Radio Kraków

Patronaty

Elektro Sinfonietta

U progu wiosny, 9 marca Sinfonietta Cracovia inauguruje nowy cykl koncertów – Elektro Sinfonietta.

"Melo-nie-dramat" Andrzeja Poniedzielskiego w Klubie Studio

12 marca, Klub Studio zaprasza na wyjątkowy koncert „Melo-nie-dramat” z udziałem niezrównanego satyryka, poety, aktora i gitarzysty – Andrzeja Poniedzielskiego.

Recital Kabaretowy Artura Andrusa

4 marca Klub Studio zaprasza na Recital Kabaretowy Artura Andrusa. Zabrzmią utwory znane, lubiane i wciąż wyczekiwane przez publiczność. Początek koncertu o godz. 20.

Wspierajmy koty ze schronisk!

Mruczek sam nie poprosi o pomoc – robimy to w jego imieniu! Dołącz do VI edycji akcji Fundacji Psi Los i Fundacji portalu Ratujemy Zwierzaki. Wesprzyj koty z kilkudziesięciu schronisk w całej Polsce.

Warsztat mistrzowski z dr Marzeną Kolarz

16 marca Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na warsztat mistrzowski z dr Marzeną Kolarz, który pozwoli zapoznać się z XIX-wieczną techniką mokrego kolodionu, a konkretniej z jej pozytywową odmianą – ambrotypią.

Otwarty wykład dr Marzeny Kolarz

3 marca w samo południe, Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na spotkanie z dr Marzeną Kolarz, fotografką i wykładowczynią na UKEN w Krakowie, która opowie o warsztacie XIX-wiecznego fotografa oraz o procesie powstawania zdjęć w historycznej technice mokrego kolodionu. Wykładowi towarzyszyć będzie prezentacja zabytkowego aparatu wykorzystywanego przez artystkę, a także bezcennych klisz kolodionowych ze zbiorów MEK.

Kampania edukacyjna "Robak"

W 190. rocznicę wydania "Pana Tadeusza" ruszyła kampania edukacyjna "Robak" oparta o grę planszową i internetową platformę wiedzy. Jej celem jest wykorzystanie nowych sposobów (gra, memy, internet) do zainteresowania młodych ludzi epopeją oraz dostarczenie nauczycielom nowoczesnych, atrakcyjnych narzędzi edukacyjnych. - Zależy nam na trwałym wprowadzeniu projektowych rozwiązań (zwłaszcza dostępnej bez ograniczeń internetowej platformy wiedzy) do szkół i bibliotek - mówi organizująca projekt Iwona Haberny.

Kampania edukacyjna „Robak” w 190. rocznicę wydania „Pana Tadeusza”

  • date_range 2024-02-27
27 lutego rozpoczyna się kampania edukacyjna „Robak”, w oparciu o grę planszową i internetową platformę wiedzy, w 190 rocznicę wydania „Pana Tadeusza”.

Mozart, Mendelssohn i Mahler w interpretacji Saschy Goetzla

Abonamentowe koncerty symfoniczne Filharmonii Krakowskiej – w piątek, 1 marca 2024 roku o godz. 19.30 i w sobotę, 2 marca br. o godz. 18.00 – wypełnią trzy dzieła Wolfganga Amadeusa Mozarta,  Felixa Mendelssohna i Gustava Mahlera w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Saschy Goetzla. Z samym zaś dyrygentem będzie można podyskutować o wybitnej twórczości ostatniego ze wspomnianych kompozytorów, Gustava Mahlera, podczas Dyskusyjnego Klubu Muzycznego „Wszystko Gra” – w sobotę o godz. 16.30. Rozmowę  poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Pan Twardowski. Ale bajka!

Spektakl Baletu Cracovia Danza Pan Twardowski. Ale bajka! oparty na muzyce Stanisława Moniuszki zabiera widza w świat wyobraźni, magii i humoru, ale przede wszystkim tańca – w końcu to on jest językiem, w którym artyści snują swoją opowieść. Zapraszamy 19 i 20 marca do Teatru Vartiété.

Ostrowski śpiewa Krawczyka

Wokalista obdarzony charyzmatycznym, barytonowym głosem i niekwestionowana ikona polskiej sceny muzycznej – tak najkrócej można opisać Krzysztofa Krawczyka. W sobotę 9 marca, w Forcie Borek – filii Centrum Kultury Podgórza (ul. Forteczna 146) - największe przeboje tego artysty wykona znany polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Mariusz Ostrowski. Początek koncertu o godz. 18.00.

Posprzątaj z nami Małopolskę! 22 marca – 22 kwietnia 2024

Ponad 50 tysięcy uczestników, setki lokalnych akcji sprzątania, sadzenie drzew, montowanie budek lęgowych, warsztaty edukacyjne, gry terenowe, konkursy ekologiczne, a także degustacje dań eko i regionalnych przysmaków – to bilans dwóch poprzednich edycji największej akcji ekologicznej województwa małopolskiego. Czego możemy spodziewać się w trzeciej edycji wydarzenia? To zależy tylko od mieszkańców!

Otwarcie Muzeum KL Plaszow - wystawa plenerowa "Miejsce po, miejsce bez"

15 marca o godz. 11.00 Muzeum KL Plaszow zaprasza do udziału w uroczystości oficjalnego otwarcia wystawy plenerowej i w prezentacji efektów prac inwestycyjnych wykonanych w terenie. Otwarciu będzie towarzyszył półroczny cykl wydarzeń przybliżających uczestnikom historie osób, których losy na zawsze powiązane zostały z KL Plaszow.

Gabinet porcelanowy - nowa stala wystawa w Zamku Królewskim na Wawelu

Nowa, stała wystawa Zamku Królewskiego na Wawelu - Gabinet Porcelanowy - prezentuje nie tylko najwybitniejsze, kunsztownie wykonane dzieła z porcelany pochodzące z założonej przez króla Augusta II manufaktury w Miśni, ale także szerokie spektrum kultury materialnej XVIII wieku. Tak przedstawiona kolekcja jest najbardziej znaczącym zbiorem w Europie Środkowej.

Motety Palestriny i Brucknera na początek Wielkiego Postu

Na otwarcie okresu Wielkiego Postu, w sobotę, 17 lutego 2024 roku o godz. 18.00 Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą Agnieszki Franków-Żelazny wykona motety Giovanniego Pierluigi da Palestriny oraz Antona Brucknera – w 200. rocznicę urodzin kompozytora.

Neuronus 2024 Neuroscience Forum - spotkanie młodych naukowców w Krakowie

  • date_range 2024-02-13
Wyjątkowe spotkanie młodych naukowców – 13. edycja Neuronus Neuroscience Forum, ponownie w krakowskim Auditorium Maximum, w dniach 25-27 kwietnia 2024 r.

Zwycięzca ostatniego konkursu Fitelberga po raz pierwszy wystąpi w Krakowie

Jeszcze w momencie ogłaszania repertuaru 79. sezonu artystycznego Filharmonii Krakowskiej nie było znane nazwisko dyrygenta, który poprowadzi koncerty abonamentowe 9 i 10 lutego 2024 roku (w piątek o godz. 19.30 i w sobotę o godz. 18.00). Jest nim bowiem zwycięzca rozstrzygniętego w listopadzie ubiegłego roku XI Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach, 23-letni artysta pochodzenia chińskiego, Jong-Jie Yin. Młody dyrygent poprowadzi Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej podczas koncertów na zakończenie karnawału, solistą wieczorów będzie natomiast jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów – Aleksander Dębicz. W programie koncertów znalazły się utwory George’a Gershwina – Uwertura kubańska oraz Błękitna rapsodia, utwór świętujący w tym roku stulecie prawykonania. W drugiej części usłyszymy natomiast dwie suity z Trójgraniastego kapelusza Manuela de Falli.

Wernisaż wystawy "HerStories. Losy europejskich Żydówek w XX wieku" w Żydowskim Muzeum Galicja

7 lutego 2024 o godz. 18:00 w w Galerii im. Koreta Żydowskiego Muzeum Galicja odbędzie się wernisaż wystawy "HerStories. Losy europejskich Żydówek w XX wieku"

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię