Praca jej twórców bliższa była pracy reporterów. Ważniejsze od kwerend w archiwach stały się spotkania i rozmowy. Oczywiście z zachowaniem dystansu fizycznego, bo ten emocjonalny trudno utrzymać, gdy na śmiertelną chorobę może zapaść każde z nas.
„Współistnienie” to opowieść o czasach zarazy ukazanych z perspektywy mieszkańców Krakowa. O małych i wielkich bohaterach. O smutkach, lękach, ale i radościach. O tym, jak pandemia zmieniła nasze życie, sposób myślenia i postrzegania świata. O tym, co nam zabrała i co w zamian zostawiła. O tym, jak stała się dla artystów źródłem inspiracji.
Ale to nie jest opowieść pisana w czasie przeszłym, dokonanym. To historia w czasie teraźniejszym - dzieje się tu i teraz. Będzie się działa także w trakcie trwania ekspozycji, dlatego zaplanowano jej aktualizacje, również dzięki gościom Muzeum Podgórza, którzy po obejrzeniu wystawy zechcą podzielić się z innymi zwiedzającymi oraz twórcami wystawy refleksjami, wspomnieniami, historiami, emocjami i intuicjami.
Opowiedzcie z nami czas pandemii, opowiedzcie o tym, jak uczyliśmy się współistnienia z nią. Bez waszych historii ta wystawa będzie niepełna!

Więcej informacji na temat wystawy znajdą Państwo na stronie www.muzeumkrakowa.pl


Mecenasem wystawy "Współistnienie" jest Fundacja Ziko dla Zdrowia.