Patronaty
„O wszystkim pamiętać i wszystko zapomnieć…”. Prezentacja rysunków Tadeusza Kantora z cyklu Lekcje mediolańskie
Prezentacja cyklu rysunków Lekcje mediolańskie to niezwykła szansa, by po raz kolejny doświadczyć, jak wielowymiarowa i gatunkowo bogata potrafi być twórczość Tadeusza Kantora.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 18-24 listopada 2024 r.
Województwo Małopolskie ma przyjemność po raz piętnasty koordynować Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP) w Małopolsce. W ramach tygodniowego cyklu wydarzeń organizowanych w ramach ŚTP, mieszkańcy Małopolski będą mogli uczestniczyć w inspirujących warsztatach, prelekcjach, grach, spotkaniach z przedsiębiorcami czy indywidualnych konsultacjach.
Zaproszenie do udziału w „XIII FESTIWALU PIOSENEK ANDRZEJA ZIELIŃSKIEGO W GDOWIE”. Zgłoszenia do 22 listopada 2024 r.
Centrum Kultury w Gdowie od 13 lat organizuje jedyny w Polsce konkurs o zasięgu ogólnopolskim, podczas którego prezentowana jest twórczość Andrzeja Zielińskiego. Festiwal adresowany jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pierwszy etap tegorocznej edycji eliminacji odbędzie się on-line. Na zgłoszenia czekamy do 22 listopada 2024 r.
Level UP Your Skills!
Szukasz pracy? Stresujesz się z powodu nadchodzącej rozmowy rekrutacyjnej? A może nie wiesz jak stworzyć idealne CV?
W Krakowie odbędzie się doroczne święto twórców i twórczyń teatralnych: 14. Forum Młodej Reżyserii.
14. Forum Młodej Reżyserii organizowane przez Akademię Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie potrwa od 15 do 17 listopada. W salach AST przy ul. Straszewskiego i Warszawskiej zaprezentowanych zostanie 14 spektakli konkursowych, 2 spektakle w nurcie towarzyszącym, odbędą się również czytania performatywne w ramach Pracowni Dramaturgicznej oraz spotkania z publicznością.
Listopad w Muzeum Inżynierii i Techniki
Muzeum zaprasza na rodzinne zajęcia, Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich oraz nową wystawę.
Zaproszenie na wojewódzką konferencję psychologiczno-czytelniczą pn. Możesz robić milion rzeczy…
W świecie pełnym wyzwań istotne jest, aby młodzież potrafiła zauważać możliwości, jakie przed nią stoją. Chcemy pokazać uczniom, których codzienność często wypełniają obawy dotyczące przyszłości, relacji czy zdrowia psychicznego, że każdy może odnaleźć w sobie moc do kształtowania swojego życia, odkrywania pasji i odnajdywania sensu w codziennych działaniach.
Koncert ZASNĘLI W PANU. Pieśni o przemijaniu i nadziei.
Muzeum Etnograficzne w Krakowie oraz Klasztor OO. Paulinów w Krakowie zapraszają na koncert „ZASNĘLI W PANU. Pieśni o przemijaniu i nadziei”, który odbędzie się 17 listopada 2024 roku, godzinie 18.30, w Krypcie Zasłużonych Twórców Kultury Polskiej na Skałce.
Dizajn między kulturami – projektowanie mody łączącej odmienne tradycje. Muzeum Manggha zaprasza.
W dobie globalizacji moda, poprzez swój uniwersalny, ustandaryzowany i zarazem podlegający trendom charakter, wykorzystana została do nadmiernego, komercyjnego nasycenia maksymalnej liczby rynków zbytu. Międzynarodowy kapitalizm, wsparty marketingiem, branżowymi i społecznościowymi mediami uczynił z ubioru produkt idealny, który jako baza dla zjawiska zwanego „fast fashion” traci swoją przydatność nie z uwagi na zużycie czy wyparcie przez praktyczniejsze modele, lecz pod wpływem sztucznie wykreowanych trendów.
VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”
Muzeum Żup krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”.
Muzyczna opowieść w folkowych rytmach w Klubie Płaszów
Polska muzyka ludowa w nowym wydaniu – łączącym teksty i melodie nadwiślańskich pieśni z unikatowymi brzmieniami akordeonu i różnorodnością muzycznych barw, którą oferują instrumenty perkusyjne. A wszystko to w nowoczesnych aranżacjach – z elementami muzyki poważnej, ethno, jazzu oraz improwizacji. Serdecznie zapraszamy na koncert „Bajania ludowe”, który odbędzie się już niebawem – 23 listopada 2024 (sobota), o godz. 17.00 – w Klubie Płaszów, filii Centrum Kultury Podgórza (ul. Gumniska 32). Bilety już w sprzedaży.
Konferencja Pełno(s)prawny Student, czyli właściwie co?
Konferencja Pełno(s)prawny Student jest wydarzeniem cyklicznym, stanowiącym punkt odniesienia dla studentów z niepełnosprawnościami. Rokrocznie gromadzi osoby z niepełnosprawnościami, decydentów, przedstawicieli środowiska osób z niepełnosprawnościami oraz przedstawicieli uczelni wyższych, zaangażowanych w proces dostosowywania środowiska akademickiego dla osób z niepełnosprawnościami.
NH Masters 2024
To już 8. edycja Nowa Huta Masters w NCK!
Listopad w NCK - dla dzieci
Listopad to najbardziej deszczowy miesiąc roku, a skądinąd wiadomo, że... w czasie deszczu dzieci się nudzą. Chcąc zapobiec takiej sytuacji przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych wydarzeń dla najmłodszych w każdym wieku. Będą spektakle teatralne - „Szepty”, nowe przedstawienie Teatru Figurki z Krakowa z magiczną szafą w roli głównej oraz musical - „Piękna i Bestia JR.”, ponadczasowy broadwayowski hit.
Wielkie Otwarcie Grand Prix Krakowa za nami!
W pierwszy weekend listopada (2-3.11), niemal 1000 biegaczy zmagało się z malowniczymi trasami poprowadzonymi po Lesie Wolskim w Krakowie.
Z dobrą wróżbą | warsztaty dla rodzin z cyklu Etno? Logicznie!
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na kolejne warsztaty dla rodzin z cyklu Etno? Logicznie! Na najbliższym spotkaniu, które obędzie się 23 listopada 2024 r., i upłynie pod nazwą „Z dobrą wróżbą”, uczestnicy warsztatów spróbują uchwycić nastrój dni dzielących zakończenie prac polowych i rozpoczęcie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.
Do snu: przytulak | warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na drugie warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych,
z cyklu „Do snu”, które odbędą się 19 listopada 2024 roku, w Domu Esterki. Spotkanie będzie poświęcone tworzeniu przytulanek. Będzie można zaprojektować ich kształty
i przełożyć je na szablony. Według nich zostaną skrojone tkaniny, a następnie pozszywane brzegi. Na przekór listopadowej szarudze postawimy na świadomy dobór kolorów, miękkie wypełnienia i przyjemne w dotyku materiały. Nie można zapomnieć również o tym, co indywidualne: oczach, włosach, ubrankach, wyszytych imionach itp.
„Przed snem: świecznik” - warsztaty ceramiczne w Muzeum Etnograficznym
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na warsztaty ceramiczne pt. „Przed snem: świecznik”, inspirowane wystawą „Śpij spokojnie, dobrze śnij”, które odbędą się 14 listopada 2024r. w Domu Esterki.
- chevron_left
- 1
- 2
- 3
- 4
- ...
- 109
- 110
- chevron_right
Najnowsze
-
13:32
Miał dożywotni zakaz prowadzenia, wsiadł za kierownicę. Do tego był poszukiwany
-
13:14
Dziki Zachód na Prądniku Czerwonym. Będzie audyt bezpieczeństwa i więcej patroli policji
-
12:30
Kto będzie nowym dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej? Największe szanse ma Przemysław Walaszczyk
-
11:59
Cztery Złote Globy dla "Szōguna". Co sprawiło, że serial zachwycił krytyków?
-
11:45
Czekolada za choinkę. W Małopolsce Zachodniej trwają akcje odbioru drzewek
-
11:43
Nawet 300 hektarów w nowohuckim kombinacie może przejąć Kraków. "Rozmawiamy o trzy razy większym terenie niż planowano"
-
11:30
Groźby, nagroda, freski, korki, wyprawa w Tatry i słowa metropolity. Co Wyczynem, co Blamażem?
-
11:11
Izabela Kudła : pierwszy raz na siłowni...nuda, ale odkryłam fitness
-
11:07
Izabela Kudła - Mistrzyni Europy Fitness , poleca aktywną regeneracje po pracy
-
11:01
Andrzej Madej " Oda do...sylwestrowej radości"
-
10:57
PIT 2025: Przełomowe zmiany dla przedsiębiorców – co musisz wiedzieć o metodzie kasowej i cyfrowych ułatwieniach?
-
22:30
Wychowała pokolenia pianistów. Kim była Irena Rolanowska?