Szczucin: zabójstwo Iwony C.
Oskarżony o zabójstwo Iwony Cygan na wolności
Oskarżony o głośne zabójstwo 17-latki Iwony Cygan, do którego doszło 24 lata temu - na wolności. Sąd Okręgowy w Rzeszowie uchylił postanowieniem środek zapobiegawczy - areszt tymczasowy - wobec oskarżonego Pawła K. pseudonim "Klapa" i zamienił go na łagodniejsze środki dozoru.
Proces ws. zabójstwa Iwony Cygan potrwa jeszcze 2 lata
Trwa już 3,5 roku, ale proces w sprawie zabójstwa Iwony Cygan ze Szczucina szybko się nie skończy. Od połowy czerwca 2018 roku przed rzeszowskim sądem odbyło się kilkadziesiąt rozpraw, na których przesłuchano 100 świadków. Do przesłuchania zostało jednak jeszcze 145 osób. Sąd obiecuje jednak przyśpieszenie procesu w tej głośnej sprawie.
Oskarżony o pomoc w zamordowaniu Iwony Cygan ze Szczucina Józef K. po prawie 5 latach wyszedł z aresztu
17-letnia Iwona została brutalnie zamordowana 23 lata temu. Proces ruszył jednak dopiero 3 lata temu. Prokuratura Krajowa oskarżyła o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem Pawła K. Zdaniem śledczych miał mu w tym pomagać ojciec - Józef K., który na wniosek obrony został dziś zwolniony przez sąd z aresztu.
Setki świadków, obszerne akta do analizy. Trwa proces w sprawie zabójstwa Iwony Cygan
Ponad 50 świadków przesłuchano dotychczas w procesie o zabójstwo Iwony Cygan, który toczy się przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie. Obecnie zeznania składają tzw. świadkowie incognito. Dotychczas odbyły się już 42 rozprawy i na razie trudno ocenić, kiedy proces dobiegnie końca, a sąd ogłosi wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa. Chodzi o zbrodnię sprzed ponad 20 lat, do której doszło w okolicy Szczucina. Ciało 17-latki znaleziono w odludnym miejscu nad Wisłą.
Policjanci odpowiadający przed sądem w sprawie zabójstwa Iwony Cygan pozostaną na wolności
13 byłych i obecnych policjantów którzy odpowiadają przed sądem w sprawie zabójstwa Iwony Cygan pozostanie na wolności. Sąd apelacyjny w Rzeszowie odrzucił zażalenie prokuratury na ich zwolnienie z tymczasowego aresztu.
14 oskarżonych w sprawie zabójstwa Iwony Cygan wyjdzie z aresztu
Jak dowiedział się reporter Radia Kraków, chodzi o 13 byłych i obecnych policjantów oskarżonych o nadużycie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz utrudnianie postępowania karnego. Na wolność wyjdzie także przyjaciółka zamordowanej 20 lat temu w małopolskim Szczucinie Iwony Cygan - Renata G.D. - oskarżona o utrudnianie postępowania i składanie fałszywych zeznań.
Ojciec Iwony Cygan: "Sprawa morderstwa mojej córki była traktowana w kategorii... kradzieży. Dziś jest inaczej"
Mijają 4 miesiące od rozpoczęcia głośnego procesu w sprawie zabójstwa Iwony Cygan. Do zbrodni doszło 20 lat temu w Szczucinie. 17-letnia Iwona została zamordowana w bestialski sposób: była bita i duszona. Podejrzanego o zbrodnię udało się zatrzymać i sprowadzić do Polski z Austrii dopiero w ubiegłym roku. Oprócz niego na ławie oskarżonych zasiadają też osoby odpowiedzialne według prokuratury za zacieranie śladów i utrudnianie śledztwa - wśród nich wielu policjantów. Sąd zakończył już słuchanie wyjaśnień oskarżonych. Proces potrwa jednak jeszcze bardzo długo. Na każdej rozprawie stawia się ojciec zamordowanej - Mieczysław Cygan.
W Rzeszowie odbędzie się druga, jawna rozprawa ws. zabójstwa I. Cygan
W sądzie w Rzeszowie odbędzie się druga, jawna rozprawa w procesie o zabójstwo Iwony Cygan ze Szczucina. Na wtorkowym posiedzeniu zeznania składało dwóch policjantów. W środę wyjaśnienia ma złożyć były komendant policji w Szczucinie i Dąbrowie Tarnowskiej. Publiczność może wejść na salę, ale nie można upubliczniać treści zeznań. Od września rozprawy znów będą utajnione.
W środę ruszy proces w sprawie zabójstwa Iwony Cygan
W środę przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie ma się rozpocząć proces w sprawie głośnego zabójstwa sprzed prawie 20 lat 17-letniej Iwony Cygan. Na ławie oskarżonych zasiądzie 17 osób, w tym 14 byłych i obecnych funkcjonariuszy policji. Ze względu na dużą liczbę oskarżonych – 17, z których 16 jest aresztowanych – rozprawy będą się toczyły w sali Sądu Rejonowego, która może pomieścić więcej osób, ale proces będzie prowadził Sąd Okręgowy w pięcioosobowym składzie: dwóch sędziów zawodowych i trzech ławników.
Policja i straż pożarna przeszukują dno Wisły w Łęce Szczucińskiej
Poszukiwania to element śledztwa w sprawie zabójstwa 33-letniego Tadeusza D., do którego doszło w 1999 roku. Funkcjonariusze szukają między innymi wraku łodzi motorowej, która ich zdaniem ma istotne znaczenie dla śledztwa. Podczas przeszukiwania dna rzeki wykorzystywane są sonary. Według ustaleń policji i prokuratury zaginięcie i śmierć Tadeusza D. miały bezpośredni związek z zabójstwem Iwony Cygan.
W czerwcu ma ruszyć proces ws. zabójstwa Iwony Cygan
Na 6 czerwca Sąd Okręgowy w Rzeszowie wyznaczył termin rozpoczęcia procesu w sprawie głośnego zabójstwa sprzed prawie 20 laty 17-letniej Iwony Cygan. Na ławie oskarżonych zasiądzie 17 osób, w tym 14 byłych i obecnych funkcjonariuszy policji. "Sprawa jest trudna, emocjonalnie" - mówił w rozmowie z Radiem Kraków ojciec zamordowanej.
Sędzia referent w sprawie zabójstwa Iwony Cygan zostaje
Nie będzie zmiany sędziego rzeszowskiego sądu, który ma poprowadzić sprawę zabójstwa Iwony Cygan ze Szczucina. O wyłączenie ze sprawy poprosił sam sędzia po krytyce ze strony rodziny Iwony Cygan.
Sąd apelacyjny w Rzeszowie: sąd okręgowy ma rozpoznać sprawę zabójstwa I. Cygan
Proces w sprawie zabójstwa Iwony Cygan może się rozpocząć. Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, Sąd apelacyjny uchylił postanowienie sądu okręgowego w Rzeszowie, który zwrócił prokuraturze akt oskarżenia. Sąd apelacyjny uznał, że niejawność części zarzutów jest utrudnieniem dla sądu, ale nie uniemożliwia rozpoznania sprawy.
Koleżanka zamordowanej Iwony Cygan pozostanie w areszcie
Koleżanka zamordowanej w 1998 roku Iwony Cygan - Renata G.D., oskarżona o utrudnianie postępowania karnego i składanie fałszywych zeznań, pozostanie w areszcie co najmniej do 13 czerwca – postanowił we wtorek Sąd Apelacyjny w Rzeszowie. SA utrzymał orzeczenie rzeszowskiego sądu okręgowego w tej sprawie.
Rodzina zamordowanej Iwony Cygan znowu chce zmiany sądu rozpatrującego sprawę zbrodni
Rodzina brutalnie zamordowanej 20 lat temu Iwony Cygan ze Szczucina ponownie chce zmiany sądu, który będzie rozstrzygał sprawę głośnej zbrodni. W grudniu ubiegłego roku rodzina żądała już przeniesienia sprawy z sądu w Tarnowie, bo dwoje sędziów tamtejszego wymiaru sprawiedliwości miało powiązania rodzinne z oskarżonymi w tej sprawie policjantami. O co chodzi tym razem?
Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Iwony Cygan musi zostać poprawiony
Tak zadecydował rzeszowski Sąd Okręgowy, który uznał, że brakuje w nim dokładnego opisu czynów zarzucanych czternastu policjantom. Ponieważ są to tak zwane dowody niejawne, może to utrudnić obronę oskarżonym oraz napisanie wyroku. Prowadząca sprawę Prokuratura Generalna odpiera te zarzuty i już odwołała się od tej decyzji do Sądu Apelacyjnego. Jak podkreślają śledczy, oskarżeni i ich obrońcy mają dostęp do pełnej treści zarzutów, a rozprawa, która w części opiera się na dowodach niejawnych, jest możliwa do przeprowadzenia dzięki odpowiedniemu przygotowaniu sali rozpraw.
Sprawa zabójstwa Iwony Cygan przeniesiona do Rzeszowa
Sąd Apelacyjny w Krakowie postanowił, że proces w sprawie zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan przed 19 laty będzie się toczył przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie – poinformował w środę PAP rzecznik SA sędzia Tomasz Szymański. O wyłączenie z prowadzenia procesu wnosili dla dobra wymiaru sprawiedliwości sędziowie Sądu Okręgowego w Tarnowie, do którego w piątek trafił akt oskarżenia w tej sprawie.
Tarnowscy sędziowie chcą wyłączenia ich ze sprawy zabójstwa Iwony Cygan
Wszyscy sędziowie tarnowskiego sądu okręgowego złożyli wnioski o wyłączenie ich z prowadzenia sprawy dotyczącej zabójstwa Iwony Cygan. Powodem jest fakt, że jedna z osób oskarżonych w tej sprawie jest rodzinnie powiązana z jednym z sędziów sądu rejonowego w Tarnowie i jednym z sędziów sądu okręgowego w Tarnowie. Chodzi o policjanta Macieja Cz. "Może to wywołać wątpliwości co do bezstronności sądu" - ocenia tarnowski wymiar sprawiedliwości.
Najnowsze
-
10:07
Gdy zimno - mocno sie przytulamy, czyli zwierzeca "termoregulacja"
-
09:13
W górach przybyło śniegu, ratownicy TOPR i GOPR apelują o rozwagę
-
09:08
Telematyka wideo w branży transportowej
-
09:04
Jakie są kryteria skuteczności leczenia alkoholizmu w długiej perspektywie?
-
08:58
Jak wybrać idealne krzesła do salonu? Poradnik dla każdego wnętrza
-
08:36
Mata grzewcza – jak działa? Jak ją użytkować?
-
08:07
Jędrzej Majka: Słynne karnawały świata
-
06:55
Zmarł wieloletni prezes PKOl Andrzej Kraśnicki
-
21:50
Dlaczego Kraków jest coraz bardziej zakorkowany? Ekspert: SCT może nie załatwić sprawy
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Seria wypadków po opadach śniegu