.
- A
- A
- A
Teatr przez duże „T” w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. Finał 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK
W dniach 13-15 czerwca 2023 scena Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu należała do najmłodszych artystów województwa, którzy prezentowali swoje talenty aktorskie w ramach finału 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Był to czas niezwykły, pełen wzruszeń, samych pozytywnych emocji i przede wszystkim żywiołowej reakcji publiczności!
crop_free
1
/ 24
Źródło:
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
Autor:
Wioleta Rapacz
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
22:02
Karol Nawrocki w Nowym Sączu: Nasza pomoc nie spotkała się z najmniejszą wdzięcznością państwa ukraińskiego
-
21:46
Byłe selekcjoner jednostki NIL: W wojskach specjalnych najważniejszy jest człowiek
-
21:03
Kto barwi krakowskie rzeki? Zielona Wilga, czerwony potok Rzewny...
-
18:53
Prof. Bartłomiej Biga: "Populizm w ekonomii to zbyt uproszczona odpowiedź na poważny problem"
-
18:20
Co kryją krypty kościoła w Chrzanowie? Naukowcy już to wiedzą
-
17:46
Czerwona woda w potoku Rzewnym w Krakowie. To już kolejna zanieczyszczona rzeka
-
16:42
Tarnowska firma bada sprawę zakupu nieruchomości przez Instytut Dmowskiego od "słupa". W tle korupcja?
-
16:27
Osiedle Kliny czeka rozbudowa. Deweloperzy przeznaczą na nią 100 mln zł
-
16:03
Mieszkańcy chcą uratować lokalną atrakcję przed dewastacją. Właściciel terenu: "Na moich stawach jest porządek"
-
15:12
Skargi i apele nie pomagają. Resztki jedzenia wciąż zaśmiecają nowohuckie trawniki i chodniki
-
11:00
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze