Nasze akcje
10. Małopolski Festiwal Smaku. Finał w Krakowie
To dziesiąta, a zatem jubileuszowa edycja festiwalu. Od czerwca przewędrowaliśmy kulinarnym szlakiem Małopolski: od Wieliczki, przez Wadowice, Oświęcim, Tarnów, Miechów, Nowy Targ i Stary Sącz. Podróż ta zakończyła się na krakowskim Kazimierzu (23-24 sierpnia) na placu Wolnica, gdzie odbył się wielki finał.
Wakacje z piłką nożną
„Wakacje z piłką nożną” to autorski projekt Województwa Małopolskiego i propozycja dla tych dzieci i młodzieży w wieku 10-13 lat, które tegoroczne lato spędzają w miejscu zamieszkania. Realizatorem projektu jest Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespołu Sportowego oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej. Rozgrywki trwały przez całe lato. Brały w nim udział drużyny z wszystkich gmin Małopolski.
"Kadrówka - historie osobiste"
Pierwsza kompania piechoty, która wyruszyła 6 sierpnia z krakowskich Olendrów, była zaczątkiem polskich oddziałów tworzonych w armii Austro-Węgier. Do Legionów wstępowali zarówno doświadczeni austriaccy oficerowie narodowości polskiej, jak i młodzi członkowie Drużyn Strzeleckich, studenci. Zaciągali się nawet uczniowie gimnazjów, nierzadko podając nieprawdziwą datę urodzenia, by tylko walczyć o wolność dla Polaków.
Małopolskie Pikniki Europejskie
Małopolskie Pikniki Europejskie to cykl letnich imprez organizowanych w poszczególnych miastach województwa małopolskiego. To też okazja, by się przyjrzeć jak wykorzystywane są tam możliwości, które daje Unia Europejska.
100-lecie wybuchu I wojny światowej
Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, nowa ekspozycja w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, wystawa "Legiony Polskie 2014-2018" w krakowskim Muzeum Narodowym - to tylko część wydarzeń związanych z obchodami 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej.
"Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej
„Sabałowe Bajania" to ogólnopolski konkurs gawędziarzy, instrumentalistów i śpiewaków. Zrodził się z pielęgnowanej na Podhalu tradycji przekazywania opowieści, miłości do tańca, śpiewu i tradycyjnej muzyki góralskiej. "Sabałowe Bajania" stanowią jeden z nielicznych w Polsce tak długo i konsekwentnie powtarzany cykl spotkań z folklorem.
48. Festiwal im. Jana Kiepury
48. Festiwal Jana Kiepury odbył się w dniach 9-16 sieprnia 2014 r. w Krynicy Zdroju. To jedna z najsławniejszych imprez kulturalnych w naszym kraju, wystąpiło wielu solistów śpiewających na polskich i zagranicznych scenach muzycznych.
Rodzinne Rajdy Rowerowe w Małopolsce
Przedsięwzięcie obejmuje cykl 5 imprez rowerowych w każdym z subregionów województwa małopolskiego (Krakowski Obszar Metropolitalny, Subregion tarnowski, Subregion sądecki, Subregion podhalański, Małopolska Zachodnia). Każda impreza składać się będzie z części rekreacyjnej tj. rajdu (jazda wycieczkowa) na danym dystansie, oraz części sportowej tj. amatorskich zawodów kolarskich dla różnych grup wiekowych.
Summer Music Festival Wieliczka 2014
Summer Music Festival w Wieliczce to wydarzenie artystyczne odbywające się już po raz ósmy w solnym mieście i ściągające tysiące wielbicieli muzyki z całej Polski. Ideą powstania festiwalu jest promowanie wysokiej jakości muzyki oraz sztuki wśród mieszkańców Małopolski.
Festiwal Kultury Żydowskiej 2014
Festiwal Kultury Żydowskiej organizowany jest w Krakowie od 1988 roku. Przywołuje on pamięć o Żydach, którzy kiedyś byli stałym elementem małopolskiego krajobrazu. Prezentuje też bogactwo i różnorodność kultury żydowskiej. Tegoroczna edycja odbyła się między 27 czerwca a 6 lipca.
Life Festival Oświęcim 2014
To już piąta edycja Life Festival Oświęcim. Będzie miała miejsce między 25 a 28 czerwca. Od 2010 roku na festiwalowej scenie mogliśmy zobaczyć m.in. Raya Wilsona, Petera Gabriela, Red Hot Chilli Peppers czy Stinga. W tym roku na oświęcimskim stadionie MOSIR gościć będą Soundgarden i Eric Clapton.
"Małopolska. I wszystko gra!"
Małopolska oferuje szeroki wachlarz atrakcji turystycznych: od możliwości zwiedzenia najcenniejszych zbiorów muzelanych w regionie po uczestnictwo w rozmaitych wydarzeniach muzycznych i sportowych.
Małopolska. Tu się żyje
Małopolska się zmienia. To widać. Powstają kształtujące nowoczesny obraz regionu obiekty, jak choćby Małopolski Ogród Sztuki, Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach czy Centrum Kongresowe w Krakowie. Dzięki funduszom unijnym gminy, powiaty i lokalne instytucje mogą realizować inwestycje, które wcześniej istniały tylko w długofalowych strategiach.
Z nauką przez wieki: XIV Festiwal Nauki w Krakowie
Stolica Małopolski zamieniła się w stolicę nauki. Na Rynku Głównym rozpoczęły się uroczystości otwierające jedną z największych imprez promujących wiedzę w Polsce - XIV Festiwal Nauki.
Debata w Radiu Kraków
W czwartek 15 maja w Radiu Kraków we współpracy z portalem Onet odbyła się debata, w której wzięli udział szefowa komitetu konkursowego Krakow 2022 Magdalena Sroka, Bogusław Kośmider przewodniczący krakowskiej rady miasta i Wojciech Żurawski z Reutersa. Na debatę, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie dotarł Tomasz Leśniak z Inicjatywy Kraków przeciw Igrzyskom.
Kraków walczy o Zimowe Igrzyska. KALENDARIUM
Pomysł organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Małopolsce kwitł od lat. Początkowo takie aspiracje miało Zakopane, ale starania stolicy polskich Tatr spełzły na niczym. Cała sprawa nabrała rozpędu w 2012 roku, kiedy powstała pierwsza koncepcja organizacji Igrzysk, przygotowania przez posłanką PO, Jagnę Marczułajtis – Walczak i profesora krakowskiej AWF, Szymona Krasickiego. Dalej wypadki potoczyły się błyskawicznie.
Walka o Ogień 2022
Rok temu pytaliśmy mieszkańców Krakowa, czy podoba im się idea zorganizowania w Małopolsce Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Blisko 70% mieszkańców Krakowa pytanych przez ankieterów TNS OBOP było na TAK, a jedynie 20% wyraziło swoją dezaprobatę. Dziś ten entuzjazm wyparował. Co się stało? Przez miesiąc na antenie Radia Kraków toczyły się dyskusje na ten temat. Przedstawiliśmy argumenty przeciwników i zwolenników. W czwartek 15 maja o godz. 18.15 odbyła się debata w Radiu Kraków i w portalu Onet.
Czy małopolskie miasta mogą być inteligentne?
Kraków powoli zaczyna wyglądać Smart, ale przed nami jeszcze długa droga - twierdzi Paweł Węgrzyn z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 22
- 23
- 24
- ...
- 26
- 27
- chevron_right
Najnowsze
-
21:50
Dlaczego Kraków jest coraz bardziej zakorkowany? Ekspert: SCT może nie załatwić sprawy
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Wypadek na DK7 - uwaga na poważne utrudnienia
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska
-
17:15
Nowe ładowarki samochodowe w Krakowie. Części mieszkańców się nie podobają, ale czy słusznie?
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
14:57
Czy komicy są smutni? Krzysztof Piasecki o kulisach pracy satyryka
-
10:00
Czy komicy są smutni?