wybory
Upomnienie i nagana dla proboszcza parafii Łąkta Górna. "Takie zachowanie nie przystoi kapłanowi"
Ksiądz Janusz Czajka otrzymał od biskupa tarnowskiego oficjalne upomnienie i naganę za to, że nazwał 9 kandydatów na prezydenta idiotami i kłamcami. Proboszcz parafii Łąkta Górna na bocheńszczyźnie ma także przeprosić parafian oraz wszystkie osoby, które poczuły się zgorszone czy też urażone jego wypowiedzią. Ks. Czajka ma też odbyć miesięczne rekolekcje.
Małgorzata Kidawa-Błońska: nie będę brała udziału w tych wyborach
Nie będę brała udziału w tych wyborach prezydenckich - oświadczyła w piątek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która była kandydatką KO w wyborach prezydenckich.
Marek Pęk: M. Kidawa-Błońska jest ofiarą chaosu i konfliktu wewnątrz PO
- To kompromitacja największej partii opozycyjnej. Oni się mienią partią inteligencji, biznesu. Oni nie są w stanie wykreować lidera, który w kampanii swoim poparciem odzwierciedli poparcie partii PO, która za nim stoi - mówił na antenie Radia Kraków wicemarszałek Senatu z PiS, Marek Pęk.
Zarząd PO podejmie decyzję ws. kandydata na prezydenta. R. Trzaskowski za M. Kidawę-Błońską?
Zbierający się w piątek przed południem zarząd Platformy Obywatelskiej ma podjąć decyzję w sprawie wymiany kandydata na prezydenta. Z nieoficjalnych informacji wynika, że z kandydowania zrezygnować ma Małgorzata Kidawa-Błońska, a nowym kandydatem ma zostać Rafał Trzaskowski.
Piotr Sak: Opozycja szuka swojej szansy w chaosie. W zwykłych warunkach nie miałaby szans
- To próba wciągania w grę polityczną - mówił w Radiu Kraków Piotr Sak z Solidarnej Polski. To komentarz do zapowiedzi marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który chce zaprosić prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do izby wyższej, by wypracować kompromis w sprawie ustawy o wyborach prezydenckich w tym roku. "Zdajemy sobie sprawę, że działamy w stanie wyższej konieczności, trybie nadzwyczajnym, ale wybór prezydenta jest konieczny, by nie pogłębiać chaosu spowodowanego epidemią koronawirusa" - mówił nasz poranny gość.
Ireneusz Raś: Wiele osób z PO by mogło wystartować. Jest R. Sikorski, marszałek Grodzki, R. Trzaskowski
- Ja nie wykluczam startu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ktoś powie o Donaldzie Tusku. Nie wiem, czy to możliwe. Sytuacja musiałaby być bardzo dynamiczna. Na pewno wiele osób by mogło wystartować. Jest Radosław Sikorski, marszałek Grodzki, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Te osoby są wymieniane powszechnie. Poczekajmy jednak na przepisy. Trzeba je poznać, żeby podjąć decyzję, która pozwoli zmienić złego prezydenta - mówił na antenie Radia Kraków poseł PO, Ireneusz Raś.
Sejm uchwalił ustawę ws. tegorocznych wyborów prezydenckich
Sejm uchwalił we wtorek ustawę w sprawie tegorocznych wyborów prezydenckich. Zakłada ona, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też możliwość głosowania korespondencyjnego.
Pierwsza tura wyborów prezydenckich jeszcze przed wakacjami?
Zdaniem politologów, taki scenariusz jest możliwy. Na razie trwają dyskusje nad tym, w jakiej formie powinno się odbyć głosowanie. Przypomnę – zgodnie z uchwałą przedstawioną przez Państwową Komisję Wyborczą, cały proces wyborczy rusza na n
Andrzej Adamczyk: Dzisiaj najważniejsze jest bezpieczeństwo wyborów
- Dzisiaj najważniejsze jest to, żeby te wybory były bezpieczne, żebyśmy mogli powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, by zabezpieczyć te osoby, które wezmą w nich udział - powiedział w porannej rozmowie Radia Kraków minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Przypomnijmy, wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza wydała uchwałę, w której stwierdzono brak możliwości oddania głosu w wyborach prezydenckich zarządzonych na 10 maja. W efekcie marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na ponowne zarządzenie wyborów. Głosowanie musi odbyć się w ciągu 60 dni od dnia jego zarządzenia.
PKW: Proces wyborczy rozpoczyna się od nowa. Nie ma szans na wybory w maju
Proces wyborczy rozpoczyna się od nowa - tak o znaczeniu uchwały Państwowej Komisji Wyborczej mówi jej przewodniczący sędzia Sylwester Marciniak. Dokument wydany w niedzielę wieczorem przez PKW stwierdza, że w zarządzonych na 10 maja wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nie było możliwości głosowania na kandydatów.
Szef PKW: po uchwale PKW nie jest możliwe, by wybory odbyły się 23 maja
Po uchwale Państwowej Komisji Wyborczej termin wyborów prezydenckich 23 maja nie jest możliwy - oświadczył w niedzielę przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. W przyjętej w niedziele uchwale PKW stwierdziła, że w wyborach prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów.
Władysław Kosiniak-Kamysz: Żyjemy w oparach absurdu i uważamy, że to normalne
- To, że wyborów nie będzie, to dobrze. To, że państwo nie zadziałało, że nie może sobie poradzić z organizacją wyborów, jest przerażające - mówił na antenie Radia Kraków lider PSL i kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. PKW oświadczyła w czwartek wieczorem, że głosowanie 10 maja nie może się odbyć. "Pozbawienie Państwowej Komisji Wyborczej prawnych możliwości drukowania kart do głosowania sprawiło, że głosowanie w wyborach 10 maja jest niemożliwe. Karty wyborcze są bowiem warunkiem koniecznym do przeprowadzenia głosowania" - głosi oświadczenie PKW. "Wybory nie zostały przesunięte, nie wprowadzono stanu klęski żywiołowej, a to jedyny sposób przesunięcia wyborów - mówił Kosiniak-Kamysz w porannej rozmowie Radia Kraków.
Sejm odrzucił uchwałę Senatu ws. ustawy dot. głosowania korespondencyjnego
Sejm odrzucił uchwałę Senatu ws ustawy dotyczącej głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r. Teraz ustawa trafi do prezydenta.
Edward Siarka: Będzie obstrukcja jakiegoś samorządowca? Utrata stanowiska
- Planowane na najbliższą niedzielę wybory prezydenckie odbędą się w późniejszym terminie. Zjednoczona Prawica udowodniła, że potrafi osiągnąć porozumienie w sprawach najważniejszych dla Polski - mówił gość Radia Kraków, poseł Edward Siarka, przedstawiciel Solidarnej Polski w Klubie Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości.
Aleksander Miszalski: Senator Zając związany z Porozumieniem zagłosował z nami. To dobry prognostyk
- Wierzę, że tak jak stało się w Senacie, tak i w Sejmie ustawa o korespondencyjnym głosowaniu na prezydenta zostanie odrzucona - mówił na antenie Radia Kraków gość poranka, poseł Aleksander Miszalski z Koalicji Obywatelskiej, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Małopolsce.
Senat odrzucił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r.
Senat we wtorek wieczorem odrzucił ustawę ws głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r. Za jej odrzuceniem głosowało 50 senatorów, przeciw było 35, a 1 osoba wstrzymała się od głosu. Teraz stanowisko Senatu trafi do Sejmu.
Władysław Kosiniak-Kamysz: Przyszły rok byłby najlepszym terminem wyborów
"Już kilka tygodni temu powinien zostać wprowadzony stan klęski żywiołowej" - powiedział na dzisiejszej konferencji w Porębie Spytkowskiej szef ludowców i kandydat na prezydent Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnił, że PSL na pewno będzie przeciwko głosowaniu korespondencyjnemu - i senatorowie i posłowie tego ugrupowania. Co do nowych terminów wyborów Kosiniak-Kamysz uważa, że nie ma podstaw prawnych do ustalania nowej daty, przyznał również, że nie będzie kwestionował mandatu Andrzeja Dudy, choćby miał on pełnić funkcję prezydenta rok dłużej.
Bartosz Brzyski: "3 scenariusze wyborcze i wszystko w rękach posłów Porozumienia Jarosława Gowina"
Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego opublikowało raport w sprawie wyborów prezydenckich. Autor tekstu - profesor Arkadiusz Radwan - prezentuje możliwe do wprowadzenia rozwiązania. Pierwszy scenariusz zakłada, że wybory odbędą się korespondencyjnie między 10 a 23 maja. Drugie rozwiązanie to wprowadzenie stanu nadzwyczajnego i głosowanie jesienią tego roku. Trzeci wariant to wydłużenie kadencji prezydenta i odłożenie wyborów nawet o dwa lata. Jak podkreślał w rozmowie z Mariuszem Bartkowiczem publicysta Bartosz Brzyski - rzecznik prasowy Klubu Jagiellońskiego - najbliższe dni będą kluczowe.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 11
- 12
- 13
- ...
- 15
- 16
- chevron_right
Najnowsze
-
21:50
Dlaczego Kraków jest coraz bardziej zakorkowany? Ekspert: SCT może nie załatwić sprawy
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Wypadek na DK7 - uwaga na poważne utrudnienia
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska
-
17:15
Nowe ładowarki samochodowe w Krakowie. Części mieszkańców się nie podobają, ale czy słusznie?
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
14:57
Czy komicy są smutni? Krzysztof Piasecki o kulisach pracy satyryka
-
10:00
Czy komicy są smutni?