Kraków miastem 15-minutowym? Jak kreować i realizować nowoczesną politykę przestrzenną miasta? - Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie zaprasza na kolejną debatę w ramach wydarzenia UrbanTalk #wyznaczamykierunki Miasta

Idea miasta 15-minutowego zyskuje na świecie coraz większą popularność. Przyjęcie tej strategii dla miasta oznacza decentralizację życia i usług, dzięki temu mieszkańcy mogą zaspokoić wszystkie codzienne potrzeby w najbliższej okolicy. Decentralizacja to też rozwój biznesów lokalnych, większa dbałość o środowisko i mniejsze korki w mieście. Czy Kraków może być takim miastem?

Kreowanie i realizacja nowoczesnej polityki przestrzennej

28 października o 19.00w Hevre gośćmi debaty będą: Jerzy Muzyk, II Zastępca Prezydenta ds. Zrównoważonego Rozwoju, Barbara Nawrocka, współzałożycielka architektonicznego studia Miastopracownia, dr hab. inż. Marcin Furtak, Kierownik Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego oraz Paweł Hałat, założyciel Stowarzyszenia Przestrzeń-Ludzie-Miasto. Prelegenci wspólnie zastanowią się, jak powinno wyglądać nowoczesne miasto, biorąc pod uwagę światowe trendy w urbanizacji. W czasie debaty goście postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy da się pogodzić sprzeczne interesy w planowaniu przestrzennym oraz czy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego są w stanie uchronić tereny zielone w mieście. Eksperci będą debatować nad różnymi pomysłami rozwoju Krakowa oraz zagęszczeniem zabudowy w mieście.
Prowadzące spotkanie aktywistka Izabela Chyłek oraz radna I Dzielnicy Edyta Kruk będą pytać o kwestie rozwiązań w obszarze walki z betonowaniem miasta i wspólnie z zaproszonymi gośćmi, szukać pomysłów na właściwe zagospodarowanie Krakowa, m.in. byłych terenów przemysłowych.

Debata będzie transmitowana na Facebooku Youtubie Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Mieszkańcy mogą włączyć się w debatę poprzez zadawanie pytań online.

 

O Urban Talk 

UrbanTalk. Inicjatywa realizowana przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie to cykl wydarzeń poświęconych ekologii i życiu w mieście. Celem spotkań jest zaangażowanie lokalnej społeczności w debatę o kierunku rozwoju Krakowa i jego wpływie na codzienne życie mieszkańców. UrbanTalk to panele dyskusyjne, webinary, filmy oraz spotkania edukacyjne z mieszkańcami miasta.

 

W inicjatywę włączyły się także krakowskie szkoły, firmy i instytucje, którym bliska jest zielona idea. Wydarzeniom partnerują m.in. Miasto Kraków, Zarząd Zieleni Miejskiej, HEVRE, Krakowski Alarm Smogowy, Radio Kraków czy Dziennik Polski.

 

Zapisy poprzednich wydarzeń, jak i harmonogram kolejnych spotkań są dostępne na www.wszib.edu.pl/urbantalk.

 

O organizatorze

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie jako uczelnia niepubliczna funkcjonuje na rynku już 26 lat. W ramach swojej działalności prowadzi zajęcia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym na następujących kierunkach: informatyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie. Kształci na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych. Więcej informacji znajduje się na: www.wszib.edu.pl.