Wszystkie Wystawy odbędą się na terenie stadionu i hal Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, przy Al. Jana Pawła II 78 w następujących dniach:
11-12 czerwca 2022 r (sobota i niedziela): XXIV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Krakowie
11 czerwca 2022 r. (sobota) Klubowa Wystawa Bassetów
12 czerwca 2022 r (niedziela) Krajowa Wystawa Ogarów Memoriał Magdaleny Musiał
XXIV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Krakowie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
Patronat medialny imprezy: Radio Kraków, Dziennik Polski.
Sponsorzy wystawy: "TROPIDOG" oraz "POKUSA for Health"
Wystawa Międzynarodowa organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce, oddział Kraków wraca do kalendarza czerwcowych imprez po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.
W tym roku przyznawane będą dodatkowo nominacje na Wystawę Psów Craft 2023 w Wielkiej Brytanii.
Program Wystawy Międzynarodowej, podobnie jak w poprzednich latach obejmuje także między innymi Paradę Ras Polskich w bloku konkurencji finałowych Wystawy w niedzielę 12 czerwca około godz. 15.30. Ciekawostką pokazu będzie odtworzona przez pasjonatów rasy i będąca obecnie w trakcie procedury rejestracyjnej rasa Polski Spaniel Myśliwski, dla którego od roku 2017 Związek Kynologiczny w Polsce prowadzi Księgę Wstępną.
Rozpoczęcie Wystawy Międzynarodowej każdego dnia (sobota i niedziela) będzie miało miejsce o godzinie 10. Konkurencje finałowe w sobotę i niedzielę zaplanowane są około godz. 15.30. Wybór Najpiękniejszego Psa XXIV Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Krakowie (Best in Show) na zakończenie konkurencji finałowych w niedzielę.
W wystawie weźmie udział ponad 2600 psów. Jest to większa liczba niż na ostatniej wystawie przed pandemią w roku 2019. W sumie zaprezentowani zostaną przedstawiciele ponad 200 ras FCI, w tym kilkanastu ras rzadkich. Spodziewamy się licznych przedstawicieli ras: chichuachua, owczarek niemiecki, berneński pies pasterski, buldog francuski, labrador retriever, golden retriever, border collie. Wśród ras rzadkich oczekujemy na przybycie ras: broholmer, kangal, terier brazylijski, korea jindo dog, chodsky pes, shikoku, wyżeł pirenejski i innych.
W imprezie wezmą udział wystawcy nie tylko z całej Polski ale także z wielu innych krajów, głównie ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, ale także Wielkiej Brytanii i innych. Spodziewamy się także udziału przebywających obecnie w Polsce Kynologów z Ukrainy.
Psy oceniane będą przez znakomitych Sędziów z Polski, Czech, Węgier, Włoch, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Rumunii, Szwajcarii, Irlandii. W gronie zaproszonych Sędziów jest obecny Prezydent Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI Tamas Jakkel.
Wśród gości naszej Wystawy spotkać będzie można wielu zasłużonych hodowców i działaczy ZKwP.
Na wystawie Międzynarodowej w sobotę oceniane będą psy z grup FCI: II, III, IV, V, VII, w tym między innymi molosy (dogi niemieckie, berneńskie psy pasterskie, owczarki kaukaskie, owczarki środkowoazjatyckie, mastify, cane corso, i inne), pinczery i sznaucery, teriery (american staffordshire teriery, west highland teriery, teriery szkockie i wiele innych) jamniki we wszystkich odmiana wielkościach i odmianach, szpice (w tym akity, syberian husky, malamuty, szpice miniaturowe) oraz wyżły i setery.
W niedzielę na ringach Wystawy Międzynarodowej rywalizować będą psy z grup FCI: I, VI, VIII, IX i X, oraz dodatkowo psy ras będących obecnie w trakcie procedur rejestracyjnych, nie uznane jeszcze przez FCI - Międzynarodową Organizację Kynologiczną (w której Związek Kynologiczny w Polsce jest członkiem od czerwca 1939 roku). W niedzielę licznie reprezentowane będą owczarki (niemieckie, szetlandzkie, belgijskie, australijskie, border collie i inne), psy gończe (beagle, gończe polskie, posokowce), retrievery, spaniele i inne. Także w niedzielę zjawią się eleganckie psy do towarzystwa: pekończyki, cavalier king charles spaniele, maltańczyki, shi-tzu, buldogi francuskie. W ringach chartów zobaczyć będzie można charta polskiego, charciki włoskie, ogromne wilczarze irlandzkie i inne.
Na wystawie będzie okazja by wesprzeć stowarzyszenia zajmujące się bezdomnymi zwierzętami.
Planowana jest także zbiórka karmy dla psów, która przekazana zostanie potrzebującym hodowcom ukraińskim.
Na terenie wystawy nie zabraknie stoisk z bogatym i różnorodnym asortymentem dla psów i ich właścicieli.
Na wystawie psów rasowych nie prowadzi się sprzedaży szczeniąt. Szczenię najlepiej kupić bezpośrednio w hodowli. Warto zwrócić uwagę na dokumenty jakie posiada szczenię. Warunkiem otrzymania rodowodu Związku Kynologicznego w Polsce (który jako jedyny w Polsce jest honorowany przez FCI, organizacje w nim zrzeszone oraz współpracujące z całego świata) jest metryka wystawiona przez oddział ZKwP z podanym numerem chipa, danymi hodowcy, informacjami o rodzicach szczenięcia oraz logo ZKwP i informacjami o rodzicach szczenięcia. Wszelkich informacji w tej sprawie można zasięgnąć w krakowskim oddziale ZKwP, do którego serdecznie zapraszamy.
Odwiedzających Wystawę prosimy o zachowanie ostrożności w trakcie podziwiania psów i w bezpośrednim z nimi kontakcie. Nawet najgrzeczniejszy pies może nie lubić być dotykany przez obce osoby. Należy pamiętać, że psy można głaskać i dotykać tylko wtedy, gdy właściciel psa wyrazi na to zgodę.
Psy nie zgłoszone na wystawę nie mogą być wpuszczane na tereny wystawowe.
Serdecznie zapraszamy.
Komitet Organizacyjny