Radiowa biblioteka
Z radiowej biblioteki: "Legiony Polskie 1914 - 1918" prof. Andrzeja Chwalby
W radiowej bibliotece ważna historyczna książka. Słuchamy fragmentów pasjonującej opowieści profesora Andrzeja Chwalby "Legiony Polskie 1914 - 1918". Od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50. Zapraszamy!
Z radiowej biblioteki: „Damy polskiego imperium. Historie prawdziwe” Kamila Janickiego
W cyklu z Radiowej Biblioteki poznajemy damy polskiego imperium. „Damy polskiego imperium. Historie prawdziwe” - książka Kamila Janickiego na antenie Radia Kraków od 15 do 26 stycznia 2018. Czyta Iwona Bielska.
Z radiowej biblioteki: „Kazimierz i głosy” Wita Szostaka
W cyklu z Radiowej Biblioteki od 8 do 12 stycznia słuchamy opowiadania Wita Szostaka „Kazimierz i głosy”. Czyta Tomasz Schimscheiner. Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50.
W świątecznej radiowej bibliotece teksty ks. Józefa Tischnera
W przedświątecznej krzątaninie warto się na chwilę zatrzymać i posłuchać niepublikowanych wcześniej w książkach tekstów księdza Józefa Tischnera.
Z radiowej biblioteki: "Wyspiański. Dopóki starczy życia” Moniki Śliwińskiej
W cyklu z Radiowej Biblioteki na antenie Radia Kraków od 4 do 15 grudnia „Wyspiański. Dopóki starczy życia”, Moniki Śliwińskiej w interpretacji Jacka Romanowskiego.
Z radiowej biblioteki: "Tajny agent" Josepha Conrada
Jedyny kryminał w twórczości Josepha Conrada. Jedyna powieść, w której nie ma egzotyki i w której nie występuje morze. I jedyna książka Conrada, której akcja toczy się wyłącznie na terenie Anglii, a dokładniej – Londynu.
Z radiowej biblioteki: Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą
Od 13 do 17 listopada zapraszamy słuchaczy na spacer na ulicę Krupniczą. Odwiedzimy mieszkańców domu pod numer 22, czyli Domu Literatów. Ten zasłużony dla historii polskiej literatury dom nareszcie doczekał się szczegółowej i wnikliwej monografii, a jej autorką jest Anna Grochowska.
Z radiowej biblioteki. Czytamy nominowanych do Nagrody Conrada
Pięć tytułów i pięć dni z wyróżnioną prozą. Od 16 do 20 października słuchamy fragmentów pięciu literackich debiutów, które zostały nominowane do Nagrody Conrada. Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50.
Z radiowej biblioteki: "Pleban spod Giewontu" Macieja Pinkwarta
Przez dwa pierwsze tygodnie października w Radiu Kraków prezentujemy niezwykłą biografię spisaną przez Macieja Pinkwarta. "Pleban spod Giewontu" to drobiazgowo zbadana i opracowana historia księdza Józefa Stolarczyka, od 1848 roku pierwszego proboszcza Zakopanego, wybitnego taternika, współzałożyciela Towarzystwa Tatrzańskiego, budowniczego szkoły, założyciela cmentarza. Ksiądz Józef Stolarczyk przeszedł też do historii jako wielki popularyzator Zakopanego.
Z radiowej biblioteki: "Dziewczyny wojenne" Łukasza Modelskiego
W radiowej bibliotece przez cały wrzesień słuchamy fragmentów wznowionej właśnie książki Łukasza Modelskiego "Dziewczyny wojenne". Od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50.
Tydzień poezji w Radiu Kraków
W związku z rozpoczynającym się w Krakowie Festiwalem Miłosza my w radiowej bibliotece proponujemy Państwu spotkania z poezją gości tegorocznego festiwalu. Będziemy słuchać wybranych utworów z tomików, które ukazują się w tym tygodniu i towarzyszą festiwalowym wydarzeniom. Wiersze na antenie Radia Kraków czyta mistrz, Jerzy Trela, tegoroczny laureat nagrody im. Romany Bobrowskiej.
Z radiowej biblioteki: "Cztery sztandary, jeden adres. Historie ze Spisza" Ludwiki Włodek
Już myśląc o wakacjach i planując wakacyjne trasy w radiowej bibliotece proponujemy wyprawę w czasie do miejsc, które zapisały się w historii, pamięci, a leżą częściowo w naszym regionie. To Spisz, czyli obszar, gdzie mieszały się języki, religie, kultury i tradycje, a mieszkali tam Polacy, Słowacy, Niemcy, Węgrzy, Żydzi, Cyganie i Rusini. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50.
Z radiowej biblioteki: "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" Marcina Wichy
Poruszająca proza, subtelne obrazy z przeszłości, kawałek znikającej historii PRL-u, wspomnienie rodziny, a przede wszystkim niezwykły portret matki. Taka jest najnowsza książka Marcina Wichy pt. "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Jej fragmentów słuchamy w radiowej bibliotece. Słuchajcie od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50.
Z radiowej biblioteki: "Idź własną drogą" Joanny Podsadeckiej i Marka Kamińskiego
"Idź własną drogą" - namawia czytelników Marek Kamiński, bohater wywiadu rzeki, który ze słynnym podróżnikiem, filozofem przeprowadza Joanna Podsadecka. Radiowa biblioteka od 15 do 19 maja, godz. 11.45 i 22.50.
Z radiowej biblioteki: "Życie Lali przez nią samą opowiedziane" Heleny Karpińskiej
W radiowej bibliotece prezentujemy kilka tekstów Heleny Karpińskiej, którą czytelnicy poznali kilka lat temu w książce "Lala". To jej ostatnie lata życia opisywał wówczas wnuk, a teraz zebrał oryginalne teksty babci i opublikował je pod tytułem "Życie Lali".
Z radiowej biblioteki: "Świsty i pomruki" Lechosława Herza
Przełom kwietnia i maja spędzimy w radiowej bibliotece na podglądaniu tatrzańskiej przyrody. Słuchajcie od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50.
Z radiowej biblioteki: "Siostra naszego Boga" Pawła Zuchniewicza
Poruszająca lektura w radiowej bibliotece. Słuchamy fragmentów książki "Siostra naszego Boga" Pawła Zuchniewicza. Zapraszamy od 3 do 14 kwietnia 2017 r. o 11.45 i 22.50.
Z radiowej biblioteki: "Wyklęta armia. Odyseja żołnierzy Andersa" Kacpra Śledzińskiego
W radiowej bibliotece tym razem lekcja historii. Słuchamy fragmentów książki Kacpra Śledzińskiego pt. "Wyklęta armia. Odyseja żołnierzy Andersa"( Znak Horyzont). Radiowa biblioteka od 27 do 31 marca godz. 11.45 i 22.50.
- chevron_left
- 1
- 2
- 3
- 4
- ...
- 7
- 8
- chevron_right
Najnowsze
-
21:50
Dlaczego Kraków jest coraz bardziej zakorkowany? Ekspert: SCT może nie załatwić sprawy
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Wypadek na DK7 - uwaga na poważne utrudnienia
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska
-
17:15
Nowe ładowarki samochodowe w Krakowie. Części mieszkańców się nie podobają, ale czy słusznie?
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
14:57
Czy komicy są smutni? Krzysztof Piasecki o kulisach pracy satyryka
-
10:00
Czy komicy są smutni?