Patronaty
Spotkanie z Katarzyną Konczewską, autorką książki "Wałaczajka"
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na spotkanie z Katarzyną Konczewską, autorką książki „Wałaczajka. Zbiory Muzeum Etnograficznego w Krakowie z terenu Białorusi w badaniach językowo-kulturowych”, które odbędzie się 13 listopada, o godzinie 17.00, w Domu Esterki, przy ul. Krakowskiej 46, w Krakowie.
W przestrzeniach wystawienniczych NCK w listopadzie…
W Nowohuckim Centrum Kultury wciąż jeszcze można oglądać trzy wystawy prezentowane w ramach wydarzenia Siła Fotografii 2024. „Outside In” Anity Andrzejewskiej, czyli eksplorację własnej jaźni w trakcie podróży autorki przez cztery kontynenty, „Materie nieoczywiste” - zdjęcia Zdzisława Beksińskiego z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku i fotograficzną relację Wojtka Moskwy z wyprawy do Nepalu „SANSARA – Nepal”.
II Koncert Patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości – Historia pisana muzyką.
Stowarzyszenie „Przyszłość” z Niegardowa zaprasza 10 listopada 2024 roku do Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach na II Koncert Patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie będzie okazją do prześledzenia historii Polski, która będzie opowiedziana muzyką, jak również do wspólnego śpiewania najbardziej znanych utworów patriotycznych.
Chór Kameralny Auxilium świętuje 5-lecie istnienia wyjątkowym misterium chóralnym.
W sobotę 9 listopada 2024 r. o godz. 17:00 Chór Kameralny Auxilium zaprezentuje spektakl pt. „Przypowieść o chłopcu i jagnięciu” w Kolegiacie św. Anny w Krakowie. To wyjątkowe wydarzenie, będące częścią obchodów jubileuszu 5-lecia chóru, połączy muzykę, teatr i iluminacje świetlne, tworząc niezapomniane przeżycie dla widzów. Wstęp jest wolny, a darmowe wejściówki można zdobyć online. Inicjatywę można również wesprzeć, wpłacając darowizny na portalu zrzutka.pl.
Męskie wsparcie - akcja charytatywna Biblioteki Polskiej Piosenki i Przytuliska św. Brata Alberta
Zapraszamy do wsparcia osób w kryzysie!
FESTIWAL PODRÓŻNICZY TRAVENALIA
Travenalia to najbardziej krakowski festiwal podróżniczy. Organizowany jest od 2010r i gromadzi najbardziej znanych polskich podróżników, którzy dzielą się z szeroką publicznością relacjami z tras po całym świecie. Festiwal przyciąga także widzów-miłośników podróży spoza Krakowa.
22. Festiwal Sacrum Profanum
Festiwal Sacrum Profanum powraca w 2024 roku, kontynuując swoją misję łączenia przeciwieństw w świecie muzyki. Po zeszłorocznym Multiwersum tegoroczna edycja skupia się na znaczeniu i różnych interpretacjach samej nazwy festiwalu, łącząc muzykę klasyczną z alternatywną, tradycje ze współczesnością, kompozycje z improwizacją. Festiwal odbędzie się w dniach 8-11 listopada 2024. Bilety w sprzedaży od 4 października.
Dzien Samarytański oraz konferencja naczyniowa - Bonifraterskie Centrum Medyczne zaprasza.
W dniach 15-16 listopada 2024 r. Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie – Oddział Bonifraterskiego Centrum Medycznego, Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala Zakonu Bonifratrów oraz Konwent Zakonu Bonifratrów w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z okazji jubileuszu 60-lecia Wojewódzkiego Oddziału Chirurgii Naczyń i Angiologii Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie „Nowe techniki w chirurgii naczyniowej” oraz Dniu Samarytańskim.
„Non nova, sed novae. Fotografie i pocztówki w zasobach bibliotek, archiwów, muzeów i kolekcji prywatnych” 13–15 listopada 2024, Kraków
Międzynarodowa konferencja naukowa "Non nova, sed novae. Fotografie i pocztówki w zasobach bibliotek, archiwów, muzeów i kolekcji prywatnych" to piąte ze spotkań organizowanych przez Bibliotekę Naukową PAU i PAN w Krakowie poświęconych zbiorom specjalnym.
MOSTY NA WIŚLE - nowy, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami kryminał autorki bestsellerów z cyklu „Babia Góra”
Nowy kryminał autorki bestsellerowej babiogórskiej serii z Baśką Zajdą.
„20- lecie Zakładu Aktywności Zawodowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach”
Wyjątkowa okazja do spotkania i podsumowania dwudziestoletniej działalności Zakładu Aktywności Zawodowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Ten szczególny zakład pracy znajduje się zaledwie 15 km od Krakowska w malowniczych Konarach.
„(NIE)CODZIENNA. Start” - nowa wystawa w Międzynarodowym Centrum Kultury
Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej UKEN, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie oraz kuratorki:
Agata Agatowska, Agata Małodobry, Monika Rydiger zapraszają na otwarcie wystawy „(NIE)CODZIENNA. Start” 4 listopada 2024 o godz.18.00
Patio Międzynarodowego Centrum Kultury Rynek Główny 25, Kraków
XXI Międzynarodowy Festiwal Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia | 30 października – 9 listopada 2024
"Zaduszki organowe" im. Jana Jargonia to impreza, która na stałe wpisała się w krajobraz kulturalny miasta Krakowa. Organizatorzy Rada i Zarząd Dzielnicy I Miasta Krakowa, Akademia Muzyczna w Krakowie - Katedra Organów, Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Kioto w Krakowie poświęcają je pamięci Profesora Jana Jargonia, wybitnego krakowskiego organisty, kompozytora i pedagoga.
WYSTAWA „HAFTY NASZYCH BABĆ”
13 października b.r. została otwarta w Gminnym Centrum Kultury w Kłaju wystawa prezentująca unikatowe hafty zachowane m.in. po Katarzynie Wątorek (1901-1987) z miejscowości Targowisko w gminie Kłaj.
Śpij spokojnie, dobrze śnij - nowa wystawa czasowa w Muzeum Etnograficznym.
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na nową wystawę pt. „Śpij spokojnie, dobrze śnij”.
Jej oficjalne otwarcie odbędzie się 25 października, o godz. 18.00 w Domu Esterki (ul. Krakowska 46).
Krowodrza odkryje swoje filmowe oblicze.
W sobotę uczestnicy ekscytującego, pełnego zagadek spaceru po Krowodrzy poszukiwać będą śladów związku dzielnicy z kinematografią. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a przygotowywany przez ekspertów quest gwarantuje wspaniałą zabawę bez względu na wiek.
Festiwal Gra z Kantorem 2024: Belgia – Podwójność
Ile Kantora w Belgii, a ile Belgii w Kantorze – na takie pytania będziemy odpowiadać od 4 do 15 listopada 2024.
DAWID TYSZKOWSKI – już raczej nie wróci tour
Tej jesieni artysta młodego pokolenia i objawienie sceny alternatywnego popu powraca z odświeżonym repertuarem. Poza autorskimi piosenkami usłyszymy wiele niespodzianek, w tym wyjątkowe aranżacje utworów z Akademii Pana Kleksa.
- chevron_left
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- ...
- 109
- 110
- chevron_right
Najnowsze
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Inspiruje się
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
14:57
Czy komicy są smutni?
-
13:32
Miał dożywotni zakaz prowadzenia, wsiadł za kierownicę. Do tego był poszukiwany
-
13:14
Dziki Zachód na Prądniku Czerwonym. Będzie audyt bezpieczeństwa i więcej patroli policji
-
12:30
Kto będzie nowym dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej? Największe szanse ma Przemysław Walaszczyk
-
12:10
Rektor Politechniki Krakowskiej: „W ciągu 30 lat nastąpił gigantyczny przeskok w budowie dróg w Polsce”
-
11:59
Cztery Złote Globy dla "Szōguna". Co sprawiło, że serial zachwycił krytyków?
-
11:45
Czekolada za choinkę. W Małopolsce Zachodniej trwają akcje odbioru drzewek
-
11:43
Nawet 300 hektarów w nowohuckim kombinacie może przejąć Kraków. "Rozmawiamy o trzy razy większym terenie niż planowano"
-
10:00
Czy komicy są smutni?