Radiowa biblioteka
Z radiowej biblioteki: Krzysztof Gosztyła czyta fragmenty "Kasacji"
Nagrodzona Wielkim Kalibrem Publiczności powieść i jeden z najlepszych polskich głosów. Krzysztof Gosztyła czyta fragmenty "Kasacji", sensacyjnej powieści Remigiusza Mroza. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: "Cztery rzęsy nietoperza" Hanny Kowalewskiej
Intryga, miłość, walka o szczęście i proza nie tylko dla kobiet. Marta Ścisłowicz czyta fragmenty najnowszej książki Hanny Kowalewskiej. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: polarne opowieści Mikołaja Golachowskiego
Na wakacyjne upały, lipcowe słońce i letnie wieczory proponujemy w radiowej bibliotece wyprawę w najchłodniejsze rejony świata. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: wzruszające, zabawne i ważne listy w radiowej bibliotece
Sztuka pisania listów odchodzi w zapomnienie. Zastąpiły je maile, tweety, smsy. Może w czasie wakacji warto przypomnieć sobie, jakie znaczenie miały dla nadawców i adresatów i te długie wielostronicowe opowieści i te kilkuzdaniowe kartki pocztowe i widokówki. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: "Beatlesi" w Radiowej Bibliotece
Premiera w radiowej bibliotece. Słuchamy fragmentów powieści jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy Larsa Saabye Christensena. „Beatlesi” to jego najgłośniejsza powieść, teraz przetłumaczona na język polski przez Iwonę Zimnicką i opublikowana przez Wydawnictwo Literackie. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z Radiowej Biblioteki: książka prof. Janusza Skalskiego
W Radiu Kraków słuchamy fragmentów książki „Medycyna w Polsce od czasów najdawniejszych do upadku I Rzeczypospolitej” (Wydawnictwo Lekarskie PZWL). Jej autorem jest profesor Janusz Skalski, krakowianin, wybitny kardiochirurg z krakowskiego szpitala w Prokocimiu. Cały świat poznał go, kiedy informował o cudzie uratowania dwuletniego Adasia, skrajnie wychłodzonego dziecka, któremu nikt nie dawał szansy na przeżycie. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: "W rzeczy samej...", czyli o wyrafinowaniu porcelany i niewidzialności szkła
W Radiowej Bibliotece spotkanie z fascynującym światem materii. Na pograniczu fizyki i chemii, sztuki i antropologii. Krzysztof Zarzecki, aktor Starego Teatru czyta fragmenty książki, opublikowanej przez wydawnictwo Karakter. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: "Wariat z Krupówek" w radiowej bibliotece
W Radiu Kraków początek maja to literacka wyprawa do Zakopanego. W cyklu "Z radiowej biblioteki" prezentujemy fragmenty książki Macieja Pinkwarta pt. „Wariat z Krupówek”.Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: „Pięć dni, które wstrząsnęły światem” w Radiowej Bibliotece
Jak naprawdę zginął Adolf Hitler? Co spotkało o kresu wojny Benito Mussoliniego? Gdzie w ostatnich dniach działań wojennych przebywał Józef Stalin? Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45. Czyta Radosław Krzyżowski.
Z radiowej biblioteki: "Patrząc" Józefa Czapskiego
Od 18 do 22 kwietnia w Radiowej Bibliotece fragmenty legendarnych esejów Józefa Czapskiego z tomu "Patrząc". Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: "Dwanaście srok za ogon" w radiowej bibliotece
Nie ma lepszej pory na obserwacje ptaków niż wczesna wiosna - mówi Stanisław Łubieński, autor książki "Dwanaście srok za ogon" (Czarne) i w kilkunastu opowiadaniach udowadnia, że świat przyrody jest nieskończonym źródłem najgłębszych przeżyć, fascynacji, inspiracji literackich, malarskich czy filmowych. Radiowa biblioteka, od poniedziałku do piątku o 11:45. Czyta Juliusz Chrząstowski.
Z radiowej bilioteki: "Papież, który uwierzył" w Radiowej Bibliotece
W Radiowej Bibliotece o niezwykłym, duchowym porozumieniu dwojga polskich świętych – mistyczki i papieża. Wielki Tydzień na antenie Radia Kraków. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: "On"
Nowa książka Zośki Papużanki przez tydzień w radiowej bibliotece. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radziowej biblioteki: Tydzień z ks. prof. Michałem Hellerem
Ksiądz profesor Michał Heller w pasjonujących rozmowach o życiu, filozofii, religii i nauce. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45. Czyta Jacek Romanowski.
Z radiowej biblioteki: najważniejsza książka Michała Jagiełły
Fragmenty opus magnum zmarłego niedawno taternika, ratownika TOPR-u, poety, publicysty czyta Maciej Krupa. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”
Premiera w radiowej bibliotece! Roman Gancarczyk czyta fragmenty książki Michała Rusinka o Wisławie Szymborskiej. Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: opowieść o Zofii Stryjeńskiej
Od 11 stycznia o 11.45 od poniedziałku do piątku w radiowej bibliotece rewelacyjna biografia niezwykłej kobiety. Iwona Bielska czyta fragmenty książki Angeliki Kuźniak "Stryjeńska. Diabli nadali". Radiowa biblioteka od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: "Podkrzywdzie" Andrzeja Muszyńskiego
Na początek roku proponujemy słuchaczom Radia Kraków kilka fragmentów jednej z najlepszych polskich książek roku ubiegłego - "Podkrzywdzie" Andrzeja Muszyńskiego. Od 4 do 8 stycznia 2016 roku o 11:45. Czyta Radosław Krzyżowski.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- chevron_right
Najnowsze
-
21:50
Dlaczego Kraków jest coraz bardziej zakorkowany? Ekspert: SCT może nie załatwić sprawy
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Wypadek na DK7 - uwaga na poważne utrudnienia
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska
-
17:15
Nowe ładowarki samochodowe w Krakowie. Części mieszkańców się nie podobają, ale czy słusznie?
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
14:57
Czy komicy są smutni? Krzysztof Piasecki o kulisach pracy satyryka
-
10:00
Czy komicy są smutni?