Nasze akcje
"Pamięć skrzywdzona" - prelekcja Michała Zajdy
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza 20 listopada 2019 r. o godz. 18.00 na kolejne wydarzenie z cyklu Archiwalne środy. Będzie to prelekcja pt. Pamięć skrzywdzona. Życie Emanuela Elbingera w cieniu dwóch totalitaryzmów, którą wygłosi Michał Zajda z Oddziałowego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
Bilans pierwszego roku samorządów
Podsumowujemy pierwszy rok samorządów. Sprawdzamy, co zmieniło się w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu i Zakopanem.
Nowe audycje w Radiu Kraków
Nowa Energia, Radio Kraków Kultura, W Kadrze i Skarby Małopolski od października na antenie Radia Kraków. Zapraszamy do słuchania!
Archiwalne środy IPN: Spotkanie z autorami książki "Pamiętali… pamiętamy… pamiętajcie… Wspomnienia Żydów polskich"
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie w ramach cyklu Archiwalne środy zaprasza w środę 30 października 2019 r. o godz. 18.00 na spotkanie z Michałem Zajdą i Pawłem Skorutem, autorami książki "Pamiętali… pamiętamy… pamiętajcie… Wspomnienia Żydów polskich". Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
Wydarzenia na "Przystanku Historia IPN": „Normatywy WSW, czyli bezpieka w wojsku”
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza 23 października 2019 r. o godz. 18.00 na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej pt. „Normatywy WSW, czyli bezpieka w wojsku”. Przedmiotem rozmowy będzie książka „Normatywy WSW (1957-1990)” (IPN, Katowice-Kraków, 2019). Wybór, wstęp i opracowanie tej obszernej publikacji to dzieło Bartosza Kapuściaka z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Katowicach, który będzie gościem spotkania prowadzonego przez Janusza Ślęzaka. Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IPN "Przystanek Historia" w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
Wydarzenia na "Przystanku Historia IPN": „Uczciwość i upór. Gen. Kazimierz Sosnkowski – zapomniany żołnierz Niepodległej”
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie z okazji 50. rocznicy śmierci gen. Kazimierza Sosnkowskiego zaprasza we środę 16 października 2019 r., o godz. 18:00 na dyskusję „Uczciwość i upór. Gen. Kazimierz Sosnkowski – zapomniany żołnierz Niepodległej” z udziałem prof. Mariusza Wołosa (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie) i dr Jerzego Kirszaka (IPN Wrocław/Wojskowe Biuro Historyczne). Dyskusję moderować będzie dr Maciej Korkuć, naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Krakowie.
Wydarzenia na "Przystanku Historia IPN": projekcja filmu „Iskra Niepodległości”
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie i Klub Historyczny im. gen. Stefana Grota Roweckiego zapraszają we środę 9 października 2019 r. o godz. 18.00 na projekcję filmu Bogusławy Stanowskiej-Cichoń pt. „Iskra Niepodległości”. Filmu nominowanego do nagrody głównej na tegorocznym Festiwalu Filmów Historycznych w Zamościu. Po pokazie odbędzie się spotkanie z autorką filmu.
Wydarzenia na Przystanku Historia IPN: "Widerstand, czyli opór. Sprzeciw Niemców wobec nazizmu"
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza we środę 25 września 2019 r. o godz. 18.00 na wykład "Widerstand, czyli opór. Sprzeciw Niemców wobec nazizmu", który wygłosi dr Joanna Lubecka z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Krakowie. Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IPN "Przystanek Historia" w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
Wydarzenia na "Przystanku Historia IPN": wykład dra hab. Henryka Głębockiego i wystawa „Oblężenie Warszawy 1939. Fotografie Juliena Bryana”
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza we środę 18 września o godz. 18.00 na wykład dra hab. Henryka Głębockiego pt. „Zanim nastąpił 17 września. Polacy i kwestia polska w polityce Związku Sowieckiego przed 1939 r.” Wykład odbędzie się w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
Marsz Jamników 2019: stoiska ekspertów
Podczas „Marszu jamników” jak co roku bezpłatnych porad udzielać będą psi eksperci. Od godz. 10.00 do 14.00 na stoiskach w pobliżu sceny dyżurować będą: lekarz weterynarii, instruktor szkolenia psów, behawiorysta, petsitter, dietetyk zwierzęcy i zoofizjoterapeuta. Będzie można skorzystać także z bezpłatnych usług - zapraszamy do salonu psiej piękności oraz do punktu bezpłatnego czipowania.
„2 pytania o II wojnę światową” - KONKURS
„2 pytania o II wojnę światową”. Konkurs historyczny krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej i Radia Kraków.
Zabierz Radio Kraków na wakacje! ZWYCIĘZCY
Przez 1,5 miesiąca słuchacze Radia Kraków nadsyłali zdjęcia do wakacyjnego konkursu "Zabierz Radio Kraków na wakacje". Oto zwycięzcy:
Małopolska na rowery!
Jeśli lubisz podziwiać świat z własnego roweru, nie boisz się sportowych wyzwań, chcesz aktywnie i rodzinnie spędzić najbliższą niedzielę – ta impreza jest dla Ciebie.
Policja Państwowa 1919-1939
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza 9 sierpnia 2019 r. o godz. 9.00 do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską) na otwarcie wystawy „Policja Państwowa 1919-1939”.
Wszystko o kranowiance w OFF Radiu Kraków
Lipiec w OFF Radiu Kraków minie pod znakiem wody. Dokładniej - wody krakowskiej, czyli… kranowianki! Na antenie posłuchacie o zaletach zamiany wody butelkowanej na wodę z kranu. Zapukamy do drzwi lokali, które serwują swoim klientom kranówkę. Z przyjemnością oddamy głos również Wam - naszym słuchaczom i mieszkańcom miasta. Słuchajcie nas uważnie ponieważ to właśnie w lipcu, w naszych off-owych konkursach pojawi się szansa na wygranie bidonów, do których będziecie mogli zabierać ze sobą kranowiankę.
Zabierz Radio Kraków na wakacje!
Zainstaluj nową aplikację mobilną Radio Kraków już dziś! Słuchaj nas z każdego miejsca na świecie i wygrywaj nagrody.
Szymon Makuch przebiegł Islandię dla chorego Kacpra. Dziennik biegu w Radiu Kraków
600 kilometrów w 10 dni. Szymon Makuch przebiegł Islandię z północy na południe. A to wszystko dla 16-letniego Kacpra Turaczyka, który cierpi na zanik mięśni. Szymon chciał w ten sposób nagłośnić zbiórkę na leczenie chłopca komórkami macierzystymi.
Słuchaj Radia Kraków prosto z Pikników Krakowskich
Wakacje już za nami, ale zawsze miło i z nostalgią w chłodniejsze już dni, wspomina się słoneczne, letnie weekendy...
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 8
- 9
- 10
- ...
- 26
- 27
- chevron_right
Najnowsze
-
06:55
Zmarł wieloletni prezes PKOl Andrzej Kraśnicki
-
21:50
Dlaczego Kraków jest coraz bardziej zakorkowany? Ekspert: SCT może nie załatwić sprawy
-
17:55
W sobotę inauguracja nowego stowarzyszenia politycznego, prezeską Gosek-Popiołek
-
17:24
Seria wypadków po opadach śniegu
-
17:19
Puszcza Niepołomice podwójnie zwycięska
-
17:15
Nowe ładowarki samochodowe w Krakowie. Części mieszkańców się nie podobają, ale czy słusznie?
-
16:26
Wicestarosta tarnowski, wójt gminy Szerzyny i dyrektorka PCPR na łatwie oskarżonych
-
16:19
Co Aleksander Miszalski robi w Danii? Chodzi o metro
-
15:54
Czym zajmują się ombudsmani?
-
15:26
Obwodnica Brzeska już prawie gotowa. Kierowcy pojadą nią jeszcze przed feriami
-
10:00
Czy komicy są smutni?