Nasze akcje
Sukces akcji "Wyślij PIT z Radia Kraków"
W sobotę 25 kwietnia 2015 roku każdy, kto przyniósł PIT do Radia Kraków, mógł liczyć na pomoc w złożeniu zeznania podatkowego. Przez 5 godzin pracownicy małopolskiej administracji podatkowej pomagali Krakowianom rozliczyć się z fiskusem. Zeznania podatkowe były od razu wysłane elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego interesanta.
Po teście RK: Kuba Niziński nie rzuci całkowicie auta dla komunikacji miejskiej
Przez ostatni tydzień nasz reporter po Krakowie poruszał się wyłącznie tramwajem, autobusem, rowerem lub na własnych nogach. Kuba Niziński, jeden z bardziej zagorzałych zwolenników jazdy po Krakowie samochodem, przez siedem dni testował komunikację zbiorową w Krakowie. Nasz reporter sprawdzał, jakie są zalety i wady poruszania się komunikacją miejską. Porównywał między innymi czas dotarcia do pracy, koszty i wygodę.
Test RK: Jest alternatywa dla autostrady A4. Trasa olkuska równie szybka i dużo tańsza
Sensacyjne ustalenia testu Radia Kraków. Nasi reporterzy sprawdzali alternatywne trasy z Katowic do Krakowa. Wszystko po podwyżce opłat za przejazd autostradą A4. Z siedziby Radia Katowice nasze ekipy wyruszyły około 7.45. Kuba Niziński z Tadeuszem Kwaśniakiem pojechali przez Olkusz. W Krakowie zameldowali się po 85 minutach. Marek Mędela z Marcelem Wandasem jechali przez Chrzanów. Do Krakowa przybyli po 100 minutach. Gabriela Kaczyńska z Radia Katowice testowała autostradę A4 w godzinach szczytu. Jej podróż trwała nieco ponad 80 minut. Najtaniej wychodzi jazda przez Chrzanów - 21 złotych. Jazda drogą olkuską kosztowała 23 złote. Najdrożej wypada oczywiście autostrada. Do 25 złotych kosztów paliwa trzeba dodać 20 złotych za sam przejazd.
Akcja RK: Czym zastąpić sól na drogach i chodnikach?
Co roku podczas zimy wraca pytanie: czy do walki ze śniegiem i lodem na ulicach i chodnikach koniecznie trzeba używać soli? Bo choć jest ona skuteczna w likwidacji oblodzeń, to równocześnie jest niezwykle uciążliwa dla pieszych i dla właścicieli samochodów. Radio Kraków postanowiło w tym roku zmierzyć się z tym problemem i zapytać krakowskie służby miejskie, czy koniecznie muszą one używać soli w tak dużym zakresie. Zapytaliśmy także, czy nie ma innego sposobu.
Akcja „Miejsce przyjazne seniorom”
38 firm i instytucji działających w Krakowie otrzymało certyfikaty "miejsc przyjaznych seniorom".
Prezenty od Radia Kraków!
Lubimy prezenty! Zwłaszcza dawać :) Słuchajcie nas jutro, a być może trafią właśnie do Was!
Święta jak w domu
Z myślą o mieszkańcach Małopolski i jej sympatykach, przygotowaliśmy specjalne zaproszenie do wspólnego odkrywania naszych małopolskich tradycji. Świąteczna akcja promocyjna "Święta jak w Domu" ma na celu promowanie lokalnych tradycji i zwyczajów z Małopolski, zachęcanie do spędzania świąt w Małopolsce w tradycyjny sposób, pamiętając o tym, co jest w nich naprawdę ważne.
100-lecie wybuchu Wielkiej Wojny. Małopolskie obchody
W roku 2014 cała Europa obchodzi i upamiętnia 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej, konfliktu, który w skali nieznanej wcześniej w dziejach cywilizacji europejskiej zmienił nie tylko oblicze naszego kontynentu, ale i świata.
Czyń dobro
Brzmi dość staroświecko, jak przykazanie z dziewiętnastowiecznej powiastki dla dzieci. A jednak znana autorka książek dla dzieci, Joanna Olech, używa tego staromodnego sformułowania w całkiem współczesnej sztuce. Rzecz dzieje się w supermarkecie na chwilę przed pierwszą gwiazdką. Już za kilka dni w Radiu Kraków premiera słuchowiska „Anioł w supermarkecie” w doborowej obsadzie rodziny Peszków oraz Jerzego Stuhra i Mariana Dziędziela.
Małopolska szkoła z pasją
W 2014 roku odbyła się trzecia edycja konkursu „Małopolska Szkoła z Pasją”. Konkurs jest organizowany przez samorząd województwa małopolskiego i adresowany do publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego. Szkoły - laureaci konkursu otrzymują tytuł „Małopolskiej Szkoły z Pasją”.
Program zdrowotny profilaktyki zakażeń pneumokokowych. Akcja w Małopolsce
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie oraz Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego województwa małopolskiego rozpoczęły realizację programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2014 r. Głównym celem programu jest poprawa stanu zdrowia dzieci zamieszkałych na terenie Małopolski poprzez przeprowadzenie skutecznych szczepień przeciwko pneumokokom.
Przyznano nagrodę im. Władysława Orkana
Zarząd województwa małopolskiego przyznaje nagrodę im. Władysława Orkana za propagowanie idei regionalizmu oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej lokalnych wspólnot Małopolski. w 2014 roku powędrowała ona do Regionalnegu Zespołu „Dolina Popradu” z Piwnicznej-Zdrój. Przyznana nagroda jest wyrazem uznania za popularyzację gwary Górali Nadpopradzkich, naukę pieśni, tańców i folkloru muzycznego oraz podań i wierzeń regionu Beskidu Sądeckiego.
"Boże Narodzenie po małopolsku". Konkurs rozstrzygnięty
Województwo małopolskie w dniu 13 października 2014 r. ogłosiło konkurs na pamiątkę bożonarodzeniową z Małopolski pt. „Boże Narodzenie po małopolsku”. Prace konkursowe można było zgłaszać do 7 listopada 2014r. To już drugi z cyklu konkursów na świąteczną pamiątkę regionalną.
Druga debata prezydencka w Radiu Kraków
12 listopada na antenie Radia Kraków odbyły się debaty prezydenckie z udziałem kandydatów na prezydentów Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza. Tym razem kandydaci zapytani zostali o wizji miasta na nową kadencję.
Za co kochamy Polskę?
W dniu 11 listopada, w Święto Niepodległości, pytamy przedstawicieli nauki, kultury, sportu i Kościoła, ale i zwykłych obywateli, za co kochają Polskę. Odpowiedzi padły różne, bo każdy inaczej definiuje swój patriotyzm.
Październikowa Marka Radia Kraków przyznana
Wyróżnienie trafiło do galerii Andrzeja Starmacha za wystawę "Kolaże" Mariana Warzechy. Wystawa otrzymała trzy głosy jury, dwa głosy oddano na wystawę prac Olgi Boznańskiej w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Małopolska kolej zyskuje nowe oblicze
Województwo małopolskie realizuje dwa projekty. Pierwszy dotyczy zakupu taboru kolejowego do połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez województwa: małopolskie, podkarpackie, śląskie i świętokrzyskie. Drugi zaś zakupu taboru do obsługi połączeń pasażerskich w aglomeracji krakowskiej. Małopolska kolej zyskuje nowe oblicze.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce
Setki państw, tysiące partnerów, miliony uczestników. Także w Małopolsce odbyła się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - 17-23 listopada 2014 w kilkunastu miastach i miasteczkach Małopolski.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 20
- 21
- 22
- ...
- 26
- 27
- chevron_right
Najnowsze
-
21:50
Dlaczego Kraków jest coraz bardziej zakorkowany? Ekspert: SCT może nie załatwić sprawy
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Wypadek na DK7 - uwaga na poważne utrudnienia
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska
-
17:15
Nowe ładowarki samochodowe w Krakowie. Części mieszkańców się nie podobają, ale czy słusznie?
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
14:57
Czy komicy są smutni? Krzysztof Piasecki o kulisach pracy satyryka
-
10:00
Czy komicy są smutni?