Patronaty
Moda na dizajn z PRL jako poszukiwanie tożsamości kulturowej?
Krytycy i historycy dizajnu z zaciekawieniem obserwują silny powrót do estetyki powojennego wzornictwa, szczególnie w aranżacji prywatnych wnętrz i komercyjnych lokali użytkowych. Prym w tej tendencji wiodą tak zwane polskie klasyki dizajnu – meble, głównie krzesła, fotele, komody, mniejsze meblościanki i akcesoria do wnętrz produkowane w Polsce Ludowej. Przedmioty niegdyś źle kojarzone, bo reprezentujące upolitycznioną estetykę, dzisiaj zachwycają młodych kolekcjonerów zaklętym w nich czarem minionej epoki – czasów, które znają wyłącznie z filmów dokumentalnych i z rodzinnych przekazów.
Weekendowa Noc Teatrów w Solskim
W najbliższy weekend wieczorem 15 i 16 czerwca Teatr im. Ludwika Solskiego przyłącza się do obchodów Nocy Teatrów 2024 w Krakowie i z tej okazji proponuje moc atrakcji i wydarzeń.
Dzień Mleka na Uniwersytecie Rolniczym
14 czerwca 2024 r. w godzinach od 10:00 do 15:00 na terenie kampusu URK przy ulicy Balickiej 104
(Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności) odbędzie się „Dzień Mleka".
“15 sekund sławy” - projekt Małgorzaty Haduch
“15 sekund sławy” to bezprecedensowe badanie twórcze w reżyserii i choreografii Małgorzaty Haduch, która tym projektem wieńczy 20 lat swojej działalności twórczej w offowym nurcie sztuk scenicznych.
Spektakl „Karsylewka i świat”
Spektakl oparty na opowiadaniach Szolema Alejchema. Trzech aktorów (oraz „prawdziwy Adler z Ameryki! Największy komik świata!”) kreuje galerię postaci, dla których Kasrylewka jest całym światem. Prapremierę zaplanowano w Teatrze Praska 52 w Noc Teatrów 15 czerwca, a premierowy spektakl - dzień później, w niedziele 16 czerwca.
ZIEMIANIN i BELLON – wiersze i piosenki
NCK zaprasza na koncert piosenek do tekstów Adama Ziemianina, do których muzykę napisali Krzysztof Myszkowski i Wojciech Jarociński oraz piosenek Wojtka Bellona, które wykonywane były przez Wolną Grupę Bukowina. Nie zabraknie więc „Bieszczadzkich Aniołów”, „U Studni” i„Czarnego bluesa o czwartej nad ranem”, czyli najbardziej znanych ballad z tekstami Adama Ziemiania. Ale będą także najbardziej znane piosenki Wojtka Bellona, czyli „Bukowina”, „Ballada o Cześku Piekarzu” i „Pejzaże harasymowiczowskie”. Całość spleciona opowieściami o Wojtku, Busku, Ponidziu i Krakowie.
Trasa spektaklu LEKCJA ANATOMII – REKONFIGURACJA
„Lekcja anatomii – rekonfiguracja” to teatralna produkcja Cricoteki, która jest wspólnym projektem Agaty Skwarczyńskiej i grupy osób z różnymi potrzebami. Projekt powstał w zeszłym roku. Praca nad nim jest ciągłym procesem, dla którego inspirację i punkt odniesienia stanowi obraz Rembrandta „Lekcja anatomii doktora Tulpa” oraz happening Tadeusza Kantora „Lekcja anatomii wedle Rembrandta”. Celem jest rekonfiguracja – przesunięcie gestów i sensów pierwowzorów. Premiera odbyła się 24 września 2023 roku podczas inauguracji Festiwalu Kultury Wrażliwej.
Wojciech Kułach Wawrzyńcok i jego duchowi spadkobiercy | spotkanie z autorką albumu Barbarą Gałdyś
12 czerwca 2024 r. Muzeum Etnograficzne w Krakowie i Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zapraszają na spotkanie z Barbarą Gałdyś, propagatorką Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka (1811-1897), postaci nietuzinkowej, którą zwano Leonardem da Vinci z Gliczarowa.
Koncert „Oblicza miłości”
Zapraszamy do Siedziby Głównej Centrum Kultury Podgórza na koncert „Oblicza miłości” – ostatni koncert kameralny przed wakacyjną przerwą, który odbędzie się 26 czerwca 2024 (środa), o godz. 18.00.
Spektakl taneczny „Kwiat Paproci”
Klub Aleksandry – filia Centrum Kultury Podgórza, zaprasza na spektakl taneczny w wykonaniu Teatru Tańca Terpsychora, którego fabuła nawiązuje do legendy o poszukiwaniu magicznego kwiatu paproci.
Spotkanie podróżnicze w Dworze Czeczów
Są małżeństwem od 2021 roku. Podróże kamperem to ich pasja. I właśnie doświadczeniem związanym z tą formą podróżowania będą się dzielić z uczestnikami czerwcowego spotkania w Dworze Czeczów. Centrum Kultury Podgórza zaprasza 15 czerwca o godz. 16.00.
DNI NOWEJ HUTY 2024 - festyn rodzinny i występy na scenie plenerowej!
Przed nami kolejna edycja plenerowego święta - w tym roku będziemy wspólnie obchodzić siedemdziesiąte piąte urodziny „najmłodszej siostry Krakowa”. Na wszystkich, którzy w sobotę, 8 czerwca pojawią się przed Nowohuckim Centrum Kultury czeka moc atrakcji: rodzinny festyn, pokazy, prezentacje, zabawy, konkursy i koncerty na dwóch scenach. Wystąpią m.in. Bryska, Marika, Maciej Maleńczuk, grupy i zespoły artystyczne NCK oraz zaproszeni goście. W programie znajdą się pokazy tańca z różnych stron świata tańce narodowe, ludowe, tradycyjne, nowoczesne, dworskie, klasyczne, współczesne, orientalne i towarzyskie. W wydarzeniu weźmie udział około 600 tancerzy. Od wczesnego popołudnia do późnej nocy, pod gołym niebem i w zasięgu ręki.
XV Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej 2024
Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się w malowniczej Gminie Stryszawa. Wspaniała muzyka oraz architektura kościołów w których ona brzmi rezonują ze sobą i pobudzają wszystkie zmysły.
VI Retro Piknik Dawnej Rabki Czar - 160 lat Uzdrowiska
Od 14 do 16 czerwca zapraszamy do Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju na VI Retro Piknik Dawnej Rabki Czar. To trzydniowe bezpłatne wydarzenie edukacyjno-kulturalne, przenoszące uczestników w początki świetności uzdrowiska tj. lata 1900-1939. Głównym atutem tego unikalnego w skali kraju wydarzenia jest oprawa artystyczna w stylu retro.
XVI Piknik Krowoderski „W krainie bajek”
Lubicie dobrą zabawę? Chcecie ciekawie i twórczo spędzić sobotę? Mamy dla Was nie lada atrakcje i mnóstwo pozytywnych wrażeń - już 15 czerwca zapraszamy Was na XVI Piknik Krowoderski "W krainie bajek".
18. Małopolski Piknik Archeologiczny
Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana przez Muzeum Archeologiczne w Krakowie, Oddział Nowa Huta na terenie zespołu dworsko-parkowego w Branicach przy ul. Sasanek 2A.
Zapraszamy w sobotę, 15 czerwca 2024 roku.
Zakończenie 79. sezonu artystycznego Filharmonii Krakowskiej
Na zakończenie 79. sezonu artystycznego Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zaprezentuje monumentalne dzieło oratoryjne Felixa Mendelssohna zatytułowane Eliasz. Koncerty wieńczące sezon odbędą się w najbliższy piątek, 7 czerwca 2024 roku o godz. 19.30 i w sobotę, 8 czerwca br. o godz. 18.00 w sali koncertowej przy ul. Zwierzynieckiej. Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej poprowadzi dyrektor artystyczny instytucji – Alexander Humala, w wykonaniu oratorium udział wezmą ponadto soliści: Francesca Pusceddu – sopran, Ewa Biegas – mezzosopran, tenor Adam Sobierajski oraz baryton Bernhard Hansky.
Konferencja społeczno - medyczna "In vitro To My"
4 czerwca o godz. 10.00 w Akademii Muzycznej (ul. św. Tomasza 43) odbędzie się konferencja społeczno - medyczna "In vitro To My".
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 11
- 12
- 13
- ...
- 109
- 110
- chevron_right
Najnowsze
-
15:22
Zakopiańska snowboardzistka Aleksandra Król-Walas wygrała zawody Pucharu Świata
-
14:11
Nie żyje dr Kazimierz Walasz, wieloletni prezes Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego
-
13:56
Nowy Sącz - nowy rok - nowe twarze we władzach miasta, spółek i instytucji
-
13:41
Partia Razem ogłosiła kandydata na prezydenta
-
12:53
IMGW ostrzega przed zamieciami śnieżnymi i silnym wiatrem
-
11:28
Owintar w końcu przestanie straszyć w centrum Tarnowa. "Część mieszkańców Krakowa czeka na tę ofertę"
-
10:07
Gdy zimno - mocno sie przytulamy, czyli zwierzeca "termoregulacja"
-
09:13
W górach przybyło śniegu, ratownicy TOPR i GOPR apelują o rozwagę
-
09:08
Telematyka wideo w branży transportowej
-
09:04
Jakie są kryteria skuteczności leczenia alkoholizmu w długiej perspektywie?
-
08:58
Jak wybrać idealne krzesła do salonu? Poradnik dla każdego wnętrza
-
08:36
Mata grzewcza – jak działa? Jak ją użytkować?