Nasze akcje
Takich koncertów nie było w Radiu Kraków od lat. Wybitni artyści, oryginalne wykonania
Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Radio Kraków i marka płytowa ANAKLASIS zapraszają do Krakowa na jesienne koncerty, podczas których zabrzmi twórczość najwybitniejszych polskich kompozytorów we współczesnych reinterpretacjach znakomitych artystów sceny jazzowej i muzyki klasycznej.
Cykl koncertów „ANAKLASIS na fali. #WYOSTRZSŁUCH na Radio Kraków" będzie transmitowany na radiowej antenie. Kolejny koncert cyklu w Studiu im. Romany Bobrowskiej już 28 listopada.
Dolina Prądnika pomysłem na weekend? Cudowny zamek w Pieskowej Skale i wyborne jedzenie. Mały minus za dojazd
Weekend w Pieskowej Skale? To świetny pomysł! Na polu namiotowym można sobie przypomnieć młode lata w harcerstwie, na obiad czeka pyszny pstrąg ojcowski. Zamek zachwyca pod każdym względem, podobnie jak otoczenie z Maczugą Herkulesa na czele. Dolina Prądnika oferuje także piękne widoki i wspaniałe ścieżki spacerowe. Do tego słoń. Zagadkę słonia proponujemy jednak rozwiązać samodzielnie! Jedyny, choć niewielki minus, dajemy za dojazd, gdyż Trasa Olkuska bywa mocno zakorkowana.
„Wakacje z duchami”. Pieskowa Skała – czarnoksiężnik, Rej i rajskie pokoje
„Zacny marszałku! wiecznie trwałe mury/ Łamiąc odważnym kosztem upornej natury,/ Twardym lity kamieniem wzgórek okazały/ Mocniąc i zdobiąc kasztet twój Pieskowej Skały”… Tak, jesteśmy właśnie tutaj, w Pieskowej Skale. To już przedostatnia wycieczka w ramach naszej letniej akcji „Wakacje z duchami”.
Utalentowani Pan / Pani Jamnik. Konkursowa rozgrzewka przed 26. „Marszem Jamników”
W ramach rozgrzewki przed 26. „Marszem Jamników”, który w niedzielę 8 września przemaszeruje Bulwarem Czerwieńskim pod pomnik psa Dżoka, Radio Kraków zaprasza miłośników i właścicieli jamników do wzięcia udziału w konkursie, który ma udowodnić, że jamnik jako największy psi indywidualista jest również psem o wyjątkowych (a czasem zadziwiających) talentach. Tytuł konkursu: UTALENTOWANI PAN / PANI JAMNIK.
Wakacje z duchami. Nowy Wiśnicz, czyli dokąd lecieli Turcy
Sarmaci, cztery tajemnicze kolumny, Mickiewicz, Matejko, ziemniak, rosół, który nie może śmierdzieć wiatrem i kaplica, w której słychać każdą spowiedź – po prostu Nowy Wiśnicz. To tu zabieramy Was w ramach naszego letniego cyklu „Wakacje z duchami”.
„Wakacje z duchami”. Zamek w Niedzicy czyli skąd się wzięło inkaskie kipu
Każdy szanujący się zamek ma ducha. Duchy rodzą się w wyobraźni ludzi i wprowadzają się na zamek; pojawiają się tu i tam albo po prostu są gdzieś (ludzie swoje wiedzą). Ale jest taki zamek w Polsce, i to w Małopolsce, na którym mieszka prawdziwy duch. No jasne, że nie ma ciała, nie podbiera ludziom z kurników domowego ptactwa i nie rozpala na zamku ogniska, żeby usmażyć kiełbasę. Chodzi o to, że duch był kiedyś naprawdę żyjącym człowiekiem. I takie szczęście ma zamek w Niedzicy, pięknie położony nad Jeziorem Czorsztyńskim. Tu was zabieramy. Tu będą dziennikarze Radia Kraków – sprawdzą dla Was to, co w podróży najważniejsze (dojazd, atrakcje na miejscu, ceny, noclegi, udogodnienia). A historia ducha z Niedzicy opowie się sama, z naszą małą pomocą.
"Wakacje z duchami" w Muszynie. Jak Jan Kochanowski raczył się winem i co z tego wyszło
Miasteczko nad Popradem, gdzie słychać i widać wyziewy, gdzie wieki temu każdy sołtys był dragonem, a starosta obdzierał ze skóry. Gdzie można zgubić się w ogrodach, upić się wodą mineralną i szukać skamieniałych dzieci. Szanowi państwo – oto Muszyna. Trzeci przystanek na naszej wakacyjnej trasie „Wakacje z duchami”.
Burzliwa historia, malownicza panorama i... darmowe parkingi
Z Krakowa do Dobczyc Rafał Majka jedzie rowerem pół godziny! Ale to Majka. Tych, którzy wolą podróżować samochodem, ucieszy zapewne darmowa sieć parkingów. A co można robić w Dobczycach podczas weekendowych albo dłuższych wyjazdów? Sprawdziliśmy i oceniliśmy. Miasto otrzymało w sumie 47 na 50 możliwych punktów! A oto nasz radiowy przewodnik.
„Wakacje z duchami” w Dobczycach. Czy Władysław Jagiełło pił wodę z Raby?
Czy Dobczyce ze swoim zamkiem, który z powodzeniem mógłby grać w filmach grozy, i z górą o makabrycznej nazwie Trupielec, to miejsce straszne? Sprawdzimy dla Was nie tylko to. Właśnie ruszamy w podróż, którą nazwaliśmy „Wakacje z duchami”, jej drugim przystankiem będą Dobczyce.
To miasto idealne na weekend! Z Krakowa dojedziesz tu miejskim autobusem
Za nami pierwszy wyjazd z tegorocznej, wakacyjnej trasy Radia Kraków „Wakacje z Duchami”. W planach 10 małopolskich zamków i królewskich miejscowości. Chcemy pokazać, jak ciekawie, aktywnie, nieszablonowo spędzić urlop, a może tylko weekend. Każde miejsce, które odwiedzamy, oceniamy w 10 kategoriach w skali od 1 do 5. W pierwszej odsłonie dziennikarze Radia Kraków Elżbieta Raczyńska i Marcin Koczyba odwiedzili Niepołomice. Miasto otrzymało w sumie 49 na 50 możliwych punktów! A o to nasz radiowy przewodnik.
„Wakacje z duchami”. Zamek Królewski w Niepołomicach – czterech królów i jeden czakram
Co Wy wiecie o Niepołomicach? Mają zamek, mają Puszczę Niepołomicką i Puszczę Niepołomice, niezłe lody na rynku. A może nigdy nie byliście w tym miasteczku? Za chwilę tam pojedziemy i sprawdzimy dla Was atrakcje, dostaniecie mnóstwo przydatnych informacji. Powiemy Wam, co nas w miasteczku zachwyciło, a co wystraszyło, w końcu to „Wakacje z duchami”... Zamek w Niepołomicach i samo miasteczko są pierwszym miejscem na naszej mapie. Słuchajcie relacji naszych wysłanników na antenie Radia Kraków przez cały piątek i sobotę. W niedzielę podsumujemy cały wyjazd!
To już dziś! 26. Marsz Jamników
8 września Radio Kraków i Krakowskie Forum Kultury zapraszają wielbicieli największych psich indywidualistów oraz wszystkich miłośników rozszczekanych czworonogów na wielkie jamnicze święto - Marsz Jamników wraca pod Wawel!
"Słuchowisko" Ireneusza Iredyńskiego w Radiu Kraków
Radio Kraków i Fundacja Teatr Wyobraźni zapraszają we środę (29 maja) o godz. 19.15 do Studia im. Romany Bobrowskiej na "Słuchowisko" Ireneusza Iredyńskiego w reżyserii Dariusza Błaszczyka. To brawurowy pojedynek dwojga aktorów Teatru Polskiego - Anny Cieślak i Szymona Kuśmidera. Zaproszenia na antenie Radia Kraków i na profilu Radia Kraków na Facebooku.
Konkurs plastyczny „Tak sprzątamy Małopolskę”
Czysta i zadbana okolica to nasza wspólna odpowiedzialność. Uczestniczysz w wiosennych akcjach sprzątania w Małopolsce? Pokaż to na rysunku lub w innej formie plastycznej, przyślij lub przynieś pracę do Radia Kraków i weź udział w konkursie. Do wygrania atrakcyjne zestawy gadżetów ekoMałopolska.
Fortepian Steinway D-274 pozostaje w siedzibie Radia Kraków. W planach wydarzenia artystyczne, koncerty, audycje radiowe, audiobooki i słuchowiska
Radio Kraków podpisało umowę z renomowaną instytucją kultury Polskim Wydawnictwem Muzycznym w sprawie fortepianu koncertowego Steinway D-274, który krakowska rozgłośnia zakupiła za milion złotych w ubiegłym roku. Fortepian pozostanie w siedzibie rozgłośni, a Radio Kraków wspólnie z Polskim Wydawnictwem Muzycznym będzie realizować muzyczno-edukacyjny projekt, na który złożą się wydarzenia artystyczne, koncerty, audycje radiowe, audiobooki i słuchowiska. Celem przedsięwzięcia jest promocja polskiej muzyki, upowszechnianie dorobku znakomitych kompozytorów, wykonawców, i artystów związanych z Oficyną. O szczegółach będziemy komunikować wkrótce. Radio wspólnie z Polskim Wydawnictwem Muzycznym będzie również wykorzystywać fortepian i radiowe studia do sesji nagraniowych i innych przedsięwzięć.
Premiera płyty „Wariacje Geldbergowskie” Ewy Lipskiej
Utwory z tomu „Wariacje Geldbergowskie” Ewy Lipskiej usłyszymy w mistrzowskiej interpretacji Juliusza Chrząstowskiego, aktora Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Relacja z wydarzenia w studiu im. Romany Bobrowskiej w poniedziałek 18 grudnia o godz. 19. 05 na antenie Radia Kraków.
"Rękawice furmańskie. Niematerialne dziedzictwo regionu" - wystawa w Radiu Kraków
Ponad 30 rekonstrukcji rękawic furmańskich można obejrzeć na wystawie w Radiu Kraków. Zbiór na podstawie muzealnych eksponatów opracowały tkaczki z Grupy Przestrzenne Tkactwo Czarnych Górali. Do tej pory kolekcję prezentowano m.in. w Nowym Sączu, Szymbarku, Myczkowcach, a ostatnio także w Jaworzynce koło Koniakowa. Teraz czas na pokazanie skarbów Górali Nadpopradzkich w centrum Krakowa!
Festiwal Literatury dla Dzieci w Radiu Kraków
Niech żyje literatura! – to hasło przewodnie jubileuszowej 10. edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci, który rozpoczął się dzisiaj w Krakowie. Aż 11 festiwalowych spotkań odbędzie się w Radiu Kraków.
- chevron_left
- 1
- 2
- 3
- ...
- 26
- 27
- chevron_right
Najnowsze
-
10:05
Zaginęła 45-letnia Aneta Mytych z Wygiełzowa. ZDJĘCIE, RYSOPIS
-
09:51
Nowy rok szkoleniowy u małopolskich terytorialsów pod hasłem współpracy z jednostkami liniowymi Wojska Polskiego
-
09:00
Zainteresowanie jest ogromne! Konsultacje ws. SCT w Krakowie potrwają dłużej
-
08:15
Stanisław Bukowiec: W 2028 roku chcemy rozpocząć budowę trasy BDI. Dziś ogłoszenie postępowania na I etap
-
08:05
Wszędzie podwyżki za wywóz odpadów, ale tam będzie taniej!
-
07:49
Niezwykłe odkrycie w opactwie Benedyktynów w Tyńcu
-
07:35
Trwa remont "Modrzejówki"
-
07:23
Coraz więcej szlabanów na osiedlowych parkingach w Nowym Sączu
-
07:05
Po prawie roku rozpoczęła się wreszcie rozbiórka dawnego spichlerza w Radłowie
-
06:45
Awaryjna naprawa torowiska na ulicy Limanowskiego. Doba z utrudnieniami dla pasażerów
-
22:30
Jak Rosja rozgrywa Europę Środkową?