CENTRUM KULTURY PODGÓRZA
ul. Sokolska 13 | sokolska.ckpodgorza.pl
Gra spacerowa po Podgórzu - „Indiana Jones i skarby Podgórza”
31.05 - 30.06.2021
Jakie sekrety skrywa kamieniołom za kościołem świętego Józefa, gdzie znajduje się tajemne wejście do Akademii Mistrza Twardowskiego, co odnaleźli archeologowie pod kopcem Krakusa – te pytania już od lat 30 XX wieku spędzają sen z powiek młodym poszukiwaczom skarbów odwiedzającym Podgórze. Tym razem do ekspedycji archeologicznej mogą dołączyć wszyscy chętni, a przewodzić im będzie najpopularniejszy archeolog – sam Indiana Jones.
Drużyny wybiorą się na wyjątkowy spacer po Podgórzu, podczas którego sprawdzą swoje umiejętności w rozwiązywaniu zagadek, a także szukania śladów. Zgłoszenia są przyjmowane mailowo, pod adresem: [email protected]. W wiadomości trzeba podać m.in. nazwę swojej drużyny oraz liczbę jej członków. W odpowiedzi uczestnicy otrzymają informacje niezbędne do pokonania trasy gry, a także kartę z pytaniami, na które odpowiedzi będzie można znaleźć tylko w terenie poznając Podgórze. Kto zakończy spacer i zgłosi mailowo przejście całej trasy gry otrzyma informację o odbiorze nagrody!
Udział bezpłatny
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/indiana-jones-i-skarby-podgorza-gra-spacerowa-po-podgorzu
Koncert ”Solo, duo, trio"
2.06 (środa) godz. 17.00
W programie: Karol Szymanowski, Francis Poulenc
Wykonawcy:
Aleksandra Zagórska- fortepian
Katarzyna Mrozek - obój
Krystyna Milenia - fagot
Renata Żełobowska - Orzechowska - gospodarz wieczoru
Koncert odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 15 PLN, z Kartą Podgórze w Kulturze i Kartą Seniora – 7 PLN
Wykład „Piotr Michałowski - wszechstronny romantyk"
7.06 (poniedziałek) godz. 17.00
Wykład z cyklu: malarstwo w Polsce od I połowy XIX wieku do okresu Młodej Polski „Piotr Michałowski - wszechstronny romantyk”. Wykład odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Wstęp wolny
Koncert „Oblicza kobiety w operze”
9.06 (środa) godz. 17.00
W programie najpiękniejsze arie operowe
Wykonawcy:
Ewelina Pachnik - sopran
Izabela Dobosz - sopran
Ewa Menaszek - mezzosopran
Dorota Moliszewska - fortepian
Koncert odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 15 PLN, z Kartą Podgórze w Kulturze i Kartą Seniora – 7 PLN
Wernisaż wystawy prac laureatów Konkursu plastycznego dla seniorów „Majowe pejzaże”
10.06 (czwartek) godz. 17.00
Wystawa prac plastycznych „Majowe pejzaże” przedstawia nagrodzone i wyróżnione prace zgłoszone w konkursie dla seniorów.
Wernisaż odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Wstęp wolny
Wykład „Rodzina Pareńskich na tle młodopolskiego Krakowa”
11.06 (piątek) godz. 17.00
Wykład cyklu: Wieczór z historią Krakowa. Podczas wykładu omówiona zostanie historia znanej krakowskiej rodziny przedstawiona w kontekście zmian kulturalno-obyczajowych zachodzących w Krakowie z okresu Młodej Polski.
Prowadzenie: Danuta Gajewska
Wykład odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Udział bezpłatny
Otwarcie Pracowni Mistrza Twardowskiego
12.06 (sobota), godz. 9.00-18.45
Nowoczesne wyposażenie, przestronna i atrakcyjnie zaaranżowana przestrzeń przystosowana do bezpiecznej zabawy maluchów – już niedługo najmłodsi odbiorcy oferty kulturalnej Centrum Kultury Podgórza będą mogli odwiedzić Pracownię Mistrza Twardowskiego. 12 czerwca br. (sobota) o godzinie 9.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej pracowni w siedzibie głównej CKP (ul. Sokolska 13). W programie zaplanowane zostały nie tylko atrakcje dla najmłodszych i troszkę starszych dzieci, ale również dla rodziców. Tego dnia warsztaty i zajęcia w pracowni będą odbywać się do godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy!
Wydarzenie przeznaczone dla uczestników Klubu Rodziców oraz Klubu Juniora – obowiązuje rezerwacja miejsc (tel. 504 067 329, e-mail: [email protected]).
W programie:
Klub Rodziców (0-3 lat) | godz. 9.00-15.00
Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci do 3 roku życia prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki wg amerykańskiego profesora E.E. Gordona
godz. 9.00-9.45 |GRUPA I
godz. 10.00-10.45 | GRUPA II
Dzięki tym zajęciom dzieci zyskają zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej będą koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii Gordona, posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji. Potrafią także koordynować swoje ciało do pracy z muzyką. Głównym narzędziem osoby prowadzącej jest głos wspomagany także instrumentami orffowskimi (grzechotki, kastaniety, tamburyny, dzwonki itp.). We wspólnej zabawie wykorzystywane są też chusta klanzy, piórka, chustki, wstążki, bańki mydlane i inne akcesoria. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.
Indywidualne konsultacje logopedyczne, prowadzący: Ewa Strykosz-Głąb
godz. 9.00-11.00
Warsztaty chustonoszenia, prowadzący: Dominika Kalkowska
godz. 10.00-11.45
Chcesz zacząć nosić swoją pociechę w chuście, ale nie wiesz jak i w czym robić to bezpiecznie i zdrowo? A może już nosisz, ale potrzebujesz profesjonalnego wsparcia i upewnić się, że robisz to prawidłowo? Warsztaty rozpoczniemy od omówienia rozwoju dziecka i zasad prawidłowego oraz bezpiecznego układania dzieci w chuście. Omówimy rodzaje chust tkanych, abyś wiedział czym sugerować się przy wyborze chusty odpowiedniego dla Ciebie i twojego dziecka. Następnie przejdziemy do ćwiczeń na specjalnych lalkach treningowych, a gdy nabierzesz pewności ruchów będziemy motać maluszki. Na warsztaty zapraszamy wszystkich rodziców chętnych rozpocząć chustonoszenie swoich pociech oraz kobiety w ciąży i ich partnerów. Zapewniamy lale treningowe oraz chusty dla wszystkich uczestników, którzy nie posiadają własnych.
Spotkanie ze specjalistą FamilyLab „Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem”, prowadzący: Agnieszka Barber
godz. 11.00-12.30
„Nie dostaniesz”, „nie wolno”, „nie zgadzam się”, „nie kupię ci”, „nie ma”. Często słyszeliśmy takie komunikaty w dzieciństwie. Jako dorośli – rodzice, opiekunowie, wychowawcy – chcemy robić zupełnie odwrotnie. Zgadzamy się na wiele rzeczy, pozwalamy decydować, nie dbając o siebie i… dzieci. Konsekwencje pozwalania „na wszystko” są duże. Dziecko traci możliwość poznania autentycznego dorosłego, znika możliwość stawiania i bronienia, pilnowania własnych granic. W końcu zrzucamy na dziecko odpowiedzialność za nasze decyzje… W czasie seminarium przyjrzymy się temu, co ukrywa się za „nie”. Zastanowimy się, jak mówić je z „czystym sumieniem” – bez wyrzutów sumienia. Przyjrzymy się „nie” ze strony dziecka – może to ważny komunikat o jego potrzebach, jego osobowości, który na co dzień pomijamy?
Bystry Bobas, prowadzący: Agnieszka Kościelska
godz. 11.00-11.45 | dzieci w wieku 1-3 lat
godz. 12.00-12.45 | dzieci w wieku 0-1 lat
Są to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas zajęć prowadzimy starannie dobrane do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci ćwiczenia oraz zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażujemy zmysły bobasów (wzrok, słuch, dotyk, węch, a w starszej grupie także smak), śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom, jak mogą bawić się z maluchami w domu. Zajęcia są wspaniałą okazją do pierwszych kontaktów niemowlaka z innymi dziećmi, spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami, a ponadto dostarczają wszystkim wyśmienitej zabawy!
Musical Babies - język angielski od kołyski
godz. 12.00-12.45 | GRUPA I
godz. 13.00-13.45 | GRUPA II
Najlepszy moment na rozpoczęcie nauki języka obcego to czas, kiedy dziecko jeszcze nie mówi w swoim ojczystym języku. Poznaje wówczas język obcy równocześnie – dokładnie tak samo jak dzieci dwujęzyczne. Taki właśnie cel przyświeca metodzie Musical Babies i Musical English, przy czym na naszych zajęciach dzieci poznają język angielski całym ciałem, multisensorycznie, poprzez piosenki, rymowanki i bardzo dużo ruchu. Także poprzez specjalnie dobraną muzykę klasyczną.
Warsztaty podróżnicze „Między nami Indianami”, prowadzący: Poznajemy Świat
godz. 13.00-13.45 | GRUPA I
godz. 14.00-14.45 | GRUPA II
Czy wszyscy Indianie wyglądają tak samo? Czy mają takie same zwyczaje? Kim jest szaman i jak wygląda? Jak zostaje się wodzem wioski? Dlaczego Indianie nazywają się Indianami? Na te i inne pytania dzieci znajdą odpowiedź podczas warsztatów. Dzieci poznają różne grupy Indian Ameryki Południowej i Środkowej oraz ich ciekawe zwyczaje. Zatańczą indiański taniec i przyozdobią się prawdziwym indiańskim tatuażem.
Spotkanie ze specjalistą FamilyLab „Dorosły jak latarnia morska”, prowadzący: Agnieszka Barber
godz. 13.00-14.30
Wychowując dziecko, towarzysząc mu, odnosimy się przede wszystkim do własnych doświadczeń: powielamy podejście naszych rodziców lub odrzucamy to, co nam nie służyło. To nie wystarczy, by budować jakościową relację i mądrze towarzyszyć. Warto dobrze rozpoznać swoje wartości. Warto też wiedzieć na czym oprzeć autorytet w czasach, w których tyle mówi się o jego kryzysie. Spotkanie będzie dobrą okazją do zastanowienia się nad tym jaką jakość relacji chcemy tworzyć w naszej rodzinie.
Sensoplastyka, prowadzący: Ciotki Klotki
godz. 14.00-14.45
Stwarzamy przestrzeń, która ma umożliwić dzieciom rozwój i wparcie kompetencji intra- i inter-personalnych. Rozwijamy kompetencje niezbędne we współczesnym życiu: kreatywność, aktywność, innowacyjność, elastyczność w działaniu, decyzyjność, współpracę, konsekwencję, samoświadomość, autorefleksyjność, silną motywację wewnętrzną, wiarę we własne możliwości. Uwierzycie, że podczas robienia bałaganu, można tyle osiągnąć? Można, ponieważ na co dzień bardzo często dzieci są w sytuacjach w których nie mają poczucia sprawstwa i wpływu na własną rzeczywistość, a w trakcie zajęć stwarzane są im warunki do doświadczania samego siebie w zabawie, opartej na wewnętrznym procesie twórczym. I tak poprzez pozwolenie dziecku na swobodną, twórczą zabawę, niczym nieskrępowaną, kiedy może się pobrudzić, coś wysypać, coś dodać… Dzieje się magia, podczas której płynie wiele korzyści.
Klub Juniora | godz. 16.00-18.45
Druk 3D, prowadzący: Ciotki Klotki
godz. 16.00-16.45 | dzieci 7-12 lat
Pokażemy jak projektować, tworzyć konstrukcje płaskie i przestrzenne, wykorzystując do tego specjalne długopisy 3Doodler Start umożliwiające rysowanie w przestrzeni. Długopisy wykorzystywane podczas naszych warsztatów są specjalnie dedykowane dla dzieci: nie nagrzewają się, są proste w obsłudze, bezpieczne, bezprzewodowe i czyste. Dzieci podczas warsztatów mogą uwolnić swoją wyobraźnię i zrealizować swoje projekty w czasie rzeczywistym, jest to dla nich niezwykle inspirujące doświadczenie. Zajęcia rozwijają wyobraźnię przestrzenną i koncentrację, uczestnicy ćwiczą m.in. małą motorykę oraz koordynację oko-ręka, muszą się wykazać zręcznością i precyzją.
Warsztaty robienia lizaków, prowadzący: Justyna Kryjak
godz. 17.00-17.45 | dzieci 5-8 lat
Animacje z Mistrzem Twardowskim, prowadzący: Karolina Opatowicz, Urszula Sobolewska
godz. 18.00-18.45 | dzieci 5-12 lat
Wydarzenie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Udział bezpłatny
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/otwarcie-pracowni-mistrza-twardowskiego
Giercownia – „Gramy w Rummikub"
14.06 (poniedziałek) godz. 10.30
Zajęcia prowadzone w ramach Podgórskiego Klubu Seniora. W czasie zajęć uczestnicy dzięki grom planszowym trenują umiejętności strategicznego myślenia, szybkość reakcji, obserwacji i dedukcji. Prowadzenie: Aleksandra Bukowska
Spotkanie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Udział bezpłatny
„Wodny trening umysłu”
14.06 (poniedziałek) godz. 11.30
Warsztaty w ramach Podgórskiego Klubu Seniora. Regularne ćwiczenia mózgu sprawią, że umysł na długo zachowa sprawność, bystrość i kreatywność! Zajmiemy się również rozwijaniu wyobraźni. Ilość miejsc na warsztatach ograniczona.
Prowadzenie: Aleksandra Bukowska
Obowiązuje rezerwacja miejsc (tel. 504 067 329, e-mail: [email protected]).
Spotkanie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Udział bezpłatny
Dziennik Podróżny Pani Zofii „Stolice europejskie – Rzym”
14.06 (poniedziałek) godz. 17.00
Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu wykładów podróżniczych. O malowniczym Rzymie opowie podróżniczka Zofia Zalewska.
Wykład odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Udział bezpłatny
Wernisaż wystawy prac laureatów Konkurs fotograficzny „Człowiek na moście” z okazji Dnia Mostowca
15.06 (wtorek) godz. 17.00
Wystawa fotografii „Człowiek na moście” przedstawia najlepsze prace przesłane na konkurs dedykowany dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wernisaż odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Wstęp wolny
Czerwcowy, muzyczno-kabaretowy zawrót głowy, czyli Kwartet Okazjonalny w roli głównej
16.06 (środa) godz. 17.00
W programie hity muzyki klasycznej i nie tylko, okraszone sporą szczyptą humoru. Udowodnimy że dyrygent to zajęcie dla każdego, a gatunek DISCO POLO może dosięgnąć nawet największego kompozytora. Zdradzimy przepis na operę a publiczność stanie się na moment chórem operowym.
Skład zespołu:
Marta Saciuk – śpiew
Artur Sędzielarz – klarnet
Wojciech Kogut – fortepian
Koncert odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 15 PLN, z Kartą Podgórze w Kulturze i Kartą Seniora – 7 PLN
Gra terenowa dla najmłodszych „Powitanie lata z Burmistrzem Florianem”
17.06 (czwartek) godz. 10.00-13.00
Miejsce: Planty im. Floriana Nowackiego
W programie: zabawy i zagadki z wakacjami i historią Podgórza w tle
Gra terenowa dla przedszkolaków oraz klas I-III
Wydarzenie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Gra terenowa „8 skarbów Podgórza”
18.06 (piątek) godz. 9.30-13.30
Trasa: Kościół św. Józefa, kładka Bernatka, dzwonnica, Park im. W. Bednarskiego, Magistrat , Willa Mira, Fort Benedykt, Kościół św. Benedykta
Gra terenowa dla klas IV-VIII
„Lato z ... maluchem” - Targi wspomnień
18.06 (piątek) godz. 14.00
Porozmawiajmy o tym jak niegdyś spędzano wakacje i urlopy: o koloniach, wczasach zakładowych i wyjazdach do Bułgarii. Opowiedz nam o swoich wspomnieniach, a w zamian otrzymasz prezenty w klimacie sprzed lat!!!
Prowadzenie: Iwona Wernikowska
Wykład odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Udział bezpłatny
Wykład „Koraliki i dżuma czyli pamiątki z podróży od neolitu po średniowiecze”
21.06 (poniedziałek) godz. 17.00
Prowadzenie: Ewa Kubica - Kabacińska
Wykład odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Udział bezpłatny
Gra terenowa „Podróż przez 145 milionów lat Podgórza”
22.06 (wtorek) godz.
Trasa od Rynku Podgórskiego do rezerwatu Bonarka przez Kopiec Krakusa
Gra dla szkół średnich.
Wydarzenie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
„Kimchi, tteokbokki, bibimbap i inne dania kuchni koreańskiej, czyli opowieść o Korei” - część I
23.06 (środa) godz. 11.00
Spotkanie w ramach Podgórskiego Klubu Seniora poświęcone kulturze Korei. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli poznać tajniki koreańskiej kuchni i usłyszeć ciekawostki dotyczące tego wyjątkowego kraju.
Spotkanie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Udział bezpłatny
„Szalone życie wariata” - spektakl muzyczny w wykonaniu Zespołu "Kwiatkowski i bank"
23.06 (środa) godz. 17.00
Koncert odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 15 PLN, z Kartą Podgórze w Kulturze i Kartą Seniora – 7 PLN
Warsztaty florystyczne
24.06 (czwartek) godz. 11.00
Warsztaty w ramach Podgórskiego Klubu Seniora. Uczestnicy poznają techniki florystyczne i nauczą się tworzyć niezwykła kwiatowe kompozycje. Ilość miejsc na warsztatach ograniczona. Obowiązuje rezerwacja miejsc (tel. 504 067 329, e-mail: [email protected]).
Spotkanie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Udział bezpłatny
Projekcja filmów i dokumentacji projektów powstałych w ramach programu „Kultura odporna”
25.06 (piątek) godz. 15.00
Tego dnia, w siedzibie głównej Centrum Kultury będziemy prezentować nawiązujące do okresu izolacji społecznej projekty filmowe, które zostały zrealizowane w ramach miejskiego pakietu działań pomocowych związanych z COVID-19 „Kultura Odporna”, program „Zakupu dzieł”.
Pokaz stacjonarny odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Wstęp wolny
Spacer Sentymentalny po Podgórzu
25.06.2021 (piątek) godz. 11.00
Zapraszamy na rozmowę i wspomnienia, a przede wszystkim na spotkanie! Wyruszymy na spacer plantami im. Floriana Nowackiego, ulicą Zamoyskiego i ul. Krzemionki. Podczas spaceru odwiedzimy wyjątkowe miejsca, zwiedzimy nieznaną część dzielnicy, a także poznamy historie znanych ludzi, którzy mieszkali w Podgórzu. Zbiórka o godzinie 10:00 pod Centrum Kultury Podgórza.
Przewodnikiem będzie Iwona Wernikowska.
Udział bezpłatny
Koncert „Przeboje mistrzów fortepianu”
28.06 godz. 17.00
W programie: F. Chopin, L. W. Beethoven, F. Liszt, C. Debussy, I. Albeniz
Wykonawca:
Keti Mtchedlidze - fortepian
Koncert odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 15 PLN, z Kartą Podgórze w Kulturze i Kartą Seniora – 7 PLN
Koncert „Nadziei maleńka orkiestra”
30.06 (środa)godz. 17.00
W programie Ballady Bułata Okudżawy
Wykonawcy:
Dorota Helbin - śpiew
Vasyl Kobil - gitara
Jacek Śmietana - gitara
Koncert odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 15 PLN, z Kartą Podgórze w Kulturze i Kartą Seniora – 7 PLN
CENTRUM KULTURY PODGÓRZA − OŚRODEK RUCZAJ
ul. S. Rostworowskiego 13 | ruczaj.ckpodgorza.pl
Dzień Dziecka
31.05 (poniedziałek), godz. 17.00
Zabawa terenowa „Zamień kamień”
1.06 (wtorek), w godz. 12.00 – 20.00
Plac zabaw (zjeżdżalnie, zamek dmuchany, tor przeszkód, kolejka elektryczna). O godz. 17.00 Spektakl teatralny „Piraci i wyspa skarbów” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek z Trzebini – obowiązują bezpłatne wejściówki.
Wydarzenie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
*Wejściówki na spektakl i udział w zabawie terenowej są bezpłatne, urządzenia na placu zabaw odpłatne
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/dzien-dziecka-1
Salonik Dziennikarski - Projekcja Filmu „Święci z Doliny Niniwy”
10 czerwca (czwartek), godz. 18.30
Opowieść o tym jak nie utracić nadziei i wiary mimo doświadczenia piekła na ziemi. Po filmie spotkanie autorskie z red. Witoldem Gadowskim
Film o życiu chrześcijan i jazydów zasiedlających tereny północnego Iraku.
Pokaz stacjonarny odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 10 PLN | wstęp wolny*
*bilet z kartami lojalnościowymi: Karta Podgórze w Kulturze, Karta Seniora
Koncert Gondorowski – Muzyka Pop
13.06 (niedziela), godz. 11.00
Koncert umuzykalniający przeznaczony jest dla dzieci w wieku 0-6 lat. Przygotowany został zgodnie z teorią uczenia się muzyki autorstwa E. E. Gordona. Specjalnie przygotowane aktywności i zabawy pozwalają w profesjonalny i twórczy sposób kierować edukacją muzyczną małego dziecka.
Wykonawcy:
Maria Broniewska - prowadzenie koncertu
Jakub Broniewski – gitary
Stanisław Srzednicki – gitara basowa
Monika Giergiel – wokal
Łukasz Giergiel – perkusja
Koncert odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 20 PLN (rodzic i dziecko)*, 15 PLN (dziecko)*/ 30 PLN (rodzic i dziecko), 20 PLN (dziecko)
*z Kartą Podgórze w Kulturze i Kartą Seniora
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/koncert-gordonowski-muzyka-pop
Klub Podróżnika - Indyjskie obrazki. Od zatoki Bengalskiej po Himalaje.
24.06 (czwartek), godz. 18.30
Prelekcja i spotkanie z Jarosławem Balonem, profesorem UJ, z-cą Dyrektora Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ ds. Studenckich, geografem fizycznym, ekologiem krajobrazu, przewodnikiem górskim i podróżnikiem oraz autorem książki o Indiach.
Spotkanie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 11 PLN, 6 PLN | *10 PLN
Karnet: 40 PLN | *36 PLN
*bilet z kartami lojalnościowymi: Karta Podgórze w Kulturze, Karta Seniora
CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY
ul. Zakopiańska 62 | solvay.ckpodgorza.pl
PODRÓŻE NIEZNANE
TYDZIEŃ DZIECKA W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY
Przystanek pierwszy
Kraina mody – warsztaty projektowania
31.05 (poniedziałek)
Warsztaty dla szkół i przedszkoli:
Grupa I – 9:30 – 10:15
Grupa II - 10:30 – 11:15
Grupa III – 11:30 – 12:15
Kraina mody to świat pełen kolorów, tekstur i różnych wzorów. To idealne miejsce, by rozwinąć swoją wyobraźnię i kreatywność. Podczas warsztatów w tej krainie nasi mali projektanci będą mogli własnoręcznie ozdobić koszulki, w których to zaprezentują się podczas finałowego pokazu mody. Do wykorzystania przez naszych małych twórców będą specjalne farby do tkanin, szablony, różnokolorowe tasiemki, koronki, skrawki materiałów, cekiny i wiele, wiele innych ciekawych akcesoriów.
Poprzez te warsztaty dzieci rozwiną swoją wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne
i kreatywne działanie!
Prowadzenie: Elżbieta Kaczka
Obowiązują zapisy: tel. 12 268 20 38, 798 723 862, e-mail: [email protected]
To jednak nie koniec atrakcji zaplanowanych dla uczestników.
W sobotę 5 czerwca 2021 o godzinie 11:00, w dniu finału naszej podróży, na sali widowiskowej CSW Solvay młodzi projektanci wezmą udział w pokazie mody, w czasie którego zaprezentują wykonane przez siebie stroje.
Wydarzenie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Grupa IV – 12:30 – 13:15
Bilety: 7 PLN/os.
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/podroze-nieznane-przystanek-pierwszy-kraina-mody
PODRÓŻE NIEZNANE
TYDZIEŃ DZIECKA W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY
Przystanek drugi
Tajemnicza wyspa: Bergamuty – Kabaret dla dzieci
1.06 (wtorek), godz. 11.00
Interaktywny kabaret dla dzieci 3 – 9 lat.
Scenariusz, oparty na znanych i uwielbianych przez dzieci tekstach Jana Brzechwy jest punktem wyjścia do wspólnej zabawy. Poznajemy dzieci mieszkające na Wyspach Bergamutach – Natkę Szczerbatkę, Józia Brudasa, Stasia Pytalskiego i wiele innych wesołych i oryginalnych postaci. Przede wszystkim jednak bawimy się wspólnie – dzieci uczą się dykcji, występują przed widownią jako ryby, żaby i raki, bądź też śpiewają wspólnie piosenkę o Panu Chrzanie, robiąc przy tym paskudne miny.
Spektakl tworzą (scenariusz i wykonanie) aktor Teatru Bagatela Krzysztof Bochenek oraz aktorka Teatru Cracovia Dorota Korbacz-Bochenek. Kabaret „Bergamuty” gwarantuje dzieciom pyszną zabawę a jednocześnie daje gwarancje dobrego poziomu artystycznego.
Wydarzenie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Obowiązują rezerwacje: tel. 12 268 20 38, 798 723 862, e-mail: [email protected]
Bilety: 7 PLN/os.
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/bergamuty-2
PODRÓŻE NIEZNANE
TYDZIEŃ DZIECKA W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY
Przystanek trzeci
Kraina koloru – warsztaty artystyczne
2.06 (środa)
Warsztaty dla szkół i przedszkoli:
Grupa I – 9:30 – 10:15
Grupa II - 10:30 – 11:15
Grupa III – 11:30 – 12:15
Grupa IV – 12:30 – 13:15
Kraina koloru to warsztaty twórcze dla małych i tych trochę większych. W czasie zajęć dzieci będą słuchać wierszy o kolorach i charakterystycznych dla nich atrybutach. Będą rysować
i malować poszczególne wiersze ale też obserwować świat i jego kolory. W trakcie zajęć w tle leci muzyka relaksacyjna i klasyczna dla dzieci oraz jest przerwa na ruch i relaks – ćwiczymy, tańczymy, rozciągamy się i oddychamy.
Wydarzenie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Prowadzenie: Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska
Obowiązują zapisy: tel. 12 268 20 38, 798 723 862, e-mail: [email protected]
Bilety: 7 PLN /os.
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/podroze-nieznane-przystanek-trzeci-kraina-koloru
PODRÓŻE NIEZNANE
TYDZIEŃ DZIECKA W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY
Przystanek czwarty
Magiczna kraina – warsztaty cyrkowe
4.06 (piątek)
Warsztaty dla szkół i przedszkoli:
Grupa I – 9:30 – 10:15
Grupa II – 10:30 – 11:15
Grupa III – 11:30 – 12:15
Grupa IV – 12:30 – 13:15
Zachęcamy do skorzystania z radosnych i porywających warsztatów. Przygotowane przez nas zabawy usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, stymulują zmysły, ćwiczą poczucie równowagi, uczą wytrwałości, dają wiele satysfakcji i radości. Magiczna kraina to godzina zabawy wypełniona po brzegi kolorowymi rekwizytami, praktycznymi ćwiczeniami i zadaniami dla dzieci – kręcenie talerzykami, żonglerka piłeczkami oraz kolorowymi chusteczkami, zabawy zręcznościowe, kręcenie poi, chodzenie na małych i dużych szczudłach. Stawiamy przed dziećmi wyzwania na ich miarę – zabawy są dostosowane do wieku dzieci.
Wydarzenie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Prowadzenie: instruktorzy z firmy FAMIGA
Obowiązują zapisy: tel. 12 268 20 38, 798 723 862, e-mail: [email protected]
Bilety: 7 PLN/os.
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/podroze-nieznane-przystanek-czwarty-magiczna-kraina
PODRÓŻE NIEZNANE
DZIEŃ DZIECKA - FINAŁ TYGODNIA W CSW SOLVAY
5.06 (sobota), godz. 11.00-15.00
W PROGRAMIE:
godz.11.00 - 12.30 – Sala widowiskowa
- wręczenie nagród w konkursach plastycznych: „Podróże nieznane”- konkurs na plakat z okazji Dnia Dziecka oraz Konkursu na projekt ubrania lub maski weneckiej w technice trójwymiarowej „Projekt 3D”
- pokaz mody uczestników warsztatów projektowania,
- koncert przebojów dla dzieci, pokaz tańca, mini-disco.
godz. 11.30 - 15.00 – foyer przed sala widowiskową
- wernisaż wystaw pokonkursowych,
- warsztaty plastyczne /jak wykonać kolorowy pióropusz i łapacz snów/,
- gry i zabawy z całego świata dla małych i dużych, zagraj w Weykick, Sjoelen, Ladergolf czy też Cornhole.
godz. 11.00 - 15.00 – Galeria Główna
- warsztaty adaptacji baśni indiańskich.
godz. 11.00 - 15.00 – Parking przed CSW Solvay
- rodzinny turniej gry w bulle „Mały Mistrz 2021”,
- gry i zabawy sportowe z nagrodami,
- mini koncert country, konkursy tematyczne, malowanie twarzy, bańki,
- zabawy animacyjne „Mały Apacz na szczudłach,”
- euro-bunge i dmuchany zamek.
Wydarzenie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
WSTĘP WOLNY!
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/podroze-nieznane-dzien-dziecka-final-tygodnia
Wystawa zbiorowa „Pokolenia, środowisko”
4.06-16.07.2021
Artyści biorący udział w wystawie: Ewa Ciepielewska, Wojciech Ćwiertniewicz, Magdalena Kościsz, Władysław Markowski. Wernisaż wystawy: 4.06.2021/ godz. 19.00. Wernisaż odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Kuratorka wystawy: Olimpia Maciejewska
Wstęp wolny
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/pokolenia-srodowisko-wystawa
Premiera sztuki Laurenta Baffiego „Poczekalnia”- Teatralna Scena SOLVAY
11.06 (sobota), godz.19.00
Komediowy spektakl opowiada historię grupy osób-pacjentów, o różnych zaburzeniach obsesyjno
-kompulsywnych, którzy w oczekiwaniu na wizytę u spóźniającego się lekarza, nawzajem obserwują
– i nie tylko - swoje zachowania w poczekalni gabinetu.
Reżyseria: Sebastian Gontarz
Występują: Inga Chmurzyńska, Martyna Kleszczewska, Philip Madeja, Jakub Ormaniec, Julia Smolarek, Zofia Wątroba, Maciej Zawodny
Kierownictwo artystyczne: Bogusław Tondera
Spektakl odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bezpłatne wejściówki na spektakl do odebrania w sekretariacie CSW Solvay po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji.
Spektakl dla dzieci pn.: „Wielkie sprawy małej żaby” Teatr Lalki
12.06 (sobota), godz. 12.00
Przedstawienie lalkowe, którego akcja rozgrywa się w pięknych plenerach: na leśnej polanie i nad dziką rzeką. Dziewięciu bohaterów tej opowieści - Żaba, Krokodyl, smoki Zygmunt, Antonii i Wincenty oraz Makrauhenia, Agatka, Kura i Lekkoduch - stają wobec wyzwań związanych z różnorodnością, tolerancją i ekologią.
Profesjonalna gra aktorów prowadząca opowieść ku mądremu przesłaniu, uczy dzieci właściwych relacji z przyrodą, tolerancji wobec odmienności i umiejętności życia w przyjaźni.
Bilety: 25 PLN normalny/ 20 PLN ulgowy/*15 PLN
*Dla posiadaczy Karty Juniora, Karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP
AKADEMIA SENIORA SEZON 2021/2022, CSW SOLVAY&GŁOS SENIORA
12.06.2021/sobota, godz.15.00
Cykl wykładów:
godz. 15.00
„Kampania Solidarni z Seniorami – razem damy radę oraz Stop manipulacji, nie daj się oszukać jako innowacyjne formy wsparcia Seniorów podczas pandemii”- wykład poprowadzi Prezes Stowarzyszenia MANKO, Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego, Redaktor Naczelny Głosu Seniora – Łukasz Salwarowski
„Zdrowy styl życia po 60-tce”- wykład poprowadzi Ambasador Zdrowego Stylu Żywienia Głosu Seniora – Marek Pilch
Koncert „APETYT NA ŻYCIE”- w programie piosenki z repertuaru Hanny Banaszak i innych gwiazd estrady polskiej
godz. 16.30
Wystąpią:
Dorota Helbin - śpiew
Wojciech Wachułka - fortepian
Jarosław Kaczmarczyk - saksofon
Wojciech Marcinowski – skrzypce
Zaproszenia do odebrania w sekretariacie Centrum Sztuki Współczesnej Solvay od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00. Każdy uczestnik Akademii Seniora otrzyma prezent niespodziankę.
Wydarzenie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Udział bezpłatny
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/akademia-seniora-sezon-2021-2022-csw-solvay-glos-seniora
Koncert SPEKTRUM 521
13.06 (niedziela), godz. 18.00
Akademia Muzyczna w Krakowie, Katedra Kompozycji, Studio Muzyki Elektroakustycznej,
Polskie Stowarzyszenie Muzyki Elektroakustycznej - Marek Chołoniewski
transmisja na żywo: www.sme.amuz.krakow.pl
Koncert odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Wstęp wolny
Wystawa zbiorowa „Czy jest jakieś wyjście stąd?”
13.06-20.06.2021
Artyści biorący udział w wystawie: Ireneusz Bęc, Ewa Ciepielewska, Marek Gardulski, Michał Iwański, Marta Jamróg, Fryderyk Kądziela, Bogumił Książek, Andrzej Pilichowski-Ragno
Kuratorzy wystawy: Olimpia Maciejewska i Jacek Kasjanowicz
Wstęp wolny
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/czy-jest-jakies-wyjscie-stad-wystawa
Spektakl „Pieski świat”
13.06 (niedziela), godz. 12.00
Życie małych piesków – bohaterów naszej opowieści jest bardzo ciężkie. Nie mają swojego ciepłego, przytulnego domu, ani kochających właścicieli. Ich domem jest straszne wysypisko śmieci, gdzie musiały zamieszkać, gdy straciły opiekunów. Planują również zemstę na ludziach, którzy wyrządzili im wiele krzywd.
Jednak w ich życiu pojawia się nowy towarzysz. Mała Malinka, która nie tylko wprowadzi w ich dotychczasowe istnienie porządek i ład, ale również przywróci wiarę w ludzi. A jak to się stanie zobaczycie. Dzięki tej propozycji ważny temat jak opieka nad zwierzętami zostanie w łatwy i przyjemny sposób przekazany nawet najmłodszym widzom.
Spektakl ma charakter interaktywny – młodzi widzowie aktywnie uczestniczą w rozgrywającej się na scenie historii, zapraszani są do wspólnych konkursów, gier i zabaw, wspólnie z aktorami śpiewają piosenki.
Spektakl odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 25 PLN normalny/ 20 PLN ulgowy/*15 PLN
*Dla posiadaczy Karty Juniora, Karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/pieski-swiat-spektakl-dla-dzieci
FINISZ.21 w CSW SOLVAY
Finał Konkursu Recytatorskiego „ROMANTYCY Zygmunt Krasiński – Adam Mickiewicz – Cyprian Kamil Norwid – Juliusz Słowacki 2021”
18.06 (piątek), godz. 12:00
Uczestnicy wyłonieni w I etapie Konkursu, będą recytować przed jury i publicznością utwory romantyków polskich. Poszczególne prezentacje będą oceniane i wyłonią laureatów, którym zostaną wręczone nagrody - złoty, srebrny i brązowy LIŚĆ WAWRZYNU.
W programie:
godz. 12.00 - występy II etapu Konkursu Recytatorskiego „ROMANTYCY”
godz. 12.45 - prezentacja uczestników zajęć wokalnych w CSW Solvay
godz. 13.30 – ogłoszenie wyników Konkursu – wręczenie nagród i dyplomów
Wystawa prac uczestników zajęć plastycznych i projektowania ubioru – hol przed sala widowiskową
Wydarzenie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Obowiązuje rezerwacja miejsc.
Wstęp wolny
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/finisz-21-w-csw-solvay-final-konkursu-recytatorskiego
Spektakl ekologiczny dla dzieci pn.: „Podniebna Misja”
20.06 (niedziela), godz. 12.00
Jest to opowieść o złej królowej Spalinie, która wszelkimi sposobami chce zatruć świat i zniszczyć środowisko naturalne, co w jej mniemaniu zapewni jej władzę nad wszystkimi. Pomaga jej smok-Smog, kiedyś zacny ekolog, dziś nieszczęśliwy sługa Spaliny. Smok poznaje jednak dwie niezwykłe istoty: Ważkę Grażynkę i muchę Krystynkę, które odmienią serca zarówno smoka, jak i okrutnej władczyni, a także uchronią ziemię przed marnym losem.
Profesjonalna oprawa, bogata scenografia, niezwykłe kostiumy, muzyka i efekty specjalne oraz wartka, pełna humoru akcja i znakomita gra aktorska zapewnią niepowtarzalne przeżycia zarówno małej jak i dużej publiczności. Młodzi widzowie czynnie uczestniczą w przedstawieniu, odpowiadają na przygotowane pytania i łamigłówki łącząc zabawę z dużą dawką informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
Spektakl odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 25 PLN normalny/ 20 PLN ulgowy/ z Kartą Podgórze w Kulturze, Kartą Seniora oraz Kartą Juniora – 15 PLN
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/podniebna-misja-spektakl-ekologiczny-dla-dzieci
Przedstawienie muzyczno-kabaretowe pn.: „Gdybym był bogaty”
20.06 (niedziela), godz.18.00
W programie piosenki, szmoncesy, dialogi, monologi, skecze – najlepszy humor żydowski.
Dorota Helbin - sopran
Franciszek Makuch - tenor
Wojciek Habela - aktor
Mateusz Dudek - akordeon
Wojciech Wachułka - fortepian
Bilety: 30 PLN normalny/ 20 PLN ulgowy/*15 PLN
*Dla posiadaczy Karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP
Spektakl odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/gdybym-byl-bogaty-przedstawienie-muzyczno-kabaretowe
JA i TY – czytamy razem – „Podróż w głąb wyobraźni – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej”
26.06 (sobota), godz. 12.00
Serdecznie zapraszam dzieci i dorosłych na kolejne spotkanie dotyczące adaptacji baśni i legend z różnych stron świata. Tym razem wybierzemy się w podroż do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, kiedy Indianie nie byli jeszcze umieszczani w rezerwatach. Właśnie wtedy, jedno z algonkińskich plemion stworzyło między innymi baśń o zaczarowanym jeleniu. Baśń tą można znaleźć w książce pt.: „Dar Totemów. Baśnie indiańskie” autorstwa Vladimira Hulpacha. Postaramy się wspólnie napisać scenariusz, stworzyć projekty kostiumów, lub wykreować nowe postaci, które mogłyby jeszcze bardziej udoskonalić nasz spektakl.
Natasza Słysz-Czaja – aktorka
Spotkanie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 20 PLN normalny/ 15 PLN ulgowy/*10 PLN
*Dla posiadaczy Karty Juniora, Karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP
Premiera widowiska poetycko-muzycznego pn.: „I cóż tam robisz Karolu na niebie” Teatr po Latach
26.06 (sobota), godz.17.00
Spektakl jest dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Scenariusz tworzą wiersze Karola Wojtyły-Jana Pawła II, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, laureatek XXVII edycji Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu i Antoniego Wiatra autora sztuki „Dokąd”, które dotykają najistotniejszych problemów egzystencjalnych współczesnego człowieka: kim jestem, jaki sens ma moje życie i dokąd zmierzam w „Taki to mroczny czas”. Rozważaniom tym towarzyszą piękne, ulubione „pieśni papieskie” i inne wyjątkowe utwory.
Immanentną część widowiska stanowi spotkanie z autorką tomiku „Moje rzeźbienie w słowie. Wiersze i rymowanki” Heleną Waśniowską i Jej wierszami.
W spektaklu biorą udział dwie grupy teatralne: Teatr Lekko z Górki, powstały przy CAS „Borsuczek” w Krakowie i integracyjny pokoleniowo Teatr po Latach z CK w Świątnikach Górnych.
Oprawa muzyczna - Wojciech Knaś i Przemysław Zawadzki
Przygotowanie grupy tanecznej - Bożena Maciaszek
Reżyseria i scenariusz widowiska - Natalia Wojtala
Opracowanie audiowizualne – Przemysław Zawadzki
Występują - Teatr Lekko z Górki, powstały przy CAS „Borsuczek” w Krakowie i Teatr po Latach z CK w Świątnikach Górnych.
Bilety: 10 PLN normalny/*5 PLN
*Dla posiadaczy Karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP
Spektakl odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Spektakl dla dzieci pn.: „Kot w butach” Teatr Lalki
27.06 (niedziela), godz. 12.00
Przedstawienie lalkowe, które przypomina popularną historię sprytnego Kota w butach. Akcja bajki rozgrywa się gdzieś, w odległym królestwie - w młynie i na zamku Czarodzieja. Przeplatające się losy licznych postaci – Kota w butach, Janka i jego dwóch starszych braci, Króla, Królowej i Królewny a także Stangreta, Czarodzieja, Lwa, małej Myszki oraz Chóru komentującego wydarzenia – przypominają widzom, że cenniejsze niż złoto są w życiu przyjaźń, wierność i uczciwość. I jak w bajkach zwykle bywa biedny staje się bogatym, uczciwość zostaje wynagrodzona o dobro zwycięża nad złem. Spektakl odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 25 PLN normalny/ 20 PLN ulgowy/ z Kartą Podgórze w Kulturze, Kartą Seniora oraz Kartą Juniora – 15 PLN
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/kot-w-butach-spektakl-dla-dzieci-teatr-lalki
Koncert „To radość z najpiękniejszych lat”
27.06 (niedziela), godz. 17.00
Muzyczna podróż w słoneczne lata siedmdziesiąte. W repertuarze największe przeboje Anny Jantar m. in: Najtrudniejszy pierwszy krok, Tyle słońca wcałym mieście, Nic nie może wiecznie trwać, Staruszek świat. Polskie, znane, lubiane przeboje oraz bezpośredni kontakt wokalistki z publicznością gwarantują dobrą zabawę i aktywne włączanie się ucestników w koncert. Na muzyczną ucztę zaprosi artystka Katarzyna Dłużniewska w towarzystwie akompaniatora.
Koncert odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bilety: 20 PLN normalny/ 15 PLN ulgowy/ z Kartą Podgórze w Kulturze i Kartą Seniora – 10 PLN
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/to-radosc-najpiekniejszych-lat-wspomnienie-anny-jantar
Finał Konkursu Recytatorskiego „Czesław Miłosz w 110. rocznice urodzin 2021”
30.06 (środa), godz. 17:00
Uczestnicy wyłonieni w I etapie Konkursu, będą recytować przed jury i publicznością utwory Czesława Miłosza. Poszczególne prezentacje będą oceniane i wyłonią laureatów, którym zostaną wręczone nagrody - złoty, srebrny i brązowy LIŚĆ WAWRZYNU.
godz. 18.00
Premierowy wieczór twórczości Czesława Miłosza pt.: „INNY, A PRZECIEŻ TEN SAM”.
Utwory poety prezentować będą aktorzy Teatralnej Sceny Solvay:
Lucyna Adamus-Surówka, Hanna Florczyk, Mariola Hurko, Anna Kozioł, Stanisław Kuć, Danuta Nowakowska, Maria Repeć, Hubert Schaeffer, Patrycja Sura, Wiesław Wicher i Mikołaj Wiśniewski.
Kierownictwo artystyczne: Bogusław Tondera
Wydarzenie odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Bezpłatne wejściówki na wydarzenie do odebrania w sekretariacie CSW Solvay po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji.
CENTRUM KULTURY PODGÓRZA – DWÓR CZECZÓW
ul. ks. Jerzego Popiełuszki 36 | czeczow.ckpodgorza.pl
Wystawa malarstwa „Myśląc artystycznie”
07.06 – 20.06.2021
Toma Balan i Ariadna Ratajczak, studenci Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Wystawa online dostępna również na stronie internetowej oraz profilu Facebook Dworu Czeczów, filii Centrum Kultury Podgórza.
Udział bezpłatny
Spektakl „MI SIĘ” w wykonaniu Teatr Chrząszcz w Trzcinie
12.06.2021 godz. 10.00
Koncepcja i reżyseria: Marta i Cezary Skroccy
Scenografia: Marta Skrocka
Muzyka na żywo: Rafał „Piętaszek” Nowak, Staszek Mysza
Inspiracją dla najnowszego spektaklu Teatru Chrząszcz w Trzcinie jest dzień codzienny rodziny z małym dzieciątkiem, które ze względów oczywistych nie przejmuje się harmonogramem dnia rodziców, a najwięcej chęci do zabawy ma wtedy, kiedy trzeba iść spać. Małe MISIO ma swoje pomysły na zabawę i wciąga w nie całą widownię. Kanwą spektaklu są próby uśpienia najmłodszego członka rodziny przez rodzinę MISIÓW. U źródeł inspiracji stylistycznych leżą matrioszki i wańki-wstańki – zabawki z tradycji rosyjskiej i japońskiej.
Wartości dydaktyczne
Przedstawienie jest zrealizowane w nurcie teatru najnajowego, więc możemy się spodziewać przyjaznej atmosfery, bliskich relacji z widzem, spokojnych, naturalnych, wykonywanych na żywo dźwięków i oszczędnej kolorystyki. Scenografia utrzymana jest w konwencji czerni i bieli, a kształty oparte o kształt trójkąta. Wyraziste kształty i proste kolory wspomagają rozwój małego człowieka, działania w sekwencjach porządkują umysł, proste, pojedyncze słowa zachęcają do mówienia. Nie zabraknie też elementów integracji sensorycznej, tak ważnej dla rozwoju w pierwszych latach życia. Rodzice być może odkryją nowe sposoby usypiania maluchów, a może nawet nowe sposoby na zabawę, a może jedno i drugie.
Dostosowane do sytuacji epidemicznej
Interakcja aktorów z dziećmi sprowadzona jest do zabaw opartych o stopy – chodzenie po wybranych kolorach i fakturach rozwija sensorycznie, a jest bezpieczniejsze ze względów epidemiologicznych niż dotykanie rękoma. Aktorzy nakładają też w trakcie integracji sympatyczne „misiowe” maseczki.
Spektakl odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/spektakl-mi-sie-w-wykonaniu-teatru-chrzaszcz-w-trzcinie
Bilety: 13 PLN, 10 PLN*
*z kartami lojalnościowymi: Karta Podgórze w kulturze, Karta seniora
Koncert Gondorowski – Muzyczne podróże Malucha
19.06 (sobota), godz. 10.00
Koncert umuzykalniający z cyklu „Muzyczne podróże” dla dzieci w wieku do 6 lat oraz rodziców w oparciu o teorię uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona.
Zagra zespół w składzie:
Magdalena Mędrala – wokal,
Krzysztof Bolek – gitara,
Wojciech Szwugier – kontrabas,
Wiesław Jemioł – perkusja.
Prowadzenie koncertu i zabaw gordonowskich: Monika Madej i Aleksander Tomczyk
Bilety: 20 PLN (rodzic i dziecko), 15 PLN (rodzic i dziecko)*, 15 PLN (sam dorosły)
*z Kartą Podgórze w Kulturze i Kartą Seniora
http://www.ckpodgorza.pl/oferta/wydarzenie/koncert-gordonowski-muzyczne-podroze-malucha
Wystawa malarstwa „Zapomniałem”
23.06 – 07.07.2021
Aleksandra Polak i Hubert Walkowicz, studenci Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Wystawa online dostępna również na stronie internetowej oraz profilu Facebook Dworu Czeczów, filii Centrum Kultury Podgórza.
Udział bezpłatny
TEATR PRASKA 52
(DZIAŁAJĄCY W STRUKTURACH CENTRUM KULTURY PODGÓRZA)
ul. Praska 52 | Praska52.ckpodgorza.pl
https://www.facebook.com/praska52
Gino i Suzi. Kucharze – NOC TEATRÓW
19.06 (niedziela) godz. 17.00
Gino i Suzi, sympatyczna komediowa para, powraca tym razem jako szefowie kuchni! W ich wytwornej restauracji gotuje się w rytmie swingu, aby zadowolić wymagające podniebienia gości. Jednak pewnego dnia, jak to czasami bywa, czar doskonałej kuchni pryska. Nowe, zaskakujące w swoim pojawieniu się zamówienie, choć z pozoru proste, staje się dla nich prawdziwym wyzwaniem. Kolejne próby ratowania potrawy kończą się fiaskiem, a wszystko zmierza do kulinarnej klęski. Czy wyjdą cało z tych zmagań i co uratuje ich od gastronomicznej kompromitacji? Komediowy galimatias pełen gagów, zabawnych zawirowań, wykwintnych dań, smaków, zapachów, dźwięków i kolorów trzyma widza przyklejonego do patelni, aż do samego końca.
Wstęp wolny.
Obowiązują rezerwacje miejscówek
Spektakl odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
Napis. Komedia francuska.
19.06 (sobota) godz. 19.00
20.06 (niedziela) godz. 19.00
27.06 (niedziela) godz. 19.00
Krakowska Scena Klasyczna ma zaszczyt przedstawić Państwu „Napis" Gerarda Sybleyrasa. Czy wszyscy już przywykliśmy do napisów na murach, ścianach, do piktogramów? Sympatyczne serca przebite strzałą, inicjały z WM niech sobie będą...A szubienice z dyndającymi symbolami...
Malowane obelgi białą, czerwoną albo czarną farbą, sprayem, wydrapywane nożem na drzwiach oblewanych farbą. Niesione na transparentach, skandowane rytmicznie! Napisy chamskie, wulgarne, nienawistne, piętnujące, skierowane do .... INNYCH??? Nawet zamazywane wstydliwie wyzierają spod warstw starej farby. Zobaczmy jak jest gdzie indziej. Zabierzemy Państwa do Paryża! Ale już nie z czasów Moliera, to współczesna stolica mody, tolerancji, poprawności politycznej !!! Czy aby na pewno? Wprowadzający się lokatorzy do NASZEJ kamienicy wzbudzają sympatyczną ciekawość, ale i bywają wzięci na języki, jako NOWI. Paryżanie odmienieni pokłosiem Wielkiej Rewolucji, obywatele świata, kroczący w awangardzie postępu i multi-kulti, pouczający ustami swoich polityków inne narody, czy ONI zdadzą egzamin w mikro skali, w sytuacji 1:1? I co z tego wyniknie dla NAS? Sprawdźmy zatem czego się spodziewać od pokolenia Tych, których przodków MY uczyliśmy jeść widelcami. Zapraszamy na szaro-burą francuską komedię z gwarantowaną dawką czarnego humoru!
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | Dla posiadaczy karty Podgórze w Kulturze/Karty Seniora CKP 40 PLN, 20 PLN
Spektakle będą się odbywały w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
KUP BILET https://biletyna.pl/spektakl/Napis-Komedia-Francuska/Krakow
Biedermann i podpalacze. Czarna komedia.
24.06 (czwartek) godz. 19.00
Wyobraź sobie, że do Twojego domu przychodzą podpalacze i uczciwie zapewniają Cię, że są podpalaczami, ale Ty im nie wierzysz. Mało tego, zapraszasz ich nawet do swojego domu. Cały sekret tkwi bowiem w tym, że ludzie bardzo często nie chcą wierzyć w prawdę. Tak mniej więcej przedstawia się historia pana Biedermanna. Spektakl z zaskakującym, kryminalnym finałem, dawką czarnego humoru oraz ze świetnie napisanymi rolami. To także komentarz do obecnej epoki różnego rodzaju terrorystów, którzy przenikają społeczeństwo. Konfrontuje widza z tymi, którzy nie potrafią spojrzeć prawdzie w oczy. Mówi o świecie, w którym osiągnięcie stabilizacji wyklucza prawdę i moralność oraz gdzie zgoda na mniejsze lub większe zło, to jak podpisanie cyrografu z diabłem. Zgrabnie napisana sztuka, autorstwa Maksa Frischa z roku 1953, zdaje się nie tracić na aktualności. Bawi w równym stopniu, jak i każe zastanowić się nad tym, na ile jesteśmy w stanie oswoić i zrozumieć zło. Bardzo często bowiem, zamiast próbować go wytłumaczyć, należałoby po prostu powiedzieć dość.
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | Dla posiadaczy karty Podgórze w Kulturze/Karty Seniora CKP 40 PLN, 20 PLN
Spektakl odbędzie się w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
KUP BILET https://biletyna.pl/spektakl/Czarna-komedia-Maxa-Frisha-Biedermann-i-podpalacze/Krakow
Kosztowny Romans. Komedia dla raczej dorosłych.
25.06 (piątek) godz. 19.00
26.06 (niedziela) godz. 19.00
„Pąsowa suknia”, „Kosztowny romans” i „Niedokończona symfonia” jednoaktówki dorosłego Jana Brzechwy i Mariana Hemara. „Powróćmy jak za dawnych lat, w zaczarowany bajek świat....” Lata trzydzieste XX wieku - szampan, muzyka, czarujące kobiety w oszałamiających toaletach i eleganccy dżentelmeni... Szalone noce w Adrii i Małej Ziemiańskiej...Powroty nad ranem... Gorące uczucia, a jak kłótnie to na zabój. Komediowy wieczór dla dorosłych z niespodziankami godnymi przedwojennych czasów!!!
Bilety: 50 PLN, 30 PLN | Dla posiadaczy karty Podgórze w Kulturze/Karty Seniora CKP 40 PLN, 20 PLN
Spektakle będą się odbywały w zależności od sytuacji epidemicznej i aktualnych wytycznych.
KUP BILET https://biletyna.pl/spektakl/Kosztowny-Romans-Komedia-Dla-Doroslych/Krakow