Centrum Kultury Podgórza przekazało na licytację do krakowskiego sztabu WOŚP przy Urzędzie Miasta Krakowa indywidualne warsztaty aktorskie z Tomaszem Schimscheinerem, znanym polskim aktorem teatralnym i telewizyjnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich –  bez względu na wiek  –  do udziału w aukcji i zachęcamy do hojności!

Z wielką przyjemnością kolejny raz gramy razem z WOŚP i liczymy, że również w tym roku nasza aukcja spotka się z zainteresowaniem i hojnością internautów. Tomasza Schimscheinera nie trzeba było przekonywać do zorganizowania wspólnej akcji na rzecz Orkiestry – zgodził się bez wahania i  z  nieskrywana radością. To wspaniały aktor i  doskonały pedagog, który wprost zaraża entuzjazmem do tej niełatwej profesji. Wyznaje też zasadę, że aktorstwo nie zna bariery wieku, więc jestem przekonana, że zwycięzca licytacji – bez względu na jego metrykę – wyniesie z tego spotkania mnóstwo pozytywnych wrażeń i solidną porcję wiedzy – mówi Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

Aktorskie ABC i cenne wskazówki

Osobę, która wygra aukcję Tomasz Schimscheiner zaprosi na około dwugodzinne spotkanie w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13), podczas którego pomoże adeptowi sztuki aktorskiej ocenić jego predyspozycje (warunki zewnętrzne, głosowe, możliwości wokalne, poczucie rytmu i muzykalność), dobrać odpowiednie dla jego osobowości teksty do ćwiczeń i  prezentacji, a  także udzieli cennych wskazówek do dalszej pracy. Nie zabraknie też krótkich aktorskich  zadań oraz ćwiczeń z podstawowych technik aktorskich, elementów autoprezentacji, czy improwizacji. Będzie więc intensywnie i profesjonalnie, ale należy się również nastawić na świetną zabawę.

Aukcja internetowa i tradycyjna puszka-skarbonka

Przez ostatnie 30 lat fundacja WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,75 mld złotych i zakupiła blisko 69 000 urządzeń. 29 stycznia 2023 r. odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznej edycji to „Chcemy wygrać z sepsą!”, a  zebrane podczas finału środki zostaną przekazane na wyposażenie polskich szpitali w urządzenia  pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. 

Licytacja Centrum Kultury Podgórza jest dostępna na platformie Allegro Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Urzędzie Miasta Krakowa (https://allegro.pl/oferta/warszataty-aktorskie-z-tomaszem-schimscheinerem-13161028572).

Warto również przypomnieć, że dzięki współpracy ze sztabem nr 5751 Hufca ZHP Kraków-Podgórze w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, Punkt Informacyjny na parterze) dostępna jest również stacjonarna puszka-skarbonka WOŚP, do której można osobiście wrzucać datki, które zasilą konto Orkiestry. Szczegóły TUTAJ (https://www.ckpodgorza.pl/o-nas/aktualnosci/sokolska/centrum-kultury-podgorza-zagra-razem-z-wosp)

 

TOMASZ SCHIMSCHEINER

Absolwent krakowskiej PWST (1989). W latach 1990-2016 współtworzył zespół Teatru Ludowego w  Krakowie. Pracował m.in. z Agatą Dudą-Gracz, Pawłem Demirskim i Moniką Strzępką, Mikołajem Grabowskim, Krzysztofem Orzechowskim, Piotrem Siekluckim, Jerzym Stuhrem, Krzysztofem Jasińskim i Arturem Baronem-Więckiem, wcielając się w niezapomniane role na scenach krakowskich teatrów: Teatru Ludowego, Teatru  im. J. Słowackiego, Teatru Stu, Teatru Nowego Proxima i Teatru Łaźnia Nowa, Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i Wrocławskiego Teatru Współczesnego, a także Teatru IMKA i Teatru 6-Piętro w Warszawie oraz teatralnych scenach w  Tarnowie, Rzeszowie i Kielcach.

Ma na swoim koncie role filmowe m.in. w takich produkcjach jak:  „Pułkownik Kwiatkowski”, „Zawrócony”, „Śmierć jak kromka chleba” (reż. Kazimierz Kutz), „Legenda Tatr” (reż. W. Solarz), „Anioł w Krakowie”, „Zakochany Anioł” (reż. A. Baron-Więcek), „Ikar-Historia Mietka Kosza” (reż.  M.  Pieprzyca), „Fale” i „Proste rzeczy” (reż. G. Zariczny). Telewizyjną rozpoznawalność zdobył dzięki roli Andrzeja Brzozowskiego w serialu „Na Wspólnej”, w którym gra od 2003 r. Doświadczenie pedagogiczne zdobywał w latach 1989-1996, pracując jako asystent Moniki Rasiewicz w PWST w  Krakowie. Od wielu lat współpracuje z PWSTiF w Łodzi i Wydziałem Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Aktualnie jest również wykładowcą akademickim na Wydziale Aktorskim Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.