Patronaty
Wieczór fado w NCK
Pedro Moutinho pochodzi ze słynnej rodziny mistrzów Fado. W 2003 roku wydał pierwszy album, na którym tradycyjne pieśni przeplatał współczesnymi, sięgał po aranże orkiestrowe i śpiewał pieśni brazylijskich bardów. Głos o cudownie pełnym paśmie, wyrównany, jak koncertowy Steinway – tak o Pedro Moutinho pisze Marcin Kydryński, który poprowadzi wieczór.
„Tartuffe albo Szalbierz” - zaprasza Teatr im. Ludwika Solskiego
„Tartuffe albo Szalbierz”, komedia która powstała w XVII wieku okazuje się dalej aktualna i potrafi zadziwić. Teatr im. Ludwika Solskiego prezentuje sztukę szeroko znaną światowej publiczności i przypomina historię w odświeżonej i bardziej nowoczesnej formie dzięki współczesnemu tłumaczeniu.
Przebudzenie. Nowy rok zaczyna się w marcu - nowa wystawa w Muzeum Etnograficznym
Dlaczego Nowy Rok jest w styczniu, a Wielkanoc przypada na wiosnę? Czy wiosna kojarzy nam się wyłącznie z czasem radosnym i pełnym życia? Jakie praktyki stosowano, żeby zapewnić przyjście wiosny?
Tajemnice kościoła św. Klemensa w Wieliczce
Spektakularne dzieła złotnictwa gotyckiego i barokowego, ale także obrazy, rzeźby, relikwiarze, szaty liturgiczne (XVI-XIX w.), historyczny księgozbiór (XV-XIX w.) z niezwykle cennego skarbca wielickiej parafii będzie można podziwiać na wystawie „Tajemnice kościoła św. Klemensa w Wieliczce”. Dowodzą, że wielicka parafia w okresie staropolskim należała do najbogatszych w Polsce. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza.
AD HOC zaprasza na „VARIETE’s Impro Show”
9 kwietnia, grupa AD HOC zaprasza na cykl w pełni improwizowanych spektakli komediowych! „VARIETE’s Impro Show” to historie tworzone na oczach publiczności, piosenki które powstają „tu i teraz”, wyzwania rzucane przez widzów i mnóstwo dobrej zabawy. Przed Państwem 90 minut kreatywnej rozrywki, dozwolonej od lat 16-tu!
Studencki Festiwal Informatyczny od 4 kwietnia ponownie w Krakowie
Od 4 do 6 kwietnia 2024, Kraków ponownie stanie się miejscem spotkania dla specjalistów, entuzjastów i firm z branży informatycznej z całego świata. W ramach 19 edycji Studenckiego Festiwalu Informatycznego odbędą się wykłady, praktyczne warsztaty i Lighting talki, czyli ponad 40 wydarzeń poświęconych sztucznej inteligencji, tworzeniu gier i aplikacji, blockchain i nie tylko. Konferencja odbędzie się w Auditorium Maximum UJ.
64. Konkurs Palm Wielkanocnych w Rabce-Zdroju
Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju zaprasza do udziału w corocznym Konkursie Palm Wielkanocnych. Tegoroczna edycja odbędzie się 24 marca o godzinie 12:00.
„Bereś” w Cricotece już od marca
Od 21 marca do 8 grudnia 2024 roku w Cricotece przy ul. Nadwiślańskiej 2-4 w Krakowie trwać będzie wystawa Jerzego Beresia – jednego z najważniejszych awangardowych artystów polskich. „Bereś” to pierwsza od śmierci artysty w 2012 roku duża prezentacja jego twórczości, na którą składają się ściśle ze sobą powiązane dwa nurty: rzeźby i manifestacje. Planowany jest też rozbudowany program towarzyszący – do dialogu z twórczością Beresia zostaną zaproszeni performerzy i performerki. Zaplanowano również możliwość nawiązania bezpośredniej relacji z częścią oryginalnych obiektów poprzez ich dotykanie i wprawianie w ruch.
Trio z Berlina koncertuje z Sinfoniettą
Gwiazdy z Sinfoniettą to cykl, który prezentuje krakowskiej publiczności wschodzące gwiazdy europejskiej sceny muzyki klasycznej i uznanych solistów. W kolejnej odsłonie cyklu, 29 lutego Sinfonietta Cracovia wystąpi pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak w sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej, a towarzyszyć będą jej artyści związani z Filharmonią Berlińską: Nikolaus Resa (fortepian), Krzysztof Polonek (skrzypce, koncertmistrz Filharmoników Berlińskich) oraz Katarzyna Polonek (wiolonczela) – czyli Berlin Piano Trio.
Emaus przy Błoniach – święto całej rodziny
Krakowskie Forum Kultury zaprasza na Jarmark odpustowy Emaus przy Błoniach, który odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia 2024 roku, wyjątkowo na alejce pieszo-rowerowej przy Błoniach wzdłuż alei 3 Maja.
Premiera spektaklu „Nasze żony” w reżyserii Wojciecha Malajkata
23 marca o godzinie 19.00 w Krakowskim Teatrze Scena STU odbędzie się premiera spektaklu „Nasze żony” w reżyserii Wojciecha Malajkata.
Wielkanocny Kiermasz z jajem
23 marca, na placu Wspólnoty w Szycach (przy Urzędzie Gminy) odbędzie się wielkanocny Kiermasz z jajem. Od godz. 9.00 d0 13.00 będzie można zaopatrzyć się w produkty niezbędne do wykonania świątecznych dań i ciast, kupić przetwory z warzyw i owoców, a także sery i produkty mleczne, pieczywo i ciasta, wędliny, oleje, octy i zakwasy. Nie zabraknie także świątecznych dekoracji.
DIZAJN NA FALI - rozmowy o kierunkach rozwoju w polskim projektowaniu
20 marca Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza na spotkanie "Siła edukacji. O kształceniu nowych pokoleń projektantów, inwestorów i konsumentów". Gośćmi będą: Czesława Frejlich i Piotr Voelkel.
Lee Reynolds dyryguje Sinfoniettą Cracovią
Brytyjski dyrygent Lee Reynolds poprowadzi Sinfoniettę Cracovię w marcowym koncercie z cyklu Gwiazdy z Sinfoniettą, prezentując żywiołowy i klasycznie elegancki zarazem program, który przywołuje brzmienia wiosny.
Salon Marcowy 2024. Stanisław Kulon w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem
Zakopiańskie Centrum Kultury zaprasza do Miejskiej Galerii Sztuki na kolejną odsłonę „Salonu Marcowego”. To niezwykła podróż śladami twórczości Stanisława Kulona, rzeźbiarza, ucznia Antoniego Kenara, absolwenta Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem.
Historia muzyki według Waldemara Malickiego w Filharmonii Krakowskiej
Filharmonia Krakowska zaprasza na niecodzienny koncert z udziałem Waldemara Malickiego - wybitnego pianisty, kameralisty, improwizatora, wreszcie - popularyzatora muzyki klasycznej, którego rozliczne programy - od telewizyjnego show "Wszystko jest muzyką", po widowisko "Filharmonia dowcipu", czy wreszcie program w radiowej Dwójce "Upiór w eterze", gromadzą coraz większe rzesze wielbicieli.
Najszczęśliwszy dzień - spektakl na aktorkę solo inspirowany postacią Elżbiety Czyżewskiej
Jest 13 czerwca 1965 roku. Najszczęśliwszy dzień w życiu młodej Elżbiety Czyżewskiej. Aktorka siedzi na masce błękitnego samochodu i macha do zgromadzonych na stadionie tłumów, które wiwatują na jej cześć. Jeszcze nie wie, że wiosną 1968 roku wyjedzie z Polski, a życie jakie znała dotąd całkowicie się zmieni.
Wiosenny weekend otwarcia w Bunkrze Sztuki
„Bunkier dla krakowian(ek)” – tym hasłem Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki komunikuje ponowne otwarcie swojej siedziby. Po dłuższej nieobecności przy placu Szczepańskim, wraz z nadchodzącą wiosną Galeria na nowo określa swój profil i zaprasza na Wiosenny Weekend Otwarcia, który odbędzie w dniach 22–24 marca – z cyklem warsztatów, szeregiem oprowadzań i spotkań, a także bardzo nietypową ofertą kulturalną.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 19
- 20
- 21
- ...
- 109
- 110
- chevron_right
Najnowsze
-
15:30
"Ręce precz od naszych dzieci" - w Krakowie protestowano przeciwko edukacji zdrowotnej
-
15:29
Tarnowscy szczypiorniści udanie rozpoczęli rundę rewanżową
-
13:06
Czym jest dziś Conradowskie jądro ciemności? Profesor filozofii: Tym samym – agresją wobec obcości
-
12:46
Zimowa aura przyciągnęła turystów do Krynicy i na stoki narciarskie
-
11:55
Szykują się utrudnienia dla kierowców, mieszkańcy Szczurowej zapowiadają protest
-
11:20
Krakowski Rynek Główny w bieli
-
10:55
Wielki sukces Muszyny. Czy prześcignie Krynicę?
-
09:23
Rośnie zagrożenie lawinowe. "Te miejsca należy traktować jako szczególnie niebezpieczne"
-
09:02
Jak zdobyć uprawnienia budowlane?
-
07:05
Paweł Wąsek mistrzem Polski!
-
06:57
Trudne warunki na drogach, uwaga na oblodzenia
-
18:56
Radni Lewicy chcą usunięcia arcybiskupa z kapituły Cracoviae Merenti. Głosowanie na najbliższej sesji rady miasta?